חודשים ארוכים מתמודדים אזרחי אוסטרליה עם היעדר החלטה ברורה מהממשלה: האם לאשר שוויון בנישואין או לשמר את המצב הקיים. אלו הם הימים האחרונים של משאל העם שנערך באוסטרליה, שנועד לייצג את רצון התושבים, ולמרות זאת אינו מחייב את הממשלה לנקוט בעמדה מסוימת. כשאלכס, קשיש בן 104 שנים, נשאל מה דעתו על שוויון בנישואים הוא ענה מיד שהוא מצביע בעד. למה? "במאה וארבע שנות חיי למדתי לקבל אנשים כפי שהם", מסביר אלכס בפשטות.

אשתו בטי הלכה לעולמה ב-2009 אחרי שחיו 45 שנים מאושרות ביחד, ולדעתו אין שום סיבה למנוע את האפשרות להינשא מכל אדם אחר. "אני לא מבין על מה כל הרעש והצלצולים", מוסיף אלכס, "להט"בים הם בני אדם בדיוק כמונו, ולכן הם צריכים לקבל בדיוק את אותן הזכויות והפריבילגיות אותן אנו מקבלים".


את השאלה שלח לו נכדו פול, הומו גאה. בסרטון שהפך ויראלי ברשת, הנכד נזכר מה היתה התגובה הראשונה של סבא אלכס ליציאה מהארון, שאמר מיד: "ידעתי מאז שהילד היה בן 16". מאז עברו כמה שנים, ואם יש משהו שעדיין מפתיע את הסבא המקסים זה מדוע עדיין יש כל כך הרבה הומופוביה ב-2017.

>> ההיסטוריה הלהט"בית הסודית של האסלאם

>> 8 רגעים גאים ששינו את פני הטלוויזיה הישראלית

ההצבעה אמורה להסתיים ב-7 בנובמבר, כשהתוצאות הסופיות יעלו שבוע לאחר מכן. הדיון הציבורי סביב שאלת הנישואים הגאים באוסטרליה הוא אחד הנושאים הלוהטים והשנויים במחלוקת בשנים האחרונות באי. נחזיק אצבעות שההכרעה תעמוד לצד שוויון זכויות לקהילה הלהט"בית באוסטרליה.