יש לי משהו להגיד לך / אנחנו צריכים לדבר

משפטים אלו מוכרים בידי הספרות הרפואית כטריגרים להתקפי חרדה. טוב אולי הם לא, אבל הם באמת מעלים את לחץ הדם. תארו לכם פתיחה כזו, ואז מה קורה? הבחור מהצד השני פשוט יכתוב את הדבר שהיה בוער לו כל כך להגיד? אז למה הוא לא אמר את זה כבר? ואם זה כל כך רציני שזה מצריך פתיחה דרמטית, לא כדאי להגיד את זה פנים אל פנים? הרבה שאלות והתשובה אחת, פשוט לא, לא צריכים לדבר ועדיף שאל תגיד.

הודעות של מילה אחת

איף, פשוט להפסיק עם זה, הודעות של מילה אחת הן דרגה אחת מעל פשוט לתת וי כחול ולא לכתוב כלום. הן לא אומרות הרבה על מה שאתם חושבים, ועלולות להיתפס כחוסר עניין, במקרה הטוב, וכהתנהגות פסיבית-אגרסיבית במקרה הרע. בכל מקרה, זה תמיד פונה נגד האינטרסים שלך. במילה אחת: חלאס!

הווידוי

בדומה להתפתחות הדרמטית שבדיוק הזכרנו, גם טקסטים שהם ווידוי לאהבתכם ומסירותכם, שהיה אפשר לדמיין תוך כדי קריאה מוזיקת רקע סנטימנטלית של תכניות ריאליטי, הן הודעות שכדאי מאוד שיהיה להן גיבוי, ורצוי שיגיעו רק אחרי שאמרת בערך את אותם דברים פנים אל פנים. הסיבה היא שפצצות רגש בהודעות טקסט מביעות בעיקר חשש מלחשוף רגשות פנים אל פנים, ואם אתה בונה על מערכת יחסים, אז עדיף לבדוק קודם אם אתה באמת מסוגל להוריד מגננות.

אין תגובה

הפעם אנחנו לא מדברים על הודעה, אלא על חסרונה. אם ראית את ההודעה, היה לך מה לומר וזמן לכתוב, בבקשה ממך, שלח הודעה. אנחנו לא בתיכון, הזמנים השתנו ואין סיבה יותר שתקשורת לא תהיה מידית. זה סתם מוריד. כמובן, אם מהירות תגובה היא סוגיה עקרונית בשבילך, עשה מה שטוב בעיניך.

צ’ק אפ

זה מאוד מתוק להביע עניין, ומתוק אפילו יותר לקבל התייחסות, אבל צריך לשים לב שאנחנו לא מגזימים, ושולחים הרבה יותר מדי הודעות, למשל: לילה טוב, בוקר טוב, אימון נעים ושייק טעים, סלפי, מה אכלתי לארוחת בוקר, סלפי מהעבודה, ארוחת צהריים, סלפי נסיעה, עוד סלפי נסיעה, מה שלומך, צילום מסך ממאסטר שף, לינק רנדומלי, דיק פיק, סלפי מהמיטה, לילה טוב - וחוזר חלילה.

דיבור נגוע

אם אתה בקטע של דיבור מגרה ומתגרה, אל תהיה אגרסיבי מדי. תהיה מודע שהודעות בעלות אופי מיני הן פריבילגיה שצריך לעבוד בשבילה, ולפלס דרך מהודעות צנועות יותר (מופקרות פחות?), כמה אימוג’ים טעוני משמעות בתחום שבין אפרסק לנמר. כשהאווירה נראית ומתאימה הדדית, תראה זו כהזמנה להיות יותר מפורש.

חבילות הפתעה

מי לא אוהב לקבל תמונות עירום למכשיר הנייד, שהן מעין נשיקה קטנה לאגו וליצר המיני. זה נחמד ויפה, וגם לשלוח אותם זה טוב. אבל בדומה לנשיקות, גם תמונות עירום צריכות לבוא מתוך הלך רוח הדדי של חרמנות ו/או רצון לקבלת תוכן ארוטי. תמונת עירום רנדומלית תציג אותך כמו כל פרופיל גריינדר רנדומלי אחר, אבל זה הבחור שנדלקת עליו, אז אל תתייחס אליו כמו זר.

היי, הי, הייייי, היוש וכו'

פה אנחנו מגיעים לנקודה שנויה במחלוקת. הודעת "היי" פשוטה היא איפשהו בתחום האפור מוסרית, מצד אחד זה פתיחת תקשורת רגילה, אך מצד שני, בדומה להודעות של מילה אחת ויותר מהן, זו הודעה סתמית וחסרת עניין. תמיד, ולא משנה מה מצב הרוח שלכם, תמצאו שיש לכם מה להוסיף ל"היי" הבודד שרציתם לשלוח. אם באת לקבוע תכניות, תוסיף משהו בכיוון, אם רצית לשאול מה שלומו, מן הראוי שמיד אחרי זה תגיע הודעת "מה נשמע?". מעין תוספת קצרצרה שתראה שיש לכם סיבה ממשית לגרום לשני לפתוח את נעילת המסך, ולהתרכז רגע ולחכות עוד כמה רגעים לתשובה בעולם של הפרעת קשב מתמדת ואזהרות טריגר. בקיצור, הסיכויים שהודעת "היי" בודדת תיתפס כמציקה, גדולים בהרבה מהסיכוי שזה יראה חמוד.