גריינדר (צילום: Vladimka production, Shutterstock)
גריינדר | צילום: Vladimka production, Shutterstock

סיכומי שנת 2020, השנה הארוכה והמזעזעת ביותר שהייתה לאנושות עד כה, מתחילים לצוץ בכל מקום ולא פסחו גם על אפליקציית הדייטינג והסטוצים גריינדר. צוות האפליקציה צלל עמוק ואסף נתונים סטטיסטים מעניינים ומשעשעים לגבי קהל המשתמשים העולמי, המונה 13 מיליון הומואים, ביסקסואלים, טרנסג'נדרים וקווירים. 

בין היתר, גריינדר ניסתה לענות על התהיות של משתמשי האפליקציה, שפעמים רבות מתלוננים כי בעיר או באזור שלהם יש יותר מדי אקטיבים או רק פסיבים. זה לא משנה מה ההעדפה שלכם (ואין כאן מחיקה ורסטילית, המתינו בסבלנות), לפעמים יש תחושה שמסביב אין הרבה אופציות בשבילכם, אז גריינדר החליטה לבדוק ולסמן את המדינות עם אחוז האקטיבים הגבוה ביותר, אחוז הפסיביים הגבוה ביותר וגם את אחוז הורסטילים הגבוה ביותר - וגם ישראל מופיעה ברשימה הזאת.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Grindr (@grindr)

את הנתונים חשפה האפליקציה בסדרת סרטוני אינסטגרם קצרים, בהם הוכרז כי המדינות עם אחוז האקטיבים הגבוה ביותר הן מרוקו, הודו, צ'ילה, ניגריה וישראל. "מתחת לכל אקטיבי מוצלח ממוקם פסיבי חזק ויציב", נכתב בסרטון השני, בו נחשפו חמש המדינות עם אחוז הפסיביים הגבוה ביותר - וייטנאם, שבדיה, תאילנד, פרו ודרום אפריקה. המדינות עם אחוז הורסטילים הגבוה ביותר - ונצואלה, גואטמלה, ארגנטינה, מקסיקו ואוסטרליה. 

לפני שאתם נרתעים (או צוהלים מאושר) מהטענה כי ישראל היא אקטיבית לוהטת, גריינדר כתבו בפוסט כי: "נתונים אלו מייצגים רק חלק מהמשתמשים שלנו, לכן חשוב להדגיש שלא מדובר על מחקר מקיף ומבוסס על מיניות קווירית עולמית. הכוונה היא לעזור בצורה מהנה ובלתי פורמלית למשתמשים שלנו להכיר טוב יותר אחד את השני, להמיס את הקרירות בשיחות ולספק תובנות לגבי מגמות השנה".

נתונים נוספים מראים שארצות הברית וברזיל הן המדינות עם אחוז המשתמשים הגבוה ביותר וכי האימוג'י הפופולרי ביותר הוא, איך לא, חציל. בנוסף, למרות המגפה העולמית, משתמשי האפליקציה מצליחים לשלוח בכל חודש כ-855 מיליון תמונות בממוצע והפעילות הגבוהה ביותר באפליקציה מתרחשת בדרך כלל בראשון בערב.

ישראל היא מדינה אקטיבית, לפחות לפי גריינדר (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם grindr@, instagram)
חמש המדינות עם אחוז האקטיבים הגבוה ביותר, לפחות לפי גריינדר | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם grindr@, instagram