שרית חדד

האם שרית חדד מוכרת את הבית? (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
שרית חדד | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12
השמועות בתעשיית המוזיקה רחשו במשך שנים, אבל שרית חדד יצאה מהארון (ויש שיגידו ויטרינה) רק השנה, בגיל 43, עם דיסקוגרפיה ענפה מאחוריה וסטטוס של אחת הכוכבות הגדולות ביותר שנראו פה. בחודש שעבר היא הוציאה את הסינגל "אהבה כמו שלנו", שנכתב על ידי בת זוגה, תמר יהלומי, ובאינסטגרם כתבה: "שיר חדש, כתוב ומבוצע מדם ליבי. הקליפ החדש מציג את האהבה מנקודת המבט שלי על העולם ועל עצמי. היום, כשהבנות שלי גדלות במהירות עם עיניים סקרניות, אני שמחה להציג להן את היכולת להיות מה שהן רק רוצות וללמד אותן שהחופש, הזמן והבחירה מעל הכל. תודה על המשפחה שלי והמקום בו הקריירה והמשפחה התמזגו - זה רגע שלם בשבילי". 

המהלך הזה כמובן לא הגיע חף מביקורת - למשל, על כך שחדד בחרה לצאת מהארון רק בשלב מתקדם כל כך בקריירה שלה, לא השתמשה בשום מילה מפורשת לגבי זהותה הלהט"בית, ואפילו שיר היציאה מהארון נכתב לנמען זכר. אבל למרות הכל, לראות אותה לצד בת זוגה בסוף הקליפ, יושבות ומסתכלות על השקיעה, זה רגע יפה שחלמנו לראות במשך שנים ואפילו הצליח לברווז אותנו. 

ספיר ברמן

ספיר ברמן בדרך לריאליטי (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
ספיר ברמן | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12
שיפוט כדורגל זה מקצוע טעון, ולהיות טרנסית בישראל של 2021 זו זהות טעונה - אז אם הייתם אומרים לנו בשנה שעברה ששופטת כדורגל טרנסית תתקבל בחיבוק ציבורי רחב כל כך, בטח לא היינו מאמינים לכם. אבל זה בדיוק המקרה של ספיר ברמן, השופטת הטרנסית הראשונה בכדורגל הישראלי, שהפכה תוך חודשים ספורים לאחד הסמלים הלהט"ביים המשמעותיים בתרבות המקומית. 

ברמן הצטרפה לאיגוד השופטים הישראלי בגיל 17, והחליטה לצאת מהארון כשהיא כבר שופטת בליגת העל בכדורגל, ועוד בשלב מתקדם של העונה. "חיכיתי לזה כל החיים", סיפרה בראיון ל-N12. "אני בשואו של החיים שלי". 

החיבוק שקיבלה מההורים נתן לה את החוזק הנפשי להתמודד עם התגובות של העולם - ואז העולם זימן לה סיקור תקשורתי נרחב, תגובות מחבקות מהציבור ואפילו קמפיין עם נועה קירל. אפילו בסטטוס הנוכחי שלה, בתור סלבית מהשורה הראשונה שזוכה לאייטמים במדורי הרכילות, האהבה הגדולה שלה נשארה זהה: הכדורגל. "זה המקום הטבעי, הבית", כלשונה. "גבר, אישה, זה לא מעניין - הכדורגל הוא של כולם".

אלה לי להב

אלה לי להב (צילום: שי פרנקו_)
אלה לי להב | צילום: שי פרנקו_
"קיבלת אייטם: אלה לי יוצאת מהארון", אמרה הכוכבת לאיתמר רונאל בראיון למגזין סופ"ש של מאקו. אבל לא היא ולא רונאל חשבו שכך ראוי שיהיה: כי בעיני הזמרת בת ה-18 זה בכלל לא ביג דיל. "אני לא יוצאת מהארון, תמיד הייתי בחוץ", הסבירה. "אף פעם לא הייתי מוגדרת. זה לא שתמיד אמרתי לעצמי 'אני סטרייטית', אני לא רוצה להשתמש במילים האלה אפילו, סטרייטית, לסבית. אני בן אדם, אני מתאהבת בבן אדם. נקודה. זה לא שהסתתרתי אי פעם, זו פשוט פעם ראשונה שאני מדברת על זה". 

עם המילים האלה אנחנו יכולים רק לקוות שאלה לי היא נציגה של דור חדש, שכבר לא יצטרך לחוות את הדרמה סביב היציאה מהארון, אלא ייקח אותה כנון אישיו, מתוך ציפיה מלאה שהעולם פשוט יקבל אותם - והוא אכן יקבל. 

נופר סלמאן

נופר סלמאן ב"היורשת" (צילום: מתוך "היורשת", קשת 12)
נופר סלמאן | צילום: מתוך "היורשת", קשת 12

סלמאן פרצה לחיינו אחרי שזכתה להגיע למקום השני בתוכנית "הכוכב הבא", וגם כיכבה בסדרה "היורשת" של קשת 12. את היציאה מהארון שלה היא בחרה לעשות בדרך מלאת קלאסה - להגיע לאירוע הקרנת הבכורה של הסדרה לצד בת הזוג שלה. 

סלמאן גילתה כי החברים והמשפחה ידעו על זהותה המינית זה שנים, אבל היא נמנעה לעשות זאת בעצת מי שניהל אותה באותה התקופה. "זה לא היה לגיטימי לצאת מהארון בעיני הניהול שהיה לי באותה תקופה", אמרה אז. "אמרו לי שזה יכול להרוס לי את הקריירה, שזה יכול לפגוע בי. לגרום לקהל שאוהב את המוזיקה שלי לא לקבל אותה בגלל זה". כמובן שזה לא היה המקרה, וסלמאן רשמה תקדים של יציאה מהארון בז'אנר המוזיקה הים-תיכונית. 

אתי ביטון

הכירו את אתי ביטון (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", שידורי קשת)
אתי ביטון | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", שידורי קשת

זמרת מזרחית נוספת שיצאה מהארון השנה היא אתי ביטון. כמו חדד, גם ביטון עשתה זאת בשיר, "הלב שלי נקי", שיצא רגע לפני מצעד הגאווה בתל אביב. לצד השיר, פרסמה ביטון פוסט עם דגל הגאווה וכתבה: "מאושרת שהגעתי לנקודה כל כך משמעותית בחיים שלי. הדרך שעברתי עד שגיליתי מי אני, באמת. שאלות, פחדים, מלחמות ורעשי רקע איתם התמודדתי הביאו אותי לנקודה שבה אני נמצאת היום. אני עושה את הצעד המשמעותי הזה עבור עצמי, אבל גם עבור אותם אנשים שיש להם סיפור דומה לשלי, אותם אנשים שנמצאים בדרך שלרוב היא חשוכה ובודדה ולא תמיד מצליחים להתחזק בכוחות עצמם, מקווה שזה ייתן לכם כוח להתקרב לאור. אם הסיפור שלי השפיע על נפש אחת, ניצחתי".

דניאל זמיר

דניאל זמיר (צילום: אורי ברקת, שרבן לופו)
דניאל זמיר | צילום: אורי ברקת, שרבן לופו

מוזיקאי הג'אז דניאל זמיר יצא מהארון כביסקסואל בדרך לא שגרתית: על דפי העלון "עולם קטן", אשר מחולק בחינם בבתי כנסת. "רציתי לא להיות בהסתרה יותר", סיפר לכאן 11, "אבל מה שבאמת גרם לי לעשות את זה, זה שחשבתי שכאדם דתי שעובר את הסרט הזה יש לי משהו שאני יכול לתת לדתיים שנמצאים באותה סיטואציה. שהסיפור שלי יכול לעזור להם ולחסוך להם סבל". 

הראיון גרר תגובות לא קלות בקהילה הדתית, אבל גם בקהילה הגאה, זאת בגלל מספר התבטאויות מעוררות מחלוקת. זמיר טען שלקהילת הלהט"ב יש "מנטליות של כת" ואמר כי הוא לא רואה בעיה בקיומם של טיפולי המרה. בנוסף, הוא יצא נגד קבלת ילדים שרואים עצמם טרנסג'נדרים ואמר שעדיף להומואים לחיות עם נשים. לאחר אותו ראיון הסתייג וחזר בו: "אני עובר תהליך. הדברים שאמרתי בראיון בסימני קריאה הם פחות סימני קריאה היום". כך או כך, זמיר ראוי לקרדיט על הציטוט הבא: "אני לא מתבייש בנטייה שלי ואני גם לא גאה בה, מאותה סיבה: מעולם לא בחרתי בה". 

לפני מספר חודשים, סיפר זמיר ברשתות החברתיות כי הגיע לומר קדיש על סבתו בבית כנסת בשכונת קטמון בירושלים, אבל סורב משום שיצא מהארון: "אם הייתי איזה כוכב פורנו אז אני מבין למה זו בעיה, אבל אתה לא נכנס למישהו לחטט מה הוא עשה אתמול בחדר שלו במיטה בלילה", אמר אז. "אני שמרן בהשקפות עולם שלי ואני דתי. והאירוע הזה פגע בי רמות וזה מקומם ועצוב".

נבו עמרני

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by N Ξ V O Λ M R Λ N Ì (@nevo.amrani)

כוכב הרשת בן ה-23 יצא מהארון בספטמבר שעבר באינסטגרם, אבל בניגוד ליציאות אחרות מהארון - הוא עשה את זה בסרטון כן ומרגש. "החלטתי שאני לא יכול לתת לפחד לעצור אותי יותר, שאני לא יכול להישאר במקום שנוח לי, בעוד שיש אנשים שנלחמים על הקיום שלהם בכדור הזה. ולמה? רק כי הם 'אחרים'", אמר עמרני בסרטון. "אני נבו ואני אוהב בנים. הדבר הזה עובר לי בראש מגיל 12. שנים חשבתי שאני מקולקל, שיש לי בעיה, שעם הזמן זה יעבור - אבל הזמן עבר ואיתו באה ההבנה שזה כאן כדי להישאר. הופתעתי לגלות שאצל המשפחה והחברים שלי זה לא פגע באהבה אליי, להיפך, זה רק העצים. בעולם שיש בו פייק, פילטרים והסתרות, הפעם אני בוחר להיות אמיתי - כדי להיות קול למאבק של אנשים כמוני, כדי שיהיה להם מקום בכדור הזה".

אליוט פייג'

אליוט פייג', 2021 (צילום: Wynne Neilly for TIME)
אליוט פייג', 2021 | צילום: Wynne Neilly for TIME

השחקן המועמד לפרס האוסקר אליוט פייג', שהיה ידוע בעבר בתור אלן פייג', יצא מהארון כטרנסג'נדר בסוף 2020. פייג' יצא מהארון לראשונה כלסבית בשנת 2014, ובפעם השנייה חשף את שמו ואת זהותו החדשים. "אני מרגיש בר מזל לכתוב את זה. להיות כאן. להגיע למקום הזה בחיים שלי", הודה השחקן. "אני אסיר תודה בפני האנשים המדהימים שתמכו בי לאורך המסע הזה. אני לא יכול להסביר עד כמה זה משמעותי עבורי לאהוב סוף סוף את מי שאני מספיק כדי לרדוף אחר הזהות האותנטית שלי". הוא עוד הוסיף: "אני אוהב את זה שאני טרנס. אני אוהב את זה שאני קוויר. וככל שאני מחזיק את עצמי קרוב יותר ומחבק את מי שאני, ככה אני חולם יותר, ככה הלב שלי גדל יותר, ככה אני משגשג יותר". 

שרה רמירז

שרה רמירז, 2018 (צילום: Theo Wargo/Getty Images for VH1 Trailblazer Honors)
שרה רמירז | צילום: Theo Wargo/Getty Images for VH1 Trailblazer Honors

רמירז, המוכר.ת לכם יותר בתור ד"ר קאלי טורס מ"האנטומיה של גריי", יצא.ה מהארון כביסקסואל.ית לפני כארבע שנים, ובשנה שעברה חשפ.ה את היות.ה א-בינארי.ת, כלומר, אינדיבדואל שלא מזדהה בהכרח עם תבניות מגדריות מסורתית, ושמעדיפ.ה לא להזדהות בכינויי זכר או נקבה קונבנציונליים, אלא באמצעות כינויי גוף בלשון רבים כמו "They" (באנגלית, זהו כינוי נטול מגדר המשמש את מי שלא מרגיש בנוח עם כינויי גוף ממוגדרים he ו-she). "יש בי את היכולת להיות ילד נשי, ילדה גברית, ילד גברי, ילדה נשית, כולם או אף אחד מהם" כתב.ה באינסטגרם וקינח.ה בהאשטאג nonbinary#.

דמי לובאטו

דמי לובאטו (צילום: מתוך האינסטגרם)
דמי לובאטו | צילום: מתוך האינסטגרם

לובאטו סיפר.ה להורים על נטייתה המינית הביסקסואלית כבר ב-2017, וקיבל.ה חיבוק ותמיכה; אולם היציאה מהארון שבאמת עשתה גלים התרחשה בקיץ האחרון, אז יצא.ה לובאטו כא-בינארי.ת. "אני מרגיש.ה שזה מייצג בצורה הטובה ביותר את הפלואידיות המגדרית שלי ומאפשר לי לחוש בדרך האותנטית והנאמנה ביותר את האדם שאני עוד לומד.ת להכיר. אני רוצה להבהיר שאני עדיין בלמידה אישית ולא טוענ.ת שאני מומחה בנושא", סיפרה. 

לובאטו הכריזה כמה היא שמחה לשתף את החדשות על חייו החדשים וסיפר כי הוא עושה זאת עבור כל אותם האנשים שלא יכולים לשתף את הקרובים אליהם בזהות האמיתית שלהם: "בבקשה תמשיכו לחיות את האמת שלהם ודעו שאני שולח.ת אליכם המון אהבה". 

לוק פרוקופ 

לוק פרוקופ (צילום: Marissa Baecker, GettyImages)
לוק פרוקופ | צילום: Marissa Baecker, GettyImages

כוכב נבחרת נאשוויל פרדטורס בן ה-19 עשה היסטוריה הקיץ, אחרי שהפך לשחקן ההוקי קרח הפעיל הראשון בליגה הבכירה בארה"ב שיצא מהארון כהומוסקסואל. "השנה וחצי האחרונות היו משוגעות, אבל גם נתנו לי הזדמנות למצוא את האני האמיתי שלי", שיתף. "אני לא מפחד יותר להחביא את מי שאני. היום אני גאה להגיד בפומבי לכולם שאני הומו. זה היה חתיכת מסע להגיע לנקודה הזו בחיים שלי, אבל אני לא יכול להיות שמח יותר". 

פרוקופ המשיך וסיפר שחלם להפוך לשחקן הוקי מקצועי בליגת ה-NHL עוד מילדות: "אני מאמין שלחיות את החיים האותנטיים שלי יאפשרו לי להביא את כל כולי לזירה וישפרו את הסיכויים שלי להגשים את כל החלומות שלי. אני מקווה שעל ידי כך שאני משתף זאת אני אוכל לעזור להראות שהומואים מתקבלים בברכה בהוקי, ספורט שמיועד לכולם".

קארל נסיב

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Carl Nassib (@carlnassib)

היסטוריה דומה נרשמה גם בתחום הפוטבול: קארל נסיב, שחקנה של לאס וגאס ריידרס הודיע ברשתות על היותו הומוסקסואל - ובכך הפך לשחקן ה-NFL הפעיל הראשון שמודיע על כך בפומבי. "רציתי לעשות את זה כבר במשך זמן רב, ועכשיו אני סוף סוף מרגיש בנוח להוציא את זה החוצה", אמר נסיב בן ה-28. "אני מקווה שאתם לא חושבים שאני עושה זאת כדי לקבל תשומת לב. אני בסך הכל מאמין שחשוב שלנושא הזה תהיה חשיפה ציבורית. יום אחד תהליך של יציאה מהארון לא יהיה נחוץ בכלל, אבל עד אז, אעשה כל מה שאני יכול כדי לעזור לקרב ולהכיל אנשים שרוצים לעשות את זה“. באותה הזדמנות, הכריז נאסיב כי יתרום 100 אלף דולר לארגון אמריקאי התומך בנוער להט"ב. 

גבי טופט

גבי טופט (צילום: gabetuft)
גבי טופט | צילום: gabetuft

טופט, לשעבר מתאבקת WWE בשם "טיילר רקס", שיתפה בפברואר השנה כי היא אישה טרנסית. את הלוק החדש היא חשפה באינסטגרם, עם תמונה שלה יושבת ליד תמונה גדולה שלה מימי ההיאבקות הזוהרים. "זאת אני, אני לא מתביישת", כתבה. "זה הצד שלי שהיה מוסתר בצללים. פחדתי וחששתי ממה שהעולם יחשוב עלי. פחדתי ממה שהמשפחה, החברים והעוקבים יגידו או יעשו. אני לא מפחדת יותר. אני יכולה להגיד בביטחון שאני אוהבת את עצמי כמו שאני".

קווין לטיפה

קווין לטיפה (צילום: Johnny Nunez, GettyImages)
קווין לטיפה | צילום: Johnny Nunez, GettyImages

קווין לטיפה בת ה-51 בנתה קריירה ענפה בתור שחקנית וזמרת, במהלכה השמועות על הזהות המינית שלה היו רמות כמו עובדות מוצקות, ותמונות שלה עם בת זוגה לשעבר אף הופצו לתקשורת. למרות זאת, היא יצאה מהארון באופן רשמי רק בקיץ האחרון, כשזכתה בפרס מפעל חיים בטקס פרסי ה-BET ואישרה מעל הבמה במהלך נאום התודה כי היא חיה עם אבוני ניקולס, וכי השתיים מגדלות ביחד ילד: "אני הולכת לרדת מהבמה, אבל מודה לכולכם - למעריצים, לכל מי שתמך בכל דבר משוגע שעשיתי במהלך השנים. לאבוני, אהובתי. לרבל, אהובי. שלום, חודש גאווה שמח".

קארה קנינגהם

"כבר לא חיה בפחד" (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם itschriscrocker@, instagram)
קארה קנינגהם | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם itschriscrocker@, instagram

אתם אולי לא מכירים את קארה קנינגהם, אבל אתם בטח זוכרים את הפנים של כריס קרוקר, שהתעוותו בכאב בסרטון "Leave Britney Alone", אשר הפך במרוצת השנים לקלאסיקה אינטרנטית. קנינגהם יצאה מהארון כאישה טרנסית בחודש אפריל, והקיץ שיתפה פרטים נוספים על חייה: "עברו 33 שנים ואני שמחה להיות במקום בו אני יכולה לחבק את מי שאני. שמתי את הזהות והאושר האישי שלי בצד כל כך הרבה זמן, מתוך פחד מפני דחייה, או מכך שלא רציתי להביך את המשפחה שלי. אבל אז הבנתי שמי שבאמת אוהב אותי בתור מי שאני לא יהיה מובך ויגלה עניין אמיתי ברגשות שלי. אני עוברת שינוי ואני לא מתכוונת להתנצל יותר על מי שאני".

אנג'ל אולסן

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Angel Olsen (@angelolsenmusic)

המעריצים חשדו (ואולי אפילו קיוו) כי המוזיקאית המוכשרת משתייכת לקהילה עוד מתחילת דרכה, אבל רק באביב האחרון יצאה אנג'ל אולסן מהארון כלסבית. היא עשתה את זה בדרך נונשלנטית לחלוטין: פוסט באינסטגרם עם רצף של תמונות, ביניהן תמונות של בת הזוג שלה, לצדן הכתוב "My beau, I'm gay". 

ג'וג'ו סיווה

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by JoJo Siwa (@itsjojosiwa)

סיווה בת ה-18 היא רקדנית, זמרת, שחקנית ואושיית יוטיוב. בינואר 2021 היא נשאלה על ידי מעריץ מה המשיכה המינית שלה, והצהירה שהיא לא מתייגת את המיניות שלה; חודש לאחר מכן חשפה שהיא במערכת יחסים עם חברתה הטובה ביותר, קיילי פרו. בהמשך הבהירה: "מבחינה טכנית הייתי אומרת שאני פאנסקסואלית".

ג'ושוע באסט

ג'ושוע באסט (יח''צ: מתוך Clevver News@, Youtube)
ג'ושוע באסט | יח''צ: מתוך Clevver News@, Youtube

השחקן והזמר האמריקאי, כוכב הסדרה "היי סקול מיוזיקל", ענה על שאלות מעריצים בראיון ששודר לייב, ונשאל מה הוא הכי אוהב בהארי סטיילס. "הוא גבר מאוד קלאסי. הוא גם מאוד מוכשר ועושה הכל - משחק, שירה, אופנה", ענה באסט. "אני חושב שהוא בחור מאוד נחמד. כשהוא מדבר, יש לזה משמעות. הוא פשוט קול, מי לא חושב שהארי סטיילס קול?".

עד כאן התשובה של באסט מאוד רגילה, אבל מה שבא אחר כך הצליח להפתיע רבים: "וגם - הוא חתיך, אתם יודעים?". באותו הרגע באסט נראה מופתע מעצמו, כאילו היה מדובר במחשבה שסתם חלפה לו בראש ומצאה את דרכה החוצה. למרות זאת, הוא לא התבלבל והמשיך: "הוא גם ממש מקסים ועוד הרבה דברים. אני מניח שזה גם סרטון היציאה שלי מהארון". אתה מניח נכון. 

אמה קורין

אמה קורין, מתוך "הכתר" (צילום: Des Willie/Netflix)
אמה קורין, מתוך "הכתר" | צילום: Des Willie/Netflix

כוכבת "הכתר" העלתה לחשבון האינסטגרם שלה פוסט חשוף ובו שיתפה במסע שהיא עוברת בימים אלה. "תמונה שצולמה לפני שקניתי את הביינדר הראשון שלי. אז השתמשתי בתחבושות אגרוף", כתבה אז. "מאוד אינטימי, מאוד חדש ומאוד מגניב. הכל חלק מהמסע שלי. יש הרבה שינויים ופיתולים בדרך וזה בסדר, אני מחבקת את זה". בהמשך ביקשה קורין לעדכן את לשון הפנייה שלה והודיעה כי היא מזדהה בכינויי גוף נשיים ונטולי מגדר.

בקי היל

אתם אולי לא מכירים את הפנים של הזמרת הבריטית, אבל אתם בטח מכירים את הקול שלה, שבירך לא מעט להיטי דאנס, ביניהם "Lose Control", המגה-להיט שלה עם מדוזה משנת 2019. כשמעריץ בטוויטר שאל אותה אם היא "יצאה כבר" ואמר ש"הקהילה מחכה לקבל אותך", היא ענתה שהיא עדיין בתהליך גילוי עצמי, אבל שהיא מרגישה הכי בנוח לתאר את עצמה כקווירית. וזה כל מה שאנחנו צריכים בקי, אוהבים אותך.

קרול בסקין

קרול בסקין (צילום: Netflix)
קרול בסקין | צילום: Netflix

כוכבת הדוקו הביזארי "טייגר קינג" התראיינה למגזין Pink News אחרי שהודחה מהתוכנית "רוקדים עם כוכבים“, והפתיעה את כולם עם יציאה מהארון. "תמיד החשבתי את עצמי לביסקסואלית, למרות שאף פעם לא הייתה לי אישה, אבל בקלות הייתה יכולה להיות לי אישה במקום הבעל", היא אמרה. "כבר בשנות השמונים הבנתי שאני מרגישה כלפי נשים כמו שאני מרגישה כלפי גברים". 

ליאו טיפטון

ליאו טיפטון, "טיפש, מטורף, מאוהב" (צילום: Warner Bros. Pictures, יחסי ציבור)
ליאו טיפטון | צילום: Warner Bros. Pictures, יחסי ציבור

את ליאו טיפטון (לשעבר אנלי טיפטון) אתם כנראה מכירים בזכות ההשתתפות בעונה ה-11 של "הטופ מודל הבאה", כמו גם בעקבות התפקיד בסרט המצליח "טיפש, מטורף, מאוהב". בקיץ האחרון פרסמ.ה פוסט מרגש באינסטגרם במסגרתו בישר.ה על זהותו.ה המגדרית. "היי, שמי ליאו. אני מבקש.ת לפנות אלי בלשון פנייה נייטרלית. אני כל כך גאה להכריז על כך שאני קווירי.ת א-בינארי.ת". ב

נוסף להצהרה המרגשת, שיתפ.ה טיפטון מסר משמעותי עבור חברי הקהילה הלהטב"ית ואחרים שחוגגים את חודש הגאווה: "אני מקווה לתת כמה שיותר אהבה ותמיכה לאלה שממשיכים להראות אהבה ותמיכה לקהילה הגאה“.

עזרא פורמן

עזרא פורמן (צילום: Robin Little, GettyImages)
עזרא פורמן | צילום: Robin Little, GettyImages

המוזיקאית היהודיה-אמריקאית, שגם הגיעה להופעה בישראל, תמיד הזדהתה כביסקסואלית וכג'נדרקווירית, אך באפריל האחרון יצאה מהארון כאישה טרנסית. "רציתי לחלוק עם כולם שאני אישה טרנסית, וגם שאני אמא כבר תקופה (שנתיים ויותר)", כתבה באינסטגרם. "כן, זה מסובך בשבילי, אבל זה מסובך להיות אישה מכל סוג. אני מאוד גאה להיות אישה טרנסית, לדעת את זה ולהיות מסוגלת לומר את זה. זה לא היה מסע פשוט". פורמן סיפרה שאחרי שהפכה לאמא היו לה "אפס דוגמאות של נשים טרנסיות שמגדלות ילדים - אז הנה דוגמה אחת לכל מי שרוצה. זה אפשרי". 

טומי דורפמן

טומי דורפמן (צילום: tommy.dorfman, instagram)
טומי דורפמן | צילום: tommy.dorfman, instagram

כוכבת "13 סיבות" חשפה בראיון למגזין TIME כי בשנה האחרונה החלה הליך להתאמה מגדרית, נפרדה מבן הזוג לאחר תשע שנים ביחד, והחליטה כי לא תגלם יותר דמויות גבריות. "זה קצת מצחיק לחשוב על יציאה מהארון כי לא הלכתי לשום מקום", אמרה. "היום זו הצגה מחדש שלי כאישה, אחרי שעברתי התאמה מגדרית מבחינה רפואית. יציאה מהארון תמיד נתפסת כמו איזו חשיפה גדולה, אבל אף פעם לא הייתי בפנים. היום אני יכולה להגיד בבירור שאני אישה טרנסית. אני מדברת בלשון נקבה. השם שלי הוא טומי“. 

דורפמן המשיכה והסבירה: "זה בלתי אפשרי עבורי להפריד בין המעבר האישי למקצועי, בגלל שהגוף והפנים מחוברים לקריירה. מזהים אותי הכי הרבה בגלל תפקיד של הומו ביצ'י באופרת סבון, ופחדתי שאני אאבד את הקריירה שהייתה אמורה להיות לי, אבל אני לא רוצה לגלם דמויות גבריות. לפעמים פשוט חייבים להגיד לא, זה פשוט לא מי שאני".

מיי וויטמן

מיי וויטמן (צילום: Rodin Eckenroth, GettyImages)
מיי וויטמן | צילום: Rodin Eckenroth, GettyImages

השחקנית האמריקאית וכוכבת הסדרות "ילדות טובות" ו"בית הינשוף" הרימה בטוויטר לנראות הלהט"בית בסדרת האנימציה בה היא משתתפת, ושיתפה: "אני בעצמי פאנסקסואלית והלוואי שהיו דמויות מדהימות כמו אמיטי ולוז בחיים שלי בזמן שגדלתי. נראות קווירית היא כל כך חשובה".

קסנדרה פטרסון

קסנדרה פטרסון בדמותה של "אלווירה" (צילום: Michael Tran/FilmMagic, GettyImages)
קסנדרה פטרסון בדמותה של "אלווירה" | צילום: Michael Tran/FilmMagic, GettyImages

השחקנית, אשר מוכרת בעיקר בזכות דמותה האגדית של אלווירה, "פילגשו של האופל", יצאה מהארון כקווירית בגיל 70 וחשפה כי היא מנהלת מערכת יחסים עם בת זוגה, תרזה טי ויירסון, מזה 19 שנה. כמעט שני עשורים שמרה פטרסון את הזוגיות עם ויירסון בסוד, זאת מפני שהיא פחדה כי האהבה החדשה של חייה תפגע באלווירה, הדמות אותה היא מגלמת יותר מ-40 שנה. "לאלווירה תמיד היה קטע עם גברים, אז חששתי שאם אצא מהארון ואספר שאני לא מנהלת 'חיים סטרייטים', הקהל ינטוש אותי“, אמרה. למרות זאת, היציאה המאוחרת מהארון התקבלה בברכה והמעריצים הרעיפו תמיכה על האייקון הגאה ברשתות החברתיות. 

גם הדמיון יצא מהארון

לא רק אנשים אמיתיים בשר ודם יצאו מהארון בשנה החולפת והיו מספר יציאות מעניינות מהארון גם בתרבות הפופולרית. על פניו, הדבר עלול להיראות מטופש, אבל המשמעות של ייצוג להט"בי בתוכניות טלוויזיה ובסרטים היא גדולה: צעד קדימה במאבק של הקהילה להכרה ולקבלה, שיכול להפוך את החיים של רבים, ובייחוד צעירים וצעירות, לקלים הרבה יותר. 

כך, גיבור העל רובין, שמופיע לצידו של באטמן, יצא מהארון כביסקסואל; איזי, הפאוור ריינג'ר הירוקה, הלכה יד ביד עם זוגתה באחד הפרקים בעונה ה-28 של הסדרה; ברוס ("Oh No!") מ"איש משפחה" יצא מהארון בפרק שלם שהוקדש לו; וקיו, ראש חטיבת הפיתוח והמחקר שאחראי על כל הגאדג'טים המגניבים של ג'יימס בונד, סיפר בסרט החדש בסדרה, "אין זמן למות", על הדייט שלו: "הוא עומד להגיע בכל רגע".

וזה לא נגמר...

לצד כל השמות המופיעים בכתבה, השנה החולפת הייתה מלאה באנשים ונשים שיצאו מהארון. למשל: סטיבי, הילד.ה המאומץ.ת של אמינם, שיצא.ה מהארון כא-בינארי.ת; קולטון אנדרווד, כוכב תוכנית הריאליטי ”הרווק", שיצא מהארון כגיי; אדוארדו לייטה, מועמד מוביל לנשיאות ברזיל, שיצא מהארון כתגובת נגד להומופוביה המוצהרת של הנשיא הנוכחי ז'איר בולסונרו; ואלכסנדרה שיפ, שחקנית "באהבה, סיימון" ו"אקס מן", שיצאה מהארון כקווירית.