בשבועות האחרונות, מעלה איגי – ארגון הנוער הגאה טור מלווה ל"אח הגדול". גיל לוסטיג, מתנדב בארגון, התמסר לג'וב שכולנו היינו שמחים לקבל, צופה באדיקות במשדרים ומספק לקוראים מעקב צמוד אחר התוכן הלהט"בי בעונה, בדגש על המתמודד מייקל אלרוי, שמדריך באיגי.

"אני פעיל בסוג התנדבות חדש באיגי - צוות שנפתח על מנת לנהל את הרשתות החברתיות של איגי ולכתוב לאתר האינטרנט", מסביר לוסטיג. "בחודש שעבר נפגשנו ודיברנו על זה שמייקי [אלרוי] נכנס לבית האח ומנהל הפרויקט הציע שנסקר מידי שבוע את מה שקורה איתו בבית,  ותוך כדי גם החלטנו לסקר בַכתבות נושאי שיחה להט"ביים שעולים בבית האח".

למה החלטת לכתוב דווקא על מייקל? בעונות הקודמות לא נכתב טור מלווה

"הרעיון עלה כי מייקי התנדב באיגי והארגון חשוב לו מאד והוא חשוב לנו, אז החלטנו שזה יהיה מעולה להקדיש סיקור במיוחד ולשים את הספוט עליו, גם כי הוא נתן הרבה לארגון, וגם כי הוא טרנסג'נדר, שחשוב לנו שהקוראים שלנו ישמעו עליו וידעו מה קורה איתו. כי המסר שהוא מעביר בפריים טיים הוא גדול, חשוב, והוא ממש לא מובן מאליו".

איך אתה עובד על הכנת הטור?

"אני צופה במשדרים ברביעי ומוצ"ש. לשמחתי, אני עובד בטלוויזיה, ובמשרד שלי יש שישה מסכים עם ערוצים שונים, ואחד מהם זה ערוץ 26. לקראת כתיבת הטור אני מדבר עם אחת הכותבות של הדו"ח היומי ב-mako ומוודא שלא פספסתי שום פרט חשוב. למזלי, היא צופה בערוץ 26 יותר מכל אדם אחר שאני מכיר".

עוד בגאווה:

 אתה חושב שהעונה הנוכחית יותר ידידותית ללהט"בים מהעונות הקודמות?

"אני חושב שזו עונה עם דגש די גדול על להטב"ים, יותר מעונות קודמות. אמנם נתקלנו כבר בעבר בדמויות מעולות וחשובות כמו לאון שניידרובסקי, סתיו וקנין וגואל פינטו, אבל אני חושב שהפעם הלכו על כל מה שהוא לא סטיגמתי".

כלומר?

"כשמכניסים דייר כמו ברק זה מבלבל אנשים. אני במקור מהפריפריה, ואני לא מפסיק לשמוע משם שורות כמו "איך הוא מזרחי כמונו וגם הומו?". אלה מתמודדים מפתיעים יותר, כי מי שצפה בפריים טיים עד היום לא ראה אולי טרנסג'נדר מלא בעוצמה כמו מייקי או את ההומו המזרחי המוחצן [ברק]. ולא רק שלא ראו, אנשים לא ידעו שזה קיים".

גיל לוסטיג (צילום: בן גל , KateRiep_Godbye)
תפוס, אך מפרגן. גיל לוסטיג | צילום: בן גל , KateRiep_Godbye

איך אתה מתרשם מההתנהלות של מייקל בבית האח?

"אני חושב שהוא מים שקטים שחודרים עמוק. אמנם הוא לא דייר קולני ורועש, אבל משהו בשקט שלו מאד עוצמתי ודרכי הנועם והצניעות שלו מצליחות לכבוש אנשים שצופים בתכנית, שחלקם בחיים לא האמינו שהם ירצו לעקוב אחרי טרנסג'נדר ולדעת מה קורה איתו".

מה התגובה שלך למי שאומרים שהוא לוהק רק מכיוון שמתמודד טרנסג'נדר בריאליטי זה גימיק?

"הוא לגמרי שובר את מחסום הגימיק. הדבר האחרון שהצופים ב"אח הגדול" מצפים לו זה לראות טרנסג'נדר שקם בבוקר ומתפלל שחרית. זה בסדר להיות גימיק, אבל מייקי הוא אחר, הוא מביא איתו דברים ששוברים סטיגמות".

אתם מכירים אישית?

"עוד לא, אבל הוא גבר חתיך ברמות, אם לא הייתי בזוגיות הייתי נכנס לבית וחוטף אותו משם".

ברק מהרהר (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
חדש: מזרחי וגם הומו! ברק אדרי | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת