>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

ניר כץ (צילום: תומר ושחר צלמים)
ייקרא על שמו של ניר כץ, שנרצח בברנוער | צילום: תומר ושחר צלמים
שלוש שנים לאחר פיגוע הירי בברנוער, משיקה האגודה למען הלהט"ב את מרכז ניר כץ למאבק באלימות, שיעסוק במיפוי והתמודדות עם אלימות כלפי הקהילה הגאה. לאירוע ההשקה, שיתקיים ביום שלישי הקרוב בתל אביב, תגיע אמו ג'ודי שפרד, אמו של אחד מקורבנות ההומופוביה הגדולים בתולדות ארצות הברית, מת'יו שפרד.

>> רצח מת'יו שפרד: השנאה שזעזעה את אמריקה

המרכז, הקרוי על של שמו של מדריך הנוער ניר כץ שנרצח בפיגוע בברנוער, יפעל למיפוי והתמודדות עם התופעות  הרווחות של אלימות, אפליה ופגיעות בקהילת הלהט"ב על רקע של שנאה ובורות, כמו גם עם תופעות של אלימות ופגיעות של חברי הקהילה בינם לבין עצמם.

ערב ההשקה יתקיים ביום שלישי הקרוב במלון בראון בתל אביב, והכניסה אליו תותר למוזמנים בלבד.

שירות לקהילה ללא אפליה ומשוא פנים

אין תמונה
מת'יו שפרד - נרצח לפני 14 שנה על רקע נטייתו המינית
מלבד ג'ודי שפרד, ישתתפו בערב ההשקה גם אילה כץ, אמו של ניר כץ שעל שמו קרוי המרכז, יו"ר האגודה, שי דויטש, מפקד משטרת מחוז תל אביב, ניצב אהרון אקסול, יו"ר ארגון מנאו נגד הומופוביה בברלין, בסטיאן פינקה ושגריר גרמניה בישראל, אנדראס מיכאליס.

"המרכז יפעל למיפוי מפורט ככל האפשר של תופעות האלימות והפגיעה בקהילה הגאה", אומרים באגודה. "מיפוי זה יהווה את הבסיס לתוכניות התערבות ומניעה שיובילו לצמצום מימדי התופעה".

מרכז ניר כץ יפעל כשירות ארצי לכל קהילת הלהט"ב על מגזריה, ארגוניה וקבוצותיה השונות, כאשר באגודה מדגישים כי הדבר ייעשה ללא אפליה ומשוא פנים. המרכז יפעל בשיתוף עם ארגונים אחרים על מנת לקדם תוכניות למניעת אלימות בחברה הישראלית.

המרכז, שיפעל במסגרת האגודה לשמירת זכויות הפרט למען הלסביות, ההומואים, הביסקסואלים והטרנסג'נדרים בישראל  ותחת אחריותה המקצועית, יקדם את שילוב המאבק באלימות כלפי קהילת הלהט"ב במסגרת ארגונים ממשלתיים כמו גם ארגוני החברה האזרחית הפועלים למניעת אלימות בחברה הישראלית בכללותה.

>> תיעוד מצולם: ניסיון תקיפה הומופובי בירושלים

>> נרצחו בלי סיבה: מקרי רצח מזעזעים על רקע הומופובי

>> ארה"ב: פרצו לדירתה של לסבית – וניסו לרצוח אותה