חשד לתקיפה נוספת על רקע להט"בופובי - הפעם בקאנטרי הקהילתי "גורן גולדשטיין" בתל אביב. במוצאי שבת פרסם אריק קולוסוב בעמוד האינסטגרם שלו סרטון בו הוא טוען כי בן זוגו והוא הותקפו על ידי שני מבלים אחרים שנכחו במקום "כי לא התאים להם שאני לובש ספידו ושיש לי עגילים".

"יצאנו מהבריכה וראיתי שני גברים ערבים שאחד מהם הסתכל עלינו וירק על הרצפה. לא הבנתי למה הוא עשה את זה וכשהוא קלט שאני מסתכל עליו, הוא צעק עליי והתחיל לקלל אותי," שיתף בסרטון שצבר יותר מ-200 אלף צפיות ו-2,000 תגובות, "הם התחילו להתקרב אלינו, לאיים עלינו שנישרף ושלא נצא מהבריכה בחיים".

לדבריו, מבלי שהבחין, אחד התוקפים חנק את בן זוגו ובתגובה, קולוסוב העיף לעברו כיסא פלסטיק כדי לנסות להפריד ביניהם. לאחר מכן אחז אחד התוקפים בבקבוק וזרק לעברו, בעוד השני מנסה לנפץ בקבוק זכוכית על ראשו של קולוסוב, שהצליח להתכופף בזמן לפני שנפצע. בזמן שאנשים אחרים שנכחו במקום ניסו להפריד בין הארבעה, התקשר קולוסוב למוקד החירום של המשטרה.

View this post on Instagram

A post shared by GendErika | Drag Queen (@genderika) on

בסרטון הוא מספר שצוות המקום התעלם מהם באופן מוחלט: "אמרנו להם שיעיפו אותם והם הסתכלו עלינו, הסתובבו והלכו משם. אחרי כמה דקות, הואיל בטובו להגיע מנהל הבריכה ושאל אותנו מה קרה. אחרי עשר דקות הוא חזר ואמר לנו 'אנחנו לא רוצים אנשים כמוכם פה'. אני לא הבנתי איך אני בתור הקורבן הופך לאדם אלים. הבריכה גם שמה עלינו פס וגם הוציאה אותנו אשמים בכל הסיפור".

ניידת משטרה שהגיעה למקום, אספה ראיות וגבתה עדויות מבליינים שנכחו במקום, שהעידו שהתקיפה התפתחה באופן אלים מאוד בצורה הדדית על ידי שני הצדדים, ושלא מדובר במקרה "הקלאסי" של תקיפה על רקע להט"בופובי. עדי ראייה סיפרו ל-mako ש"שני בני הזוג הגיבו באלימות קשה כנגד אחד הערבים שקילל אותם. אחד מהזוג הרים כיסאות פלסטיק וזרק אותם לעבר  אחד מהם, ואז התפתחה בין כל הארבעה קטטה אלימה מאוד. היו שם ארבעה עובדים במקום וגם כמה משפחות שניסו להפריד ביניהם. תוך שתי דקות אחד המנהלים הגיע למקום ודרש שיעזבו".

בסיום הסרטון שפרסם, מתאר קולוסוב תחושת חוסר ביטחון שהוא חש במרחב הציבורי בישראל בשל נטייתו המינית. "ההומופוביה והשנאה חריפות כל כך, עד שבן אדם לא יכול לשאת את העובדה שיש בן אדם שונה ממנו ורוצה לדקור אותו בגלל זה. יום אחד, חס וחלילה, יתקשרו לאמא שלי ויגידו לה 'רצחו את הבן שלך כי הוא הומו'. הם עדיין מסתובבים בחוץ ויכולים לדקור מישהו אחר".

View this post on Instagram

A post shared by GendErika | Drag Queen (@genderika) on

האירוע הכה גלים ברשתות החברתיות ותוך שעות ספורות צפו בסרטון עשרות אלפים. קולוסוב לא פרסם את שם הקאנטרי בו אירע המקרה האלים, אך שמו נחשף בתגובות על ידי גולשים שהכירו את המקום.

בתגובה, פרסמה הנהלת הקאנטרי פוסט בעמוד הפייסבוק בו נכתב: "עובדי הקאנטרי ולקוחות נוספים אשר היו במקום הפרידו בין הצדדים. מיד לאחר שווידאנו כי לא נשקפת סכנה בעזרת אנשי הביטחון, כל הלקוחות המעורבים נדרשו לעזוב את המקום. נדגיש כי דרישה זו באה עקב אירוע האלימות המסוכן ולא משום סיבה אחרת. כל אירוע של אלימות, הסתה וגזענות בשטחה. קאנטרי קהילתי גורן גולדשטיין פתוח לכולם כתמיד ללא הבדל דת, גזע ומין. בקרב עובדינו מועסקים עובדים מקהילת הלהט"ב, מדתות ועמים שונים, נמשיך לקבל את כולם בשוויון מלא ומקווים שאירועים דומים לא יישנו בעתיד".

הקריאות לחרם כנגד הקאנטרי לא איחרו להגיע. עשרות גולשים שהגיבו לפוסט הבטיחו ש"לא נגיע אליכם בחיים", ואילו מנויים כתבו כי יבטלו את המנוי, "תעזו רק להתקשר לבקש ממני לחדש את המנוי". לפי אחת מעובדות הקאנטרי, "ההנהלה פעלה בצורה יפה ומתורבתת. שיפסיקו להכפיש אותנו".

"אף בן אדם לא צריך לחשוש לחייו, להיות מושפל ככה ושיתייחסו אליו בזלזול, לא משנה אם הוא נשי, הומו, טרנס, דתי שחור", כתב קולוסוב בעמוד האינסטגרם, "לכולנו יש את אותו הדם ואף אחד לא פחות טוב או יותר טוב. ישראל 2020 צריכים ללמוד לערכים טובים יותר, סובלנות וסבלנות זה המפתח, לצערי פה פשוט נפלנו קורבן לשנאת חינם".

מבדיקה של mako, גורמים בכירים בעירית תל אביב ובהנהלת הקאנטרי, בהם מחזיק תיק הקהילה איתי פנקס ארד, יצרו קשר עם המתלוננים וביקשו להיפגש עמם. בנוסף, בכוונתו של פנקס ליזום הכשרות והיכרות לעובדי העירייה עם קהילת הלהט"ב ובפרט הקהילה הטרנסית.

View this post on Instagram

A post shared by GendErika | Drag Queen (@genderika) on

מעיריית תל אביב-יפו נמסר: "עיריית תל אביב-יפו רואה בחומרה כל גילוי של אלימות או הסתה לאלימות נגד כל אדם, ללא קשר לזהותו, מינו, נטייתו המינית או מוצאו. בעקבות מקרה אלימות שהתפתח במקום ביום שבת האחרון, נאלצו המבלים ועובדי המקום להפריד בין שתי הקבוצות, כאשר מיד לאחר מכן כל המעורבים נדרשו לעזוב את המתחם. נדגיש כי ברגע שהחל האירוע התייצבו עובדי הקאנטרי, כולל מנהל הבריכה, לטפל בנושא. העירייה תמשיך לפעול ככל יכולתה למגר תופעות של אלימות וגזענות בשטחים העירוניים והציבוריים".

מיו״ר האגודה למען הלהט״ב, הילה פאר נמסר: ״מדובר בפשע שנאה מזעזע שמזכיר לכולנו את השנאה שחווה הקהילה הגאה גם היום. התנהלות הנהלת הקאנטרי מבישה ומכשירה להט״בופוביה ואלימות. לא יתכן שנחשוש להסתובב ברחוב, ללכת לבריכה או להחזיק ידיים, מתוך פחד אמיתי שזה עלול לעלות לנו בחיינו. אנחנו קוראים למשטרה לטפל במקרה במלוא החומרה ולמצות את הדין המלא עם התוקפים. אנחנו מבקשים מכל מי שחווה להט״בופוביה לפנות למרכז הדיווח של האגודה״.

ממשטרת ישראל נמסר: "לאחר המקרה ועם קבלת התלונה במשטרה, נפתחה חקירה שנמצאת בראשיתה. מטבע הדברים לא נפרט אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי נמשיך בחקירת המקרה ביסודיות תוך ביצוע כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת".