מחקר חדש שנערך בידי אתר Asher & Lyric ביסס מדד סכנה להט"בי: דירוג של 150 מדינות מהבטוחות ביותר למסוכנות ביותר. המדרג נעשה לפי כמה רכיבים ביניהם, נישואים חד מיניים, איסור אפליה, הפללת פשעי שנאה, סוגיית אימוץ וחוקים האוסרים על מערכות יחסים חד מיניות, או לחלופין חוקי מוסר שונים שמיושמים נגד הקהילה. אמנם תיירים, למרות שהחוק המקומי חל עליהם, מטבע הדברים סובלים פחות מאכיפה משטרתית.

לשם כך שיקללו גם את סקר גאלופ, "האם זה מקום טוב לחיות בו?”, סקר השואל מקומיים עד כמה הם מרוצים מסביבת המחיה שלהם, והאם לדעתם היא מתאימה ללהט"בים.

המדינה הכי בטוחה לתיירות גאה (צילום: Travellaggio, shutterstock)
אוסלו הגאה | צילום: Travellaggio, shutterstock

הסקר מצא שהמקום הבטוח ביותר בעולם לתיירות להט"בית הוא נורווגיה, במקום השני נמצאת פורטוגל ומיד אחריה בלגיה. ישראל נמצאת במקום ה-46, בסמוך לשוויץ, יוון, רומניה ופרו.

>> סמוטריץ' לא לבד: מצעד ההומופובים הגאים

>> "יצאתי עם גבר חלומותיי – וזו הסיבה שנפרדנו"

>> "ניהלתי רומן עם סלב ישראלי בארון במשך שנתיים"

בגלל ההתמקדות במצב החוקתי של הקהילה הלהט"בית במדינה, הסקר לעיתים קרובות, כמו החוק, לא משקף את הלך הרוח של העם. כך מדינות המכילות בתוכן חלקים מסוכנים במיוחד, דורגו במקום גבוה יחסית, כמו למשל ברזיל הממוקמת גבוה להפתיע בטבלה במקום 28.

ליסבון (צילום: Arsenie Krasnevsky, Shutterstock)
ליסבון כן מחכה לכם | צילום: Arsenie Krasnevsky, Shutterstock

ברשימת המדינות המסכנות ביותר ללהט"בים נמצאות מדינות עם חוקי הפללה אכזריים ביותר להומואים ולסביות. ניגריה במקום הראשון, ואחריה קטאר, תימן וערב הסעודית. לכל מי ששקל לתייר קרוב לבית, המחקר קובע שהגדה המערבית ומצריים מקומות מסוכנים במיוחד, במקומות ה-135 ו-130 בהתאמה.

כדי להקל על התיירת והתייר הגאה, הכינו באתר רשימה של עצות לתיירות בטוחה המותאמת לקהילה הלהט"בית.

ניגריה (צילום: Jordi C, Shutterstock)
ניגריה. רק נראית צבעונית | צילום: Jordi C, Shutterstock