חיי הלילה הגאים בישראל צוברים תאוצה ומתרחבים בכל שנה. יותר דיג'יים ישראלים מופיעים בפסטיבלים גאים ברחבי העולם ומרימים לקהל של עשרות אלפי הומואים. ועדיין, רק בשנים האחרונות הקהילה בתל אביב החלה להפיק סרטי פורנו כחול-לבן. כנראה בגלל שהקהילה הגאה בתל אביב קטנה ביחס לערים אחרות ברחבי העולם, ומאופיינת בתחושה של "כולם מכירים את כולם".

חברת הפורנו הגאה הראשונה "הבחורים של ישראל" הוקמה לפני כשמונה שנים, אבל בשנתיים האחרונות היא התרחבה משמעותית, בדומה לחיי הלילה. קיים סיכוי גבוה יותר מבעבר שהשכן, הסטוץ משישי או הדייט האחרון שלכם עובד כשחקן פורנו בחברה הראשונה, והיחידה עד כה, שמפיקה פורנו ישראלי לגייז. ארוניסטים, סטרייטים, נשואים וכמה מפורסמים - את כולם תוכלו למצוא בין עשרות הסרטים שכבר צולמו. כל השחקנים ישראלים, ואולי אפילו שכבתם עם חלקם, ואם לא, תיכנסו לאתר ותראו את החתיכים שאתם מפנטזים עליהם, ובניגוד לכוכבי הפורנו בחו"ל, אותם יותר קל להשיג.

שי (כל השמות בכתבה בדויים) הוא הבעלים של חברת הפורנו הישראלית והוא גם המפיק, הבמאי, הצלם, אחראי על ליהוק השחקנים ועל האודישנים ואפילו נער המים. חוץ מעריכה, הוא חתום על הסרטים מאל"ף עד ת"ו. "חשוב לי להפיק סרטים מקצועיים ואני משלם לעורך וידאו מאוד ותיק בתחום, שעובד באחד מתוכניות הטלוויזיה המובילות בארץ", הוא חושף.  

פורנו גייז ישראלי (צילום:  יחסי ציבור )
"אני מצלם אותם במקומות שמוכרים לכולנו מחיי היומיום" | צילום: יחסי ציבור

אי אפשר לדעת מה קורה מאחורי הקלעים בלי להיות על הסט, אז התקשרתי לשי שאמר לי לפגוש אותו בשוק הכרמל. לא הבנתי מה נעשה בשוק, והסברתי לו שבאתי לראות שני גברים חתיכים שוכבים אחד עם השני. "ראית פעם סרט פורנו של סטרייטים?", שאל, "גם אצל הגייז יש משחק מקדים. בסרטים שאני מצלם הבחורים נפגשים בשוק, בסנטר, בחוף הים. אני מצלם אותם במקומות שמוכרים לכולנו מחיי היומיום. אתה יודע מה הכי מצחיק, מי שרואה אותם בחיים לא ינחש שהם שחקני פורנו, שעוד שנייה יתפשטו ויגמרו אחד על השני".

הגעתי לשוק הכרמל ופגשתי את השחקנים רועי בן ה-29 ויואב בן ה-30. הם לבשו בגדים קצרים ודיברו בנינוחות אחד עם השני בין עשרות האנשים שקנו מכל הבא ליד. שי הלך לפניהם וצילם את המשחק המקדים, ואני הלכתי לצידם עד למלון. רועי משתתף בסרטים כבר חמש שנים, אבל ליואב זו רק הפעם השנייה. "חבר טוב גם השתתף במספר סרטים והציע לי לנסות. בסרט הראשון הצטלמתי איתו והפעם אפילו לא ידעתי עם מי אני הולך לעשות סקס. אמרתי לעצמי: 'מקסימום, אני אקח ויאגרה'".

הגענו למלון באלנבי קרוב לשוק, עלינו לקומה השנייה ובמדרגות בדיוק ירדו שלוש נערות חרדיות, ומיד חשבתי לעצמי המון דברים קורים בעיר הזאת ואף אחד לא יודע. באמצע היום, אנשים עושים קניות של ירקות ובשר בשוק, תיירים מתגלים קונים מזכרות למשפחה, וגם זוג הומואים הולכים לעשות סקס במלון מלא באורחים שהגיעו ליהנות מחוף הים.

פורנו גייז ישראלי (צילום:  יחסי ציבור )
"לא מחפש דוגמנים, אלא גברים שנראים טוב ושיספקו את הסחורה" | צילום: יחסי ציבור

למזלנו, הגניחות לא היו חזקות מדי ואף אחד לא דפק בדלת וביקש שקט. אבל כששי החזיר את המפתח לקבלה רק שעה אחרי שעשה צ'ק-אין, הבחור בקבלה הסתכל עליו במבט מוזר. "הוא לא מכיר אותי", הוא מסביר, "לרוב אני מצלם את הסרטים בבתים של אנשים. הרבה מציעים לי לארח, ולא כולם מתאימים. כשאני לא מוצא, אני מזמין חדר במלון. כמו שכבר הבנת, חשובה לי האותנטיות ובגלל זה אני אוהב לצלם בבתים של ישראלים וגם לא מחפש דוגמנים, אלא גברים שנראים טוב ושיספקו את הסחורה".

בזמן הצילומים, שי מנחה אותם באיזו תנוחה לשכב, מתי להתנשק ואיפה לגמור. בין תנוחה לתנוחה הם עוצרים למנוחה, מתנשפים קלות, שותים מים ומספרים לי מה הביא אותם לעשות סקס מול המצלמה, בידיעה שכל מי שיחפש את הסרטים שלהם באינטרנט ימצא אותם עירומים בסיטואציה מינית אינטימית, שרובנו נעדיף לשמור לעצמנו.

"הפורנו זה כמו דמי כיס"

האנשים ששכבו על המיטה מולי לא באו ליהנות מהחדר במלון או מריח הפירות בשוק. הם באו לעבוד ולקבל בחלוף כשעה כמה שטרות שיעזרו להם לסגור את החודש. אחרי שיסיימו להצטלם, הם יתקלחו, יתלבשו וכל אחד ילך לדרכו עד לסרט הבא.

פורנו גייז ישראלי (צילום:  יחסי ציבור )
"אני מאמין שפורנו זאת אמנות ורוצה להיות שחקן פורנו בחו"ל" | צילום: יחסי ציבור

"אני בתעשייה כבר חמש שנים", מעיד רועי, "אני עובד בחדר כושר וממלצר ועושה את זה כתחביב, כמו מאמן כושר שמברמן בלילות. הכסף מהסרטים הוא רק תוספת, דמי כיס. אבל אם הייתה לי אפשרות, הייתי עושה 10 סרטים בחודש ואז הייתי עובד רק בזה".

אתה לא חושב ששחקן פורנו וברמן הם שני מקצועות די שונים?
"שחקן פורנו זה מקצוע בדיוק כמו ברמן. בכל מקום עבודה אני הכי מקצועי שיש, ועובדה שאני גם השחקן הכי ותיק בחברה. ביחס לברמן אני באמת יותר מפורסם וזה ההבדל העיקרי. אני לא מחפש להתפרסם, אבל אפשר להגיד שאי מפורסם, בטח למי שרואה את הסרטים קבוע. פעם לא הכירו אותי בכלל, אבל אחרי חמש שנים הרבה מזהים אותי ברחוב, ויש כאלה שאומרים לי שאני זונה. הם חושבים שפורנו וזנות זה אותו דבר. חוץ מזה שהם חצופים ומקנאים בי, אני מאמין שפורנו זאת אמנות ורוצה להיות שחקן פורנו בחו"ל. יש גם הרבה שמפרגנים לי וכותבים באפליקציות ובפייסבוק שהם מתים לזיין אותי כמו בסרט".

שי מסכים עם דבריו: "כמו איש עסקים גם אני רוצה למכור כמה שיותר ויש לסרטים ביקוש גבוה מאוד. אני מצלם שניים-שלושה סרטים בחודש, וכל הזמן מחפש עוד שחקנים. אני מקבל מאות פניות בחודש, אבל לא מקבל כל אחד. אני בחיים לא אעבוד עם קטינים או צעירים בני 18. הם עדיין בבעיות עם המשפחה, עם הנטייה המינית, לפעמים הם בארון ואני לא רוצה להוסיף להם קשיים לחיים".

פורנו גייז ישראלי (צילום:  יחסי ציבור )
"ככל שאשתתף ביותר סרטים, הסיכויים שלי למצוא זוגיות יפחתו" | צילום: יחסי ציבור

איך בעצם מתבצע תהליך הליהוק?
שי: "אנשים פונים במייל ושולחים תמונות, ואם מישהו מצא חן בעיני אני מתקשר אליו ומציע לו להיפגש לראיון שמתנהל כמו ראיון עבודה. פעם אחת פנה אליי עבריין שאח שלו השתתף בסרט, והוא ראה את הסרט באינטרנט. הוא התקשר אליי ואיים עליי להוריד אותו, ובלי לחשוב פעמים הורדתי את הסרטון. מאז למדתי לשאול הרבה שאלות כדי למנוע בעיות בעתיד, על המשפחה, על החיים, על העבודה, על מחלות מין. אני מתעניין מה מניע אותם להשתתף בפורנו ואומר להם בפנים את כל החסרונות".

רועי: "אני גם לא חושב שכל אחד יכול להיות שחקן פורנו. צריך כישרון כדי להיות שחקן, זה לא בא ברגל וכל סרט אני מרגיש שאני משתפר ונהייה שחקן יותר טוב. אחרי הכל זה משחק, וצריך להעמיד פנים ולשחק אותה. מצד שני, אני בחיים לא מסכים לעשות דברים בסקס שאני לא עושה בחיים האמיתיים".

יואב: "מאז ומתמיד רציתי להיות שחקן פורנו ואני בטוח ביכולות שלי. אני יודע לעשות סקס וסקס טוב, זורם ואמיתי ולא מכני מדי. כרגע אני עושה את זה בשביל הכסף. אני צריך לסדר כמה דברים בחיים שלי והכסף מהסרטים יעזור לי מאוד".

בתור הבמאי, השחקן לא אמור לעשות מה שתגיד לו?
שי: "השחקנים עושים מה שהם רוצים ואני יודע להפיק מזה סרט טוב שאנשים ייהנו. יש לי הרבה שחקנים מחוץ לקהילה, סטרייטים וחלקם נשואים לאישה ויש כמה סלבס. אני מכבד אותם ומצלם בלי פנים, והם מחליטים פחות או יותר מה יקרה בסרט. אנחנו מדברים לפני כל סרט ומתאמים ציפיות".

"הקהילה בארץ מאוד קנאית ולא מפרגנת"

באחת מההפסקות, קצת לפני האורגזמה המתקרבת, יואב מספר לי שלעשות פורנו בישראל זה לא זוהר כמו שאנשים חושבים ובדרך כלל מטאטאים את הבעיות הרבות מתחת לשטיח: "להיות שחקן פורנו בישראל זה לא פשוט בכלל. בארה"ב זו תעשייה וכוכבי הפורנו שם נחשבים לסלבס. בארה"ב וגם בגרמניה ובעוד מקומות ברחבי העולם זו נחשבת באמת עבודה לכל דבר והם מרוויחים הרבה יותר ממה שמרוויחים בישראל".

"בעיה נוספת, יותר משמעותית, זו הקהילה הקטנה בארץ", הוא מצהיר, "מאוד קל להתפרסם פה, להתערבב ולהיות מוכר ולא תמיד זה דבר חיובי. הרבה אנשים שלא רוצים לצאת איתי לדייטים בטענה שאני משתתף בפורנו. הם פוסלים אותי מראש בלי לדעת עליי שום דבר חוץ מהעובדה שאני שחקן פורנו, בנוסף לכל הדברים האחרים שאני עושה בחיי. היו כמה אנשים שחשבו שאני נשא כי אני מזדיין בלי קונדום בסרטים, אבל אני בכלל על פרפ, וזו עוד סיבה מבחינתם לפסול אותי".

"הקהילה בארץ לא מפרגנת, היא מאוד קנאית ומאוד סגורה. פה זה לא ברלין", מוסיף רועי, "אני חדש, זה רק הסרט השני שלי אבל אני גם בתחילת זוגיות וחושש מאוד שככל שאשתתף ביותר סרטים, הסיכויים שלי למצוא זוגיות יפחתו. אבל אם בחור שאני רוצה לא ירצה אותי כי אני עושה פורנו אז הוא לא בשבילי. החברים ההומואים שלי דווקא מפרגנים, והחברים הסטרייטים היו נגד הרעיון ולא סיפרתי להם עד היום שעשיתי את זה, וסביר להניח שהם לא יראו אף סרט. בסופו של דבר, אלה החיים שלי ונמאס לי לחיות כל הזמן במחשבה 'מה יגידו עליי'. ומה ההבדל בין אורגיה של 30 אנשים באפטר בשבת בבוקר לפורנו? כולם בעיר הזו ראו את כולם בעירום, ודווקא כשאנשים מסתכלים באפטר זה יותר קשה וחי ממצלמה".

אז כמה זמן לוקח לך להפיק סרט?
שי: "מתוך שעה צילום יוצא סרט באורך של כרבע שעה. החוכמה היא לדעת להפיק סרטים בסכומים סבירים, בערך עשרת אלפים שקלים לסרט, ועדיין ליצור סרטים מקצועיים ואיכותיים שיהיו להם צופים. אני משלם מחיר קבוע לכל השחקנים ומי שחושב שזה נמוך מדי, אנחנו ניפרד כידידים. אגב, רוב הצופים מישראל בני 40 עד 60".

>> "בואו בשביל הבולבולים, תישארו בגלל הדרמה"

>> במאית פורנו של גייז מגלה משהו שבטח יפתיע אתכם

מה הדבר הבא שאתה מתכנן?
שי: "אני עובד על מצלמות צ'אט בעברית כמו שיש בכל העולם. אנשים יפעילו מצלמה במחשב וידברו עם אנשים אחרים שישלמו להם כסף כדי לראות אותם בעירום, שוכבים עם אחרים וכל מה שהם ירצו. האתר יפתח כבר בחודשים הקרובים ויהיה פתוח גם לסטרייטים. אני בטוח שזו תהיה הצלחה כבירה".