(צילום: דקל לזימי לב, כתוביות: דורון דוד)


ליין אופוריה תל אביב, שחגג שנה להיווסדו, הזמין בשבוע שעבר את מיי פיינגולד לביצוע לייב של השיר same heart. 
ניצלתי את ההזדמנות לפגוש את מיי לראיון אישי, רגע לפני ההופעת לייב שלה, והנסיעה לדנמרק לתחרות הארוויזיון.

קודם כל אני חייב לשאול אותך, מה את חושבת על השיר?
"אני אוהבת את השיר, מאוד. מתוך מאות שירים ששמעתי, שלושת השירים שנבחרו זה השירים שהכי אהבתי, והעבודה הייתה מאוד מאוד מהירה עליהם -  היה לנו שבוע להקליט את שלושתם ברמה אולפנית מאוד גבוהה, זה היה פשוט מטורף. בסופו של דבר ישבנו כל הצוות המקצועי, שמענו את שלושת השירים הגמורים ו-Same Heart של רמי תלמיד כמובן התנגן. התחילו להיות מבטים בחדר, אנשים התחילו להסתכל אחד לשני, לדבר בעיניים, וזה הרגיש לנו די ברור שזה השיר הראוי ללכת, אבל שמרנו על זכות השתיקה עד שקיבלנו את התוצאות הסופיות על בחירת השיר".

עד כמה את מתרגשת מ-1 עד 10?
"15! אני בעיקר נרגשת ומצפה בקוצר רוח להגיע לדנמרק ולייצג את ישראל בכבוד".

את רגע לפני הנסיעה לדנמרק, מה קורה מאחורי הקלעים?
"המון עבודה. וכשאני אומרת המון עבודה אני לא חושבת שאתה יכול לתפוס - המון חזרות והתארגנויות לקראת ההופעה, אנחנו הולכים לתת הרבה עוצמה במופע, שואו, הרבה משמעות למילים של השיר. זה הולך להיראות שיק בהחלט".

מה התכנונים בנוגע לשמלה ולסטייל? 
"אני מגיעה עם קולקציה שלמה, המעצבת היא דנה ברק, שהיא בעלים של חברה שנקראת 'נוקס'. השמלה בצבע שחור ועם המון פיתוחים והמון משחק. זו שמלה נשית מאוד ברוח של סמוראי".

אפרופו - מה עם החרב מהקליפ? תביאי אותו גם לדנמרק?
"היה הרבה דיבור על העניין של החרב, פורסם שאני הולכת להגיע איתה לבמה וזה לא נכון. היא אלמנט מדהים לוידאו קליפ אבל זה לא העניין ולא המקום. כן לקחנו את רוח הוידאו קליפ ותרגמנו אותה להופעת במה. זו הופעה אחרת לגמרי, ממש שתי שפות אחרות".

מה בנוגע לרקדני ליווי?
"אני מבינה איתי שתי רקדניות מדהימות, אחת מהן היא החברה הכי טובה שלי שגם עשתה את הכוריאוגרפיה בקליפ ורקדה בקליפ".

ומה קרה עם צבע שיער האדום?!
"כיף לי עם הבלונד, האמת שנולדתי בלונדינית, זה הפיגמנט הטבעי שלי".

ועכשיו - הגירסה האקוסטית

לאחר הראיון מיי ביצעה על בימת ליין האופוריה את השיר Same Heart פעמיים, פעם אחת בגרסת בלדה שהופקה במיוחד לאותו ערב ופעם שניה בגירסתו המקורית. עוד השתתפו בחגיגות השנה לליין: ליהיא גרינר, סי היימן, הזמרת ליאורה ולאון שניידרובסקי, שעלה לראשונה על הבמה כמלכת דראג במחווה לנציגת אוסטריה באירוויזיון קונצ׳יטה וורסט, האשה עם הזקן. עוד נכחו בערב יגאל רביד, שהנחה את האירוויזיון בשנת 99, בישראל וכל המשלחת הישראלית לקופנהגן בראשות אודי בצלאל. בזאת סיכם הליין שמופק על ידי שי כהן שנה של הפקות אירוויזיון בתל אביב, כשבאירוע לקחו חלק מאות חובבים ובליינים.


(צילום: דקל לזימי לב, גל זיגל)

עמותת "שגרירים של רצון טוב" שפועלת במטרה לשפר את תדמיתו של התייר הישראלי בחו"ל, גם פגשה את מיי שבועיים לפני הטיסה לאירוויזיון. העמותה רואה במיי שגרירה של רצון טוב שהולכת לייצג מדינה שלמה בחו"ל. בראיון מיי נשאלה על תדמית הישראלים בחו"ל ועל השליחות לאירוויזיון.

עוד ב-mako גאווה: