גאווה בהודו (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
הכנסת אורחים מלבבת. תמונות ממצעד הגאווה בהודו | צילום: אימג'בנק/GettyImages
כ- 75 סוכני נסיעות, בעלי בתי מלון, אנשי תעשיית התיירות העולמית ונציגים מפקולטות לתיירות התכנסו בהודו בחודש שעבר ל"סימפוזיון האסייתי הראשון לתיירות גאה", שנערך במלון לה מרידיאן בניו דלהי.

הוועידה נערכה בחסות ארגון "השיווק הקהילתי" (CMI) - חברה המתמחה בייעוץ ובמחקר המתמקד בקהילה הגאה וממוקמת בסן פרנסיסקו, שיזם וארגן את האירוע המיוחד.

במסגרת הוועידה נאמו תומאס רות', נשיא CMI, אבינאב גואל, מייסד "טיולי אאוט" הממוקמים בניו דלהי, מנהיגי הקהילה הגאה ופאנל של מומחי תיירות. כל אלה שיתפו את הנוכחים בתובנות ובנתונים ביחס לתיירות המתמקדת בהומואים, לסביות, בי וטרנס.

הקהילה הגאה עמידה למיתון

בדו"ח ה-16 לתיירות גאה, שהוציא ארגון ה- CMI, שבחן למעלה מ-30,000 תיירים מכל העולם, עולה כי הומואים, לסביות, בי וטרנס הם תיירים "עמידים למיתון", דהיינו רבים מהם ממשיכים לטייל ולנפוש בעולם, על אף המצב הכלכלי בעולם.

רבים מהם מטיילים ביעדים חדשים, נהנים מתרבות פנאי עשירה, קולינריה במיטבה, בתי מלון איכותיים, אירועים ייחודיים ואמנות. כל אלה הופכים את אסיה ליעד מושלם עבורם. רות' מסר, כי יש לכבד את הצרכים של התייר הגאה. "על התיירים הגאים להרגיש באמת ובתמים רצויים במקום בו הם בוחרים לטייל, ויש להתייחס ברצינות ובכבוד לרגישויות ולצרכים שלהם".

השלוחה הניו יורקית של משרד התיירות ההודי, שהשתתפה בארגון הוועידה, הודיעה על קמפיין חדש שיחדד את הפנייה לקהל הגאה. הקמפיין "Go Thai –be Free" מיועד לתיירים גאים שגרים בחוף המזרחי בארה"ב, ועתיד להתפרסם בתחילת השנה הבאה.

מתוך הבנה בצרכים הייחודים ובפוטנציאל התיירותי של הקהילה הגאה, האג'נדה של הקמפיין מתמקדת באופן בו ניתן לעזור לאנשי תעשיית התיירות להבין את ההזדמנויות הגלומות בפיתוח שוק התיירות הגאה, בתרומה שיש לתיירים אלה למדינה כמו גם בהעלאת המודעות לצרכים ולאתגרים העומדים בפני חברות תיירות ונסיעות, המעוניינות לארח תיירים גאים.

משלבים אתרי תיירות הודיים ותרבות גאה

אנקיט רג'בנצ'י, מייסד שותף של חברת התיירות "אאוט ג'ורניז", מסר כי החברה שואפת לשתף את העולם בהכנסת האורחים הדינאמית והמלבבת של ההודים. "כסוכנות בוטיק אנו משלבים בטיולים שאנו מציעים את אתרי התיירות שחובה לראות בעת טיול בהודו ביחד עם מסיבות ואירועים לקהילה הגאה", אומר רג'בנצ'י. בין היתר, מציעים בסוכנות טיולי חתונה או ירח דבש מיוחדים.

הטאג' מאהל בהודו (צילום: SXC)
משלבים אתרי מורשת עם מסורת גאה | צילום: SXC

"התיירים שלנו מופנים לבתי מלון ידידותיים לקהילה הגאה, מדריכי טיולים גיי-פרנדליים שעונים בצורה הטובה ביותר על צרכיהם", אומר רג'בנצ'י. "מטיילים גאים מעוניינים ללמוד לא רק על התרבות העשירה שלנו, אלא גם על מנהגים הודיים עתיקים שמתארים יחסי מין בין בני אותו המין. בנוסף, הודו גאה בנסיך ההודי הגאה שלנו, מנוונדרה סינג גוהיל מרג'פיפלה, שעלה לכותרות ב- 2006 כשיצא מהארון".

עוד הוסיף רג'בנצ'י כי הסוכנות תורמת כ- 5 אחוזים מההכנסות לארגון "מינגל", ששם לעצמו למטרה להעצים את חברי הקהילה הגאה (MINGLE – Mission for Indian Gay& Lesbian Empowerement).

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?