>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מפה אסטרולוגית האגודה (צילום: פנינה כץ)
גאים בכוכבים. המפה של האגודה | צילום: פנינה כץ
אירועי הגאווה יוציאו לרחובות אלפים שייצעדו למען שוויון זכויות. ועל אף שבשנים האחרונות ידעה הקהילה הגאה התקדמות במעמדה ובדעת הקהל אליה, מעמדם החוקי של להט"בים נותר בעייתי. חגיגות אירועי הגאווה הנן סיבה טובה להציץ לכוכבים ולראות מה צופן ללהט"ב העתיד.

את המפה האסטרולוגית של הקהילה בניתי בהתבסס על המפגש הראשון של האגודה למען זכויות הפרט בישראל, שהתקיים ב-29 ביולי 1975 בשעה 20:30 בערב. התאריך הזה במזל אריה ואופק דלי הוא הערב שבו הוחלט על הקמת אגודת הלהט"ב, ובעצם מפגש זה מסמל את לידתה של האגודה - ושל הקהילה הגאה "הרשמית" בישראל.

השמש במזל אריה מסמלת צורך בגאווה ובזקיפות קומה. אריה שואף להיות מלך שליט ולא נשלט על ידי האחרים. מזל דלי באופק מסמל את השונה, האחר, החריג שלעולם לא יצעד בזרם המרכזי. 

לא יכול היה להיות שילוב מדויק יותר, אך גם לא פשוט במהותו. שכן מזלות אריה ודלי הם מזלות מנוגדים המסמלים במשולב - את ההליכה מול הזרם המרכזי והשמרני בישראל. אוראנוס הכוכב השליט של מזל דלי ממוקם בבית 8 - הבית העוסק בסקס, חיים ומוות, ואוראנוס כפלנטה היא שולטת בחיים על כל מה ששונה אחר ובין היתר, על מיניות לא קונבנציונאלית.

המאבק על הכרת ממסד הנישואין

במרכז השמים של המפה האסטרולוגית ממוקם מזל קשת כשכוכב נפטון השליט של אהבה דמיון ופנטזיה ממוקם שם. אין ספק ששילוב כוכבים זה במיקומים דומיננטיים מבטיח את קיומה של האגודה לאורך שנים, אך העובדה שהאופק שלה בדלי מבטיח מאבקים בכל נושא שבו הלהט"ב בישראל ירצו לשנות.

נישואים גאים (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
עיקר המאבק יהיה סביב נושא הנישואים הגאים | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
אולי המאבק הגדול ביותר טרם ניטש והוא מאבק על הכרת הממסד בנישואין. כשוונוס במזל בתולה ממוקמת בבית 7- בית הנישואין מבטיח הרבה דמעות סביב נושא זה, וההיבט הקשה שהבתולה יוצרת עם נפטון במזל קשת מבטיח שהממסד הדתי לעולם לא יאפשר זאת או לפחות אחד משיאי המאבק יתנהל ב-2015.

מאבקים למיסוד יחסים יהיה בעייתי והשנתיים הקרובות מוכיחות קשיים משפטיים לא מעטים שקהילת הלהט"ב בישראל תתמודד איתם. ברם, פלוטו האחראי על כספים ממוקם בבית 8 והוא הבית הכלכלי שמתקשר גם לכספם של בני הזוג ולכן כל מה שקשור בעיזבונות ובכספים משותפים כמו רכישות משותפות של זוגות יצליח לעקוף את המהמורות. האגודה גם תתפתח מבחינה פיננסית ופוליטית במהלך ה-3 שנים הקרובות מה שיקל עליה תהליכי מאבק והתמודדויות משפטיות מכל הסוגים.

גייז בתקשורת? לא לבנות על זה

המאבק העיקרי בשנה וחצי הקרובים יתקשר לנושא ילדים, אימוץ, פונדקאות ונושא הלגליזציה. כניסת כוכב צדק למזל סרטן מסוף יוני 2013  הממוקם בבית 5 הלוא הוא בית הילדים והתינוקות והישארותו שם עד יולי 2014 מבטיח הזדמנויות לפתרונות בנושא בעיקר מחודש מרץ 2014.

מצעד הגאווה בתל אביב 2012 11 (צילום: שי בן נפתלי)
המאבק יימשך גם בשנים הקרובות | צילום: שי בן נפתלי
השמש במזל אריה בבית 6  - הבית העוסק בעבודה - מייצר היבטים יפים מאוד לפלוטו הקשורים לבית הכלכלי ומבטיח קהילה בעלת מעמד מוצלח בעבודה עם הצלחות פיננסיות מרשימות במהלך ה-3 שנים הקרובות ועושה רושם שאולי זה יהיה הגורם היותר חשוב להתפתחות האגודה והגייס בישראל זה חיזוקו של הלובי המתקשר לאגודה דרך כספים רבים שהם יזדקקו כדי להמשיך לנהל מאבקים ולהשפיע על הפן התקשורתי כשאנשים ידועים ובימתיים מאוד יצליחו להוביל קו מעורר אמפטיה.

בית התקשורת של מפת האגודה נשלט על ידי מזלות טלה ושור ועל ידי כוכב מרס מה שמבטיח שנושא התקשורת יתנהל בתקיפות רבה. מרס במזל שור בבית התקשורת מוכיח על מאבקים לא פעם מכוערים של הממסד השמרן והדתי מול קהילה זו עם לא מעט אמירות גזעניות והומופוביות, במיוחד כאשר השור מייצג את המזל של מדינת ישראל אז כדאי להגיד שאולי הרוב השמרן בבעיה עם הקהילה הגאה, והתקשורת עצמה שמרנית – כי גם אם עובדים בה להט"ב, הם מעוניינים בהצנעת הנושא ככל שאפשר.

מצעד הגאווה בתל אביב 2012 1 (צילום: שי בן נפתלי)
המאבק לא יירגע גם בשנה הבאה | צילום: שי בן נפתלי

מדינת ישראל היא מדינה שמרנית דתית וברובה הגדול לא מקבל את השונה והאחר כמו הרבה מדינות שמרניות אחרות. לכן כוחה של מפת האגודה היא דווקא בכוח העבודה,  באנשים המוצלחים שהיא מייצגת במקומות עבודה ציבוריים ובעיקר  בכסף שהיא תצבור כדי להילחם את מלחמתה לנהל חיים חופשיים ושוויוניים.

פנינה כץ היא אסטרולוגית מקצועית החל משנת 76' ומראשוני העוסקים בתחום בארץ. היא משלבת פרקטיקה מקצועית עם הנחיית קבוצות. בעברה כתבה טור קבוע במגזין "את", ערכה תחזיות יומיות, הופיעה בתכניות רבות בטלוויזיה ועוד.

בקרוב יעלה מדור אסטרולוגיה מיוחד לקהילה הגאה בערוץ הגאווה. יש לכם שאלה בנושאי זוגיות? יציאה מהארון? שלחו לנו שאלה עם תאריך הלידה המדוייק (יום, חודש, שנה ושעת לידה מדוייקת) ונראה מה צופן לכם העתיד.

היכנסו לאתר של פנינה כץ: מאמרים, הורוסקופ שבועי ועוד