הדוגמנית והדי ג'יי האוסטרלית רובי רוז חשפה בשבוע שעבר את סרטה "להשתחרר", סרט קצר המציג את מאבקה האישי עם תפיסת המגדר. בטקסט שליווה את פרסום הסרטון, הסבירה רוז כי מדובר ב"סרט קצר על תפקידי מגדר, טראנס, ואיך זה לחיות עם זהות שחורגת מהסטטוס קוו".

בתחילת הסרט, נראית רוז עם שיער בלונדיני עד הכתפיים, איפור מלא ושמלה צמודה לגוף. לאט לאט היא מתחילה להתפשט. לצלילי “It Pulls Me Under” של הזמרת האוסטרלית בטרפליי בוצ'ר, רוז גוזרת את שערה, מסירה את האיפור, משפשפת את גופה וחושפת זרוע מלאה בקעקועים. לאחר מכן נראית רוז שהיא מתלבשת שוב, הפעם היא בוחרת לעטוף את השדיים שלה וללבוש חליפה.

רוז חוותה בלבול לגבי זהותה המגדרית בילדותה ובשלב מסוים אף שקלה ניתוח לשינוי מין. זמן קצר לאחר שהפרויקט פורסם, דיברה הדוגמנית בגילוי לב בעמוד הפייסבוק שלה על הבעיות של הטרדה והצקה בתוך קהילת הלהט"ב: "אתם יודעים מה צריך כדי לעצור הומופוביה והטרדה בתוך קהילת הלהט"ב... 'ביסקסואלים' הם לא רק חמדנים... 'פאנסקסואלים' קיימים... 'סטרייטים' יכולים להיות תומכי קהילה גדולים... אתם יכולים להזדהות כטרנס ללא ניתוח, אתם יכולים להיות בעלי מיניות נוזלית ומשתנה... למעשה נחשו מה ... אתם יכולים להיות מי שאתם וכמו שאתם אוהבים. אנחנו צריכים להפיץ את האהבה והקבלה שאנחנו כל הזמן טוענים שאנחנו לא מקבלים".

אין תמונה
מתוך הסרטון

בנוסף הרחיבה רוז על מספר פרטים נוספים, ביניהם על הקטע שבחרה לכלול בסרט בו היא חובשת את שדיה, ואמרה:  "בסרט הזה אני מספרת את הסיפור שלי שהיה כרוך בחבישת השדיים שלי בשנות ה-90. לא היה לי מושג על הנזק שהחבישה יכולה לגרום כי הייתי רק ילדה. אני לא ממליצה לאף אחת לעשות זאת".

הסרטון, שנכתב והופק על ידי רוז עצמה, גרף מעל 80,000 לייקים בפייסבוק ו- 100,000 שיתופים וגרם לאנשים רבים לדבר על הנושא. למרות שזהו סיפורה האישי, רוז מקווה שכל אחד מהצופים ימצא בסרטון את הסיפור האישי שלו. הפרויקט קיבל תגובות חיוביות רבות מהצופים, ויצר הד חזק שהתבטא בגרסאות כיסוי לסרט שנוצרו על ידי מעריצים. אך גם ביקורת הושמעה על הסרטון, בעיקר מפי חברי הקהילה הטרנסית שלא הסכימו לקבל את הניסיון של רוז לייצג את הקהילה ואמרו כי זהו לא סיפורה של הקהילה, וכי, בניגוד ללאברן קוקס, רוז היא אינה הדמות המתאימה לייצג את הנושא.

עוד ב-mako גאווה: