משטרת ישראל עצרה בלילה שבין שלישי לרביעי גבר בן 18 מקרית אונו, בחשד שהצית דגלי גאווה ברחוב קריניצי שברמת גן. הדיווח על ההצתה התקבל במהלך הלילה, אז הגיעו כוחות משטרה לאזור וביצעו סריקות נרחבות שהובילו לאיתור החשוד. בתחילה הוא ניסה להימלט, אך אחרי מרדף רגלי קצר נעצר, נלקח לחקירה והבוקר הוארך מעצרו בבית המשפט השלום בת"א. גורמים המעורים בפרטי החקירה מדווחים כי על החשוד נמצאו חכה ורוגטקה, איתם הצית לכאורה את הדגלים. 

זו אינה הפעם הראשונה שלהט"בופוביה מרימה ראשה בעיר. בשבוע שעבר תועד במצלמת אבטחה גבר גונב דגל גאווה שהוצב בכניסה לבית פרטי בעיר, ובתחילת אוגוסט צלב קרס צויר בכניסה לחנות שתלתה בפתחה את "התו הגאה". לפני כן חוו מספר תושבי העיר התנכלויות בעקבות דגלי גאווה שתלו במרפסות בתיהם, שכללו מכתבי איומים והצתה. 

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, מסר בתגובה: 
"אין כמעט הבדל בין שריפת דגלי ישראל בטהרן לבין שריפת דגלי הלהט"בים ברמת גן. שתי הפעולות מונעות משנאת חינם, פחדים מיותרים ובורות. ההבדל היחיד הוא שבטהרן מריעים לשריפת הדגלים וברמת גן בזים לכך ומגיבים בנחישות. לנו אין ספק שדגל ישראל ינצח את כל שורפיו וכך גם דגל הגאווה. כבר מחר ידוגלל כל אזור ההצתה בעשרות דגלים". 

כרמל שאמה הכהן (צילום: מתוך "אופירה וברקוביץ", קשת12)
מתוך "אופירה וברקוביץ'" | צילום: מתוך "אופירה וברקוביץ", קשת12

יו״ר האגודה למען הלהט״ב, הילה פאר, מסרה בתגובה: 
"הלהט"בופוביה משתוללת ואנחנו מוכרחים לעצור אותה. הצתת דגלי הגאווה הלילה ברמת גן מצטרפת לשורת פשעי שנאה שבוצעו כנגד הקהילה הגאה בשבועות האחרונים. אנו קוראות וקוראים למשטרה למצות את הדין עם האחראים ולעצור את השתוללות הלהט״בופוביה ברחובות". 

ישראל זרי, מחזיק תיק קידום הקהילה הגאה ברמת גן, מסר בתגובה:
"המקרים הלהט"בופובים שפוקדים את רמת גן בחודשים האחרונים הם תוצר התנהלות לא נכונה של שנים ארוכות בנושא הקהילה הגאה במדינת ישראל בכלל ובעיר רמת גן בפרט. לשמחתי, רמת גן של היום היא אחת מהערים החלוצות שבוחרות להתעמת עם הבעיה ולא לטאטא אותה מתחת לשטיח. המקרים הללו מעידים על בורות ושנאת חינם. לאור המקרים, נמשיך לתלות דגלים באזורים הפגועים, ונפעל להקמת תכנית חינוכית ופרקטית בנושא".

בכל מקרה להטבופובי דווחו לנו