נ', תושב רמת גן שגר בעיר יחד עם בן הזוג שלו בתשע השנים האחרונות, הוא בעל נכות כללית. אילו היה סטרייט, על פי חוק, היה זכאי לקבל הנחה בארנונה של 80 אחוזים. אך מאחר ונ' נמצא בזוגיות חד מינית, על פי מחלקת הארונה השניים נחשבים לשותפים ולא לבני זוג.

לכן קיבל עד כה הנחה של 40 אחוז בלבד בדמי הארנונה - חצי ממה שמגיע לו. בעוד שחלק מאיתנו ירימו ידיים בסיטואציה כזאת, נ' בחר לפנות ישירות לראש העיר, הידוע בתמיכתו בקהילה הגאה, והציף בפניו את העוולה: "היי כרמל, אני ובן זוגי חד מיניים וחיים יחדיו 9 שנים. לי מגיעה על נכות כללית 80 אחוז הנחה בארנונה", כתב בהודעת סמס לראש העיר. "הארנונה החליטה לתת לי רק 40 אחוז הנחה כי אנחנו זוג חד מיני ונחשבים שותפים. מה עלי לעשות כדי לקבל את ההנחה המלאה שלי, אשמח לעזרתך תודה רבה". 

ראש עיריית ר"ג, כרמל שאמה הכהן ומחזיק תיק הלהט"ב ישראל זרי (צילום: עיריית רמת גן)
ראש עיריית ר"ג, כרמל שאמה הכהן ומחזיק תיק הלהט"ב ישראל זרי | צילום: עיריית רמת גן

שאמה הכהן הגיב מיד להודעה וביקש להתעמק בנושא. אמש (ב') פרסם בחשבון בפייסבוק שלו את ההתכתבות עם תושב העיר והכריז כי העוולה, לפיה תושבים נכים להט"בים בזוגיות לא מקבלים את מלוא ההנחה בארנונה, תוקנה". 

"עד אתמול בר"ג נכה להט"ב בזוגיות קיבל רק את מחצית ההנחה בארנונה לה הוא זכאי, וביחס לנכה סטרייט עם אותם אחוזים", כתב שאמה הכהן. "אתמול בדרך לאילת על כביש הערבה קיבלתי את הודעת הוואטסאפ מהתושב ומיד היה לי ברור שיש פה אפליה חשוכה שצריך לתקן. אנחנו לא רק אומרים שכולם בר"ג שווים, אנחנו מתכוונים לזה ומאמינים בזה, ולכן תוך פחות מ-24 שעות הצלחנו לתקן עוד עיוות".

"אלו בדיוק אותן בעיות של חוסר שוויון שהיו קיימות במערכת העירונית", אמר ל-mako ישראל זרי, חבר מועצת עיריית רמת גן ומחזיק התיק לקידום הקהילה הגאה בעיר. "לשמחתי, החודש העברנו את האישור להכרה בזוגות חד מיניים בעירייה, וכפועל יוצא של המהלך גם זוגות חד מיניים לא יצטרכו יותר להיתקל במקרים כאלה באגף ההנדסה ובכלל האגפים. ברמת גן כולם יהיו שווים."


מתוך עמוד הפייסבוק של כרמל שאמה הכהן (צילום: facebook)
מתוך עמוד הפייסבוק של כרמל שאמה הכהן | צילום: facebook