ערן ויצמן, מעצב שיער בן 36 מנס ציונה, הספיק לעבור חיים שלמים ולא פשוטים, אבל איכשהו עבר אותם בהצלחה ותמיד ידע להפיק את המירב ממה שהחיים נתנו לו. הוא גדל בצל מחלת אמו, שאובחנה לימים כחולת מניה דפרסיה. היא היתה זו שאילצה אותו לגלות עצמאות וכוחות נפש אדירים מגיל צעיר. "אימא שלי לא אובחנה כשהיינו ילדים, ולא הבנו למה היא יכולה להיות במיטה ימים שלמים ומה פשר מצבי הרוח המשתנים שלה", משתף ויצמן.

כשהיה בן 16, ליווה את אמו לטיפול באזור דיזינגוף סנטר בתל אביב. שם, עוד לפני תקופת האינסטגרם, גילה אותו סוכן דוגמנים והציע לו להיכנס לתחום. במסגרת עבודה זו הכיר את בן זוגו הראשון, והם נשארו יחד כשנה. באופן מפתיע, דרך אותו בן זוג ויצמן הכיר את דקלה, מי שהייתה אשתו וממנה הביא חמישה ילדים לעולם, כשהגדול היום בן 16. "אף פעם לא הייתי בארון, גם אשתי ידעה מזה", מצהיר ויצמן.

ערן וייצמן (צילום: צילום ביתי​)
ויצמן וילדיו. "הם הדבר שהכי הדאיג אותי ועמד לנגד עיניי כל הזמן" | צילום: צילום ביתי​

כך, כבר בגיל 20, נישא והפך לאבא. את דרכו בעולם עיצוב השיער התחיל דרך ידיד של דקלה כמסייע במספרה, "הייתי צריך עבודה ולפרנס וכך התחלתי". הוא למד את העבודה והחל לגלות עצמאות, עד כדי נסיעה ללונדון לצורך התמחות בתחום.

"זו התקופה שניסיתי וחוויתי כל מה שרציתי"

בגיל 27 וללא עזרה מאיש כבר פתח ויצמן עסק משלו בנס ציונה. שגרת החיים המשיכה, ועוד לפני גיל 30, ויצמן כבר היה אבא לחמישה ילדים. "תמיד ידעתי שאני רוצה הרבה ילדים", הוא אומר בחיוך. לקראת גיל 30 דברים השתנו בזוגיות שהלכה ודעכה, והוא לקח קצת זמן לעצמו ועבר לעיר הגדולה לחצי שנה. "זאת הייתה תקופה שניסיתי וחוויתי כל מה שרציתי", ביניהן זוגיות עם בחור צעיר ויפה תואר שהכיר דרך אתר הכרויות, יציאות על בסיס כמעט יומיומי, המתנה לסוף השבוע גדוש המסיבות וכל מה שהן מביאות איתן.

עם הילדים תמיד שמר על קשר הדוק, ואלו היו בראש מעייניו למרות כל מה שעבר ברמה האישית. "הם גם הדבר שהכי הדאיג אותי ועמד לנגד עיניי כל הזמן", הוא מדגיש.

ערן וייצמן (צילום: צילום ביתי​)
ערן ומאיר. "עולם המסיבות בקהילה יכול לעבור את גבול הטעם הטוב" | צילום: צילום ביתי​

על ענייני הבליינות הגאה הוא לוקח כמה רגעים לחשוב. "עולם המסיבות בקהילה יכול לעבור את גבול הטעם הטוב, כי אנשים בקהילה נכנסים ללופ של שנים בהן הם לא מצליחים לצאת מזה ורודפים רק אחרי המראה החיצוני שלהם, הבחור החתיך במסיבה והרצון לאבד שליטה. ליהנות בצורה הזו תמיד נראה לי רדוד כשהוא מגיע רק בפני עצמו".

אתה לא יוצא יותר למסיבות?
"אני אוהב מסיבות ויצאתי מלא בחיי. כיום אני יכול לפעמים ללכת לשעתיים-שלוש, אבל זה מספיק לי. אותם גברים שמחפשים להתעורר בבוקר במיטה של גבר זר, או כאלה שלא אוכלים את ארוחת שישי כי יש מסיבה יותר מאוחר והם רוצים להוריד חולצה ולהיראות בשיאם, זה פחות מדבר אליי. תמיד הייתי אדם של זוגיות ובית, ובמסגרת הזו אהבתי ליהנות. יש לי חברים גם מהקהילה בתל אביב, ובאופן עקרוני אני מעדיף לארח חברים בבית".

"מאיר מתנהג כמו אבא לכל דבר" 

לאחר חצי שנה סיים בפתאומיות את הפרק התל אביבי בחייו, חזר לנס ציונה ונתן לנישואים שלו עם דקלה עוד הזדמנות. כעבור מספר שנים הגיעה הזוגיות שלו לסופה באופן רשמי. במקרה, גם חברו הטוב מאיר נפרד מבן זוגו לאחר זוגיות ארוכה.

ערן ויצמן (צילום: צילום ביתי)
"הוא היה חבר טוב שלי 8 שנים, ולא היה בינינו כלום מלבד חברות" | צילום: צילום ביתי

"הוא היה חבר טוב שלי 8 שנים, ולא היה בינינו כלום מלבד חברות". הקשר בין השניים הפך רומנטי, ובאופן כמעט מיידי, הם עברו לגור ביחד. כיום השניים רכשו יחד דירת פנטהאוז בנס ציונה, ומאיר עובד על להיות אבא גם הוא. "זוגיות זה קודם כל חבר טוב", הוא מסביר.

איך הוא קיבל את הילדים שלך?
"מאיר קיבל על עצמו את תפקיד האבא עד כדי כך שהוא הולך לאסיפות הורים של הילדים. הם מתקשרים אליו כמה פעמים ביום, מבחינתם זה הדבר הכי טבעי. הוא מתנהג כמו אבא לכל דבר".

איך המשפחה שלך קיבלה את הזוגיות שלך?
"לאבא שלי היה קצת קשה בהתחלה, וזה בסדר. צריך להבין שלאנשים יכול לקחת זמן, אבל עכשיו הוא מקבל. גם האחים שלי הפתיעו, ודווקא מי שחשבתי שיהיה פחות מקבל, דווקא חיבק את הזוגיות הזו".

ערן וייצמן (צילום: אלון פלר, צילום ביתי​)
"הילדים עוברים מבית לבית באופן חופשי" | צילום: אלון פלר, צילום ביתי​

עם דקלה גרושתו הוא בקשר טוב עד היום והיא אף שכנה שלו, "הילדים עוברים מבית לבית באופן חופשי, והיא נהנית מהחיים ומאושרת". עם אמו הוא בקשר הדוק עד היום, והוא אף עוזר לה כלכלית. במהלך הראיון שנערך בערב, היא מתקשרת והוא מבטיח לקפוץ לבקר אותה על אף השעה המאוחרת. בבית בינתיים מאיר עם הילדים, והוא מראה לי תמונות מהפנטהאוז שהם משפצים עכשיו.

"חשוב לי להעביר את המסר שמכל דבר אפשר לצמוח וללמוד, לא משנה מאיפה באת ומה היו נתוני הפתיחה", הוא מציין.

ויצמן כיום מתכנן לפתוח עוד סניפים תחת שמו בתל אביב ולהתפתח. "לא הייתי רוצה להיות רשת ארצית אלא שם של מספרה איכותית ואינטימית, ולכן עוד שני סניפים מספיקים לי", הוא מעיד. בנוסף, ויצמן בונה קומפלקס רחב ידיים בנס ציונה, שיכיל מלבד עיצוב שיער את כל טיפולי היופי במקום אחד, ביניהם הסרת שיער, בוטוקס, טיפולים אסתטיים וכדומה.

ערן וייצמן (צילום: אלון פלר, צילום ביתי​)
"תמיד ידעתי שמה שאני רוצה יקרה" | צילום: אלון פלר, צילום ביתי​

בדרך הביתה חשבתי על כל הפערים בחיים של ויצמן, ואיך הוא תמיד מצא את הגשר הנכון לעלות עליו באופן חלק. כשהגעתי לעיר הרסתי בערך כל גשר שבניתי או נבנה בשבילי, אבל יש משהו מנחם בלראות שאפשר תמיד ובכל גיל לבנות מחדש ולמצוא את המקום שלך. אולי השקט נמצא יותר קרוב ממה שחשבתי, וללכת לאיבוד זה כבר לא המאושר החדש, ובוא נזרום אצלי או אצלך למה שייצא זה כבר לא הדייט החדש, או להמשיך בהתכתבות אינסופית עם גברים שמשחקים ב'נדמה לי שאני מחפש אהבה'.  

>> "בזכות ה-PrEP אני מרגיש אחראי על עצמי"

>> "הקונדום נקרע והוא גמר בפנים - ואז זה קרה"

"תמיד ידעתי שמה שאני רוצה יקרה", ויצמן מסכם, "צריך תמיד להסתכל רק קדימה, ואני לא מפסיק לרגע לרדוף אחרי הדבר הטוב הבא כי זה לא יקרה אחרת, והטוב עוד לפנינו".