>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אושר ובתאל חתונה לסבית  (צילום: צילומי RECORD בע"מ)
הגשימו חלום. אושר ובת אל ביום חתונתן | צילום: צילומי RECORD בע"מ
"בתחילת הדרך היינו חברות טובות, כמו כל סיפור אגדות טוב, אך העניינים זרמו לכיוון טיפה אחרת", אומרת אושר אבליאנסי, בת 23 מדימונה, שהתחתנה בחודש שעבר עם בחירת לבה, בת אל לוי. "מעולם לא היה דייט רשמי וההיכרות הייתה התפתחות של אהבה שפשוט זרמה לכיוון הנכון".

הן הכירו לפני שנתיים ובחודש שעבר נשבעו לחיות זו לצד זו לנצח. אושר אבליאנסקי בת 23 מדימונה עלתה עם הוריה ואחיה הקטן מארגנטינה לפני 17 שנה ומעולם לא הייתה עם בחורה. בעברה אף ניהלה מערכת יחסים עם בחור במשך 4 שנים - עד למפגש הגורלי עם בת-אל בת ה-28, שבילתה את מרבית חייה מחוץ לארון.

השתיים נפגשו בסופר בעין יהב בו עבדו יחדיו לפני כשנתיים. "הרגשתי כיצד אני מתאהבת באושר בלי  מעצורים", אומרת בת אל. "אחרי חצי שנה של רדיפה, החלתי להרגיש דברים אחרים מכל מה שהרגשתי עד אז כלפי כל חברה אחרת". לא לקח הרבה זמן לזוג וכבר אחרי חודש הן עברו לגור יחדיו.

אושר ובתאל חתונה לסבית  (צילום: צילומי RECORD בע"מ)
בסוף כולם באו לפרגן | צילום: צילומי RECORD בע"מ

החתונה התרחשה בנובמבר באולמי אגמים בבאר-שבע. "אזור דרום הארץ נחשב לאזור קצת יותר פרימיטיבי מהמרכז, והחתונה לוותה בהרבה הד בין קרובים, שכנים והסביבה, אך בסופו של דבר לחתונה הגיעו יותר מוזמנים מאשר ציפינו. הרוב הגיעו גם מתוך סקרנות לאירוע שפחות מזוהה עם החברה".

המשפחה לא הבינה למה חתונה?

בת אל אמנם יצאה מהארון בגיל 21, ומשפחתה תמכה בה מאז ומעולם. למרות זאת, ברגע האמת התחילו במשפחתה להתקומם ולשאול שאלות ולהעלות הסתייגויות. "החלו לשאול אותנו שאלות כמו 'למה באולם?' ו'איך תעשו את זה?', אך לבסוף עם הרבה עיקשות בעניין המשפחות והקרובים הבינו, שנגד האהבה הזו כלום לא יעמוד". כיום כזוג נשוי הן כבר מעדיפות את הבילוי השקט של בתי קפה או סרט טוב בין הפוך והשוקו בבית, ופחות מועדונים ומסיבות הומות.

אושר ובתאל חתונה לסבית  (צילום: צילומי RECORD בע"מ)
כבר מתכננות את הדור הבא | צילום: צילומי RECORD בע"מ

בוצ'ה ופמית: מי זו מי?
"בבית משחק התפקידים מתנהל שווה בשווה לשני הצדדים. אל תתנו למראה להטעות, אין גברית ונשית. מבחינתנו הסממנים החיצוניים אינם אמורים להגדיר את מי שאתה בפועל".

הצעת הנישואין: מי יזם?
בת אל: "אני יזמתי את הצעת הנישואין. הרגשתי ישר שמצאה את שאהבה נפשי ולא רציתי לוותר עליה אפילו לשנייה. לכן מיהרתי להוציא את הטבעת. המשפחה והחברים היו כמובן הראשונים שלהם מיהרנו לבשר את הבשורה, והם גם היו הרוב השולט בחתונה. בקשיים רבים לא נתקלנו".

למרות החגיגה, השתיים מספרות על תפנית לא צפויה בעלילה. זאת לאחר שמשפחתה של אושר קיבלה את הבשורה קצת יותר קשה מהרגיל. "הם לא הצליחו לקבל את המונח החדש של 'נישואים בין בני אותו המין', אבל בסופו של דבר הם הבינו שאהבה זה דבר החזק מהכול והביעו את תמיכתם בנושא".

אושר ובתאל חתונה לסבית  (צילום: צילומי RECORD בע"מ)
אל תתבלבלו: אין "גברית ו"נשית" | צילום: צילומי RECORD בע"מ

ילדים זה שמחה?
"אנחנו כבר עכשיו התחלנו בתהליכי פוריות ואנחנו ששות לעבר המהלך של להביא ילדים לעולם, המשכיות לזוגיות שלנו ולמי שאנחנו. במידה ויהיו לנו ילדים להט"בים נתמוך בהם בכל דרך, לא ניתן להם לרגע את ההרגשה שהם שונים או מיוחדים הם אנשים לכל דבר וקודם כל הילדים שלנו שיקבלו את כל האהבה בעולם".

מי תעשה את זה ראשונה?
"אושר תהיה הראשונה שתכנס להריון ככה החלטנו, ללא גורם שלישי, רק מתרומת זרע".

בעוד 50 שנה, איפה תהיה הזוגיות הזו?
"כנראה שנרגיש שלא משנה מה, או באיזה מצב הזוגיות הזו תהיה נרגיש שעשינו את הדבר הנכון ופעלנו אחרי האינטואיציות של ליבנו ולא כמו כל האנשים שמסתתרים מאחורי הפחדים שלהם ומפחדים לעמוד עבור הדברים שהם רוצים. כשפגשתי את בת אל אף פעם לא דמיינתי שאתחתן עם אישה, הייתי כל חיי עם גברים ואחרי שהתאהבתי בבנאדם שהיא, ידעתי שרק אתה אני רוצה להיות".

>> רוצים לספר את סיפור האהבה שלכם? כיתבו לנו