שגרת הטיפוח הבסיסית לפני הכניסה למיטה מוכרת לשני הצדדים, אם מדובר ביחסים שבין גבר לאישה ואם מדובר ביחסים שבין גבר ולגבר או אישה לאישה. כולם רוצים להיראות במיטבם כשהם עירומים, זה מעלה את תחושת הביטחון העצמי, גורף מחמאות, משפר את תחושת הביצוע במיטה, ואין ספק שזו עבודה והשקעה כספית לכשעצמה, הכוללת שעות בחדר כושר או חיזוקים בסטודיו לעיצוב חיטוב, ביקורים תכופים אצל השעוונית לפרידה משיער הגוף או טיפולי לייזר. המטופחים המתמידים נאלצים להיפרד מאלפי שקלים כל חודש לטובת התחושה העירומה הטובה, וזה בלי להזכיר בכלל את חבילות האקסטרה של אתרי ההיכרויות השונים, עליהם משלמים דמי מנוי חודשיים. אבל מה לגבי ההיערכות הכלכלית שנדרשים לקחת בחשבון, כשכבר נכנסים למיטה?

המשחק המקדים הסתיים, הורדנו חולצה, חשפנו חזה נפוח וישבן קשוח ואנחנו מוכנים להיכנס לפעולה. ההכנות לא הסתיימו, יש עוד כמה שלבים חשובים שאתם צריכים לעבור בדרך – בטח ובטח אם אתם סטוציונרים וגם אם אתם מונוגמיים – וזוהי בדיקת ה-HIV. אז אמנם יש אפשרות לבדיקות HIV מסובסדות דרך קופות החולים, אבל התוצאות שלהן לא כוללות את שלושת החודשים האחרונים, לכן רבים מעדיפים להיבדק בוועד למלחמה באיידס (בלה דואגת), ולשלם 120 ₪ לבדיקת קומבו שהתוצאות שלהן יותר עדכניות.

"אני נמנה בין המקפידים להיבדק", מעיד איתמר הלוי, "זה נותן לי שקט נפשי ואני לא סטוציונר גדול, אני טיפוס מאוד זוגי. יש פרדוקס מאוד גדול בקהילה, מצד אחד מתירנות מינית גבוהה ומצד שני בושה בכל הנוגע לנדבקים. נשאים של הנגיף, יש עליהם כמו אות קיין. אני תמיד לוחץ על חברים שלי להיבדק ואפילו מלווה אותם עד לבדיקה. אסור לפסוח על זה, לא משנה כמה זה עולה".

על הדבש ועל החוקן

יש לא מעט שנרתעים מההתעסקות בחוקן, אבל אין ספק שרצוי לכלול אותו לפני קיום יחסי מין סטריליים, כדי לחסוך תקלות ואי נעימות בטעות. חשוב לדעת שישנם דרכים נוספות לניקוי המעיים שמאפשרות יחסי מין נקיים, לדוגמא תזונה עשירה בסיבים תזונתיים, ושתייה מרובה של מים ומניעה של אכילה שעתיים לפני הסקס. אם בכל זאת בחרתם בדרך הסטרילית ביותר – חוקן, אז קחו בחשבון שיש כמה סוגים.

"החוקן ה'ביתי' נעשה על ידי פירוק ידית הטוש והשארת הצינור בלבד. מקרבים את הצינור אל פי הטבעת, ונותנים לזרם מים (בטמפרטורה מתאימה) לחדור לתוכו עד שאי אפשר יותר להחזיק והמים יוצאים עם הצואה", מסביר ד"ר עידן מיליצ'ר, סקסולוג, אחראי מרפאת סקסולוגיה גברים בבית החולים איכילוב ויועץ למותג פמינה, "אם יש שירותים קרוב ניתן 'לקפוץ' לשירותם ולהתרוקן. יש גם את החוקן הקנוי, שקיים בבתי מרקחת. זוהי אמפולה קטנה שיש בה נוזל המוחדר לחלחולת דרך פי הטבעת, וגורם באופן מידי להוצאת הצואה החוצה". ד"ר מיליצ'ר מסביר שחשוב מאוד לזכור לא לעשות שימוש חוזר בחוקן, כי זה עלול לפצוע ולשרוט את פי הטבעת ואת הרקטום. טווח המחירים לחוקן שכזה ינוע בין 14-50 ₪.

לברבק יש מחיר

אז אחרי שעברנו בדיקת HIV וניקינו את המעיים, זה הזמן לקפוץ למיטה מבלי לשכוח קונדומים וג'יל סיכוך שמאפשר להחליק ישר לעניינים בלי שום עיכובים. בעניין הקונדומים, קשה עד בלתי אפשרי למצוא קונדומים "רגילים" בשוק. בעידן הריגושים הבלתי נגמרים יש מנעד רחב של סוגי לטקס, החל מעבה במיוחד, דק, דק במיוחד, נקודות חספוס, בטעמים, ללא לטקס, משומן במיוחד ועוד המצאות יצירתיות. המחירים המומלצים לצרכן נעים בין 40-70 ₪. בנוסף, טיפול ה-PreP אמנם אושר לשימוש בכל קופות החולים הגדולות בישראל, אך מחיריהן של התרופות עדיין גבוהים - כמעט 500  בחודש לבעלי ביטוח בריאות משלים.

בין אם אתם על PreP או משתמשים בקונדום, אי אפשר בלי ג'ל הסיכוך שמקליל ומחליק את העניינים וחוסך כאבים ופציעות. בשוק תוכלו למצוא מגוון רחב של חומרי סיכוך (פמינה, דורקס, ID ועוד). לדברי ד"ר מיליצ'ר, "בחדירה עצמה מומלץ תמיד להשתמש בחומר סיכה. יש הרבה מאוד חומרי סיכה - מחומרים על בסיס מים ועד שמנים כאלו ואחרים. מומלץ להשתמש בחומר שהינו רק על בסיס מים, בעל ריכוז גבוה של אלוורה ותמציות צמחיות נוספות ממקור טבעי כמו אלנטואין, קמומיל ופרופוליס, המסייעים לשמירה על הסיכוך ולא מתייבשים". טווח המחירים נע בין 26-50 ₪.

>> "ניסיתי להתאבד בעקבות טיפול ההמרה שעברתי"

>> "תפסתי את בעלי על חם במקלחת עם חבר טוב שלי"

אז כמה בעצם עולה לנו להיכנס למיטה עם מישהו? אם בחרתם לא לפסוח על שום שלב, שזו ההמלצה העיקרית, בין 200-300 ₪. אם אתם משתמשים ב-PreP זה כמובן מייקר את העסק בעוד כ-500 מאות שקלים. עם כל הרצון הטוב להיות ספונטניים ולנוע סביב הריגושים, צריך להיות גם חכמים בדרך למיטה ולמנוע סכנות ותקלות לא נעימות. ההנאה משתלמת. זה בדוק.