>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

דגלי גאווה
אלפי גוונים - קהילה אחת

המאבק הגאה המתעורר בימים אלה סוחף אחריו קהילה שלמה שהחליטה להפסיק לשתוק ולהיאבק בגלוי על זכויותיה לשוויון. אבל מי היא אותה קהילה? די להביט בכל הדגלים השונים המרכיבים אותה כדי להבין את הגיוון האנושי אשר מרכיב את אותה קהילה.

הומואים, לסביות, ביסקסואלים, טרנסג'נדרים, טרנסווסטייטס, א-מיניים, קווירים, ג'נדרקווירים, דובים, אסקסואלים, אינטרסקסואלים, חובבי העור, פוליאמורים, חובבי העור, והרשימה עוד ארוכה. אז כדי להעלות על נס את שלל גווניה ולתת כבוד לכל החלקים המרכיבים את הלהט"בקא וידידיה, קבלו את הדגלים של כל החלקים המרכיבים את הקהילה הגאה והצבעונית.

הטרנסג'נדרים
דגל הגאווה - transgender pride
דגל הטרנסג'נדרים

תכלת, לבן וסגול: מסמל אנשים עם מגדר שאינו תואם את המין הביולוגי בו נולדו (אישה בגוף זכרי או גבר בגוף של נקבה). בין הטרנסג'נדרים המוכרים בעולם אפשר למנות את דנה אינטרנשיונל, הזמרת ניקה, צ'אז בונו ועוד.

הביסקסואלים
דגל הגאווה - bisexualpride
דגל הביסקסואלים

ורוד, סגול, כחול: כל אותם גברים ונשים הנמשכים גם לבני מינם וגם לבני המין השני. ביסקסואלים רבים טוענים להדרה הן מצד החברה המיינסטרימית והן מתוך הקהילה הגאה, שמתעלמת מזהות זו ואנשים המגדירים עצמם ככאלה. יחד עם זאת, בארץ ובעולם ביסקסואלים רבים, בהם: אנג'לינה ג'ולי, אנה פקווין, קאשה ואחרים.

הא-מיניים
דגל הגאווה - asexual pride
דגל האסקסואלים

שחור, אפור, לבן, סגול: מסמל את כל אותם אנשים ללא משיכה מינית לאף מין. בין המפורסמים הא-מיניים אפשר למנות את המדגען הדגול ניוטון, מוריסי, סולן להקת הסמית'ס והסופרת קרי הולם, זוכת פרס הפוליצר על ספרה The Bone People.

האינטרסקסואלים
דגל הגאווה - intersexual pride
דגל האינטרסקסואלים

ורוד, לבן ותכלת: אנשים אשר נולדו עם איברי רבייה גבריים ונשיים ואינם מזדהים עם אף מין במובהק. אין אומדן רשמי, אך לפי נתונים שונים נולד תינוק אינטרסקס בכל 1,500 ל-2,000 לידות.

אחוות הדובים
דגל הגאווה - bear brotherhood
דגל אחוות הדובים

חום, צהוב, אפור, שחור, לבן עם כף יד של דוב: מסמל גברים הומואים וביסקסואלים גבריים ולרוב גם שעירים. לפני מספר שנים עשתה קהילת הדובים זו "עלייה" לישראל, כשיותר ויותר גברים הומואים בוחרים לטפח קרס קטנה, לוותר על שעווה ולייזר ולצאת למסיבות הביף ג'רקי.

חובבי העור
דגל הגאווה - leather pride
דגל חובבי העור

שחור, כחול ולב ורוד: מסמל גברים ונשים חובבי סאדו-מאזו, משחקי משמעת וקשירות. לא תמיד להט"בים. חובבי הז'אנר מקיימים מסיבות עור במקומות שונים בעולם, כשבין המפורסמים אפשר לציין את מסיבות הפולסום של סן פרנסיסקו וברלין.

הפאנסקסואלים
דגל הגאווה - pansexual
דגל הפאנסקסואלים

ורוד, צהוב ותכלת: אותם אנשים הנמשכים לבני אדם באשר הם, בלי קשר לנטייתם המינית או לזהותם המגדרית של מושא המשיכה.במובנים רבים מהווה מונח זה המשך לבעלי זהות ביסקסואלית.

הפוליאמורים
דגל הגאווה - polymory pride
דגל הפולימורים

כחול, אדום, שחור: מסמל אנשים המאמינים במשיכה מינית רומנטית ליותר מבן אדם אחד בעת ובעונה אחת. מהמילים "פולי" ("הרבה", בלטינית) ו"אמורה" (אהבה) ומתייחסת לכל צורת מערכת היחסים בה יותר משני אנשים אוהבים.

הפוליסקסואלים
דגל הגאווה - polysexual pride
דגל הפוליסקסואלים

ורוד, ירוק ותכלת: מתאר אנשים עם משיכה מינית אפשרית לגברים ולנשים, אך לאו דווקא לשני המינים יחד.

הג'נדרקווירים
דגל הגאווה ג'נדר קוויר
דגל הג'נדרקווירים

סגול, לבן וירוק: מסמל אנשים עם זהות מגדרית שונה שאינה מתיישרת עם המיינסטרים. יכולה להגדיר אנשים בעלי מאפיינים נשיים וגבריים במקביל במינונים שונים, לאפיין אנשים נטולי מגדר לחלוטין או כאלה שנעים בין מגדרים לאורך זמן.

הברית הלהט"בית - סטרייטית
דגל הגאווה - straight alliance
דגל הברית הסטרייטית-להט"בית

דגל הגאווה על רקע פסים שחור-לבן: מייצג את אותם סטרייטים התומכים באנשים מהקהילה הגאה. ביניהם אפשר למנות שחקנים ופוליטקאים מהארץ והעולם שחרטו על דגלם את המאבק הלהט"בי כבעלי ברית. ביניהם: יעל דיין, שולמית אלוני מהארץ, שחקן הרוגבי בן כהן מאנגליה ואחרים.

ולסיום: הקהילה הגאה. 6 צבעים - גאווה אחת.

דגל הגאווה - gaypride
6 צבעי הקשת. דגל הגאווה

>> המאבק הגאה.קום

>> איזה מין הומו אתה?