44% מקרב ההומואים הצהירו שהם פוגשים את הפרטנרים המיניים שלהם בברים ובמועדונים, במקביל, סקר של הוועד למלחמה באיידס מצא כי גברים המקיימים יחסי מין במועדונים ובברים מקיימים יחסי מין לא מוגנים בתכיפות גבוהה יותר. הנתונים האלה הספיקו לוועד כדי לעלות עם יוזמה חדשה תחת הכותרת של "הערכה המושלמת לסקס בשירותים" הכוללת קונדום ולוב (חומר סיכה).

"כל מי שהולך למסיבות יודע מה קורה בשירותים. אתה במסיבה, מפוצץ, ואז כשאתה פוגש מישהו שבא לך עליו הדבר האחרון שבא לך כשאתה איתו בשירותים זה להתחיל לחפש קונדום. זה גרם לי וגם לאחרים לא פעם לוותר על קונדום", אומר ל', שמבלה מדי סופ"ש במסיבות גייז בתל אביב.

כולנו יודעים מה קורה במסיבות בסופ"ש, וגם בוועד למלחמה באיידס בדקו ומצאו כי גייז המקיימים יחסי מין עם פרטנרים שפגשו במסיבות נוטים לעתים תכופות יותר לעשות זאת באופן לא מוגן. אם נוסיף לכך את הנתון שעלה בסקר שערך ד"ר זהר מור, יועץ ראש שירותי בריאות הציבור לשחפת ואיידס, יחד עם אוניברסיטת בן גוריון ב-2012 שבו עלה כי 44% מהגייז מכירים את הפרטנרים שלהם במועדונים, תקבלו מרחב שצריך לגלות בו ערנות רבה.

במקום להתעלם מהתופעה המדאיגה, החליט הוועד למלחמה באיידס לקיים ביום שישי הקרוב, 16.1, מסיבת השקה לערכת "המין המוגן המושלם" עבור סטוצים. במסיבת הדרעק שתיערך במועדון האומן 17 בתל אביב יושק מארז חדש שיקרא "all in" (קונספט ועיצוב: ליאור אריאב ) הכולל קונדום וחומר סיכה.

אין תמונה
הערכה החדשה של הוועד

"ההחלטה הגיעה מתוך רצון לתת את הערכה המלאה לבליינים ואת כל מה שהם באמת צריכים כדי להימנע מהדבקה ב-HIV. אנחנו מחוברים לשטח ויודעים מה קורה בתוך המסיבות, והחלטנו לא לעצום את העיניים ולחלק את הערכה דווקא במקומות בילוי – המקומות שבהם היא נדרשת", אומר אדיר ינקו, רכז 'בלה דואגת' – זרוע המניעה וההסברה בקהילה הגאה, "הרעיון הוא שהכול בפנים, ובאריזה נוצצת, צבעונית ופרקטית, והתגובות הראשונות ממי שנחשף לערכה הן מצוינות. שיתוף הפעולה בינינו לבין הדרעק, כליין בולט בקהילה, הוא מתבקש ולמעשה לאחר שנים שבהן חילקנו רק קונדומים מהיום נספק לבליינים את כל מה שהם צריכים כדי ליהנות מסקס ולהימנע מהדבקה בין אם זה במיטה בבית, או בין אם זה בסטוץ ספונטני".

דרעק
פוליטיים? הדרעק

לדברים הללו מצטרף גם אמרי קלמן, הבעלים של ליין הדרעק. "מרחב המסיבות הוא אחד ממקומות המפגש המרכזיים של הומואים. נוצרת שם תרבות, מוכתבות שם נורמות והמועדון משמש מקום מפגש להיכרויות ולסקס". מסביר קלמן, "המועדונים והברים הם הפלטפורמה החשובה ביותר להעברת מסרים חיוביים, כמו לדוגמה החשיבות בקיום של מין בטוח. הדרעק משתף פעולה עם הוועד למלחמה באיידס ובלה דואגת באופן שגרתי כבר מספר שנים, אנחנו שמחים על הבחירה במסיבה של הדרעק עבור השקת הערכה".

ומה חושבים הבליינים שכבר נחשפו לערכה החדשה שתחולק ללא תשלום? "אני חושב שהערכה הזאת מעולה" אומר ל', "יש בה גם קונדום שיגן מ-HIV ועל הדרך גם לוב שיעשה את הכול יותר נוח ונעים".