>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

גאווה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
זוג גייז - כמה אסון כבר יכול להיות? (אילוסטרציה) | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

לפני ארבעה חודשים תיעד mako גאווה בעל דירה שסירב להשכיר את דירתו לזוג הומואים. שבוע לאחר מכן ביצענו סקירה אקראית ברחבי הארץ, ובה לאיש לא הייתה בעיה להשכיר את דירתו להומואים. אולם, נראה כי מה שנראה היה כמעידה חד-פעמית בכל זאת ממשיך ומכה – ודווקא בעיר תל אביב.

לידי mako גאווה הגיעה הקלטה של בעל דירה במרכז תל אביב, שאומר מפורשות כי הוא מסרב להשכיר את דירתו להומואים.

האזינו להקלטה

כאשר הפונה ביקש לשמוע פרטים על הדירה, ביקש בעל הדירה לשמוע קודם כל פרטים על הפונה ולדעת עבור מי הוא צריך את הדירה. כאשר הפונה השיב כי הוא מעוניין בדירה עבורו ועבור בן זוגו, השיב בעל הדירה בתגובה: "אתם הומוסקסואלים? לא מתאים לי, תודה רבה".

כאשר ביקש הפונה להבין את הסיבה, השיב לו בעל הדירה: "סיבה אישית. חפש מקום אחר, תודה רבה לך".

בעל הדירה בתגובה: "לקהילת ההומוסקסואלים יש זכויות יתר?!"

התקשרנו אל בעל הדירה, וביקשנו את תגובתו, תוך שאנחנו מציינים מפורשות כי התגובה היא עבור mako גאווה. בתחילת השיחה ניסה בעל הבית להכחיש כי סירב להשכיר את הדירה להומואים,

"זה הנכס שלי, ואני משכיר אותו לאדם אחד, לא לשותפים", אמר. "זה לא משנה אם הם הומואים, כושים או אינדיאנים. מתקשרים אלי חבר'ה צעירים, וזה מה שאני אומר להם".

לאחר שהובהר לו כי בידינו תיעוד מוקלט, הודה בעל הדירה: "יכול להיות שאמרתי את זה, אבל בגלל שהם היו זוגות, זה פרינציפ אצלי. בכלל, אלה עסקים שלי, אל תבלבלו לי בראש.

מה, לקהילה ההומוסקסואלית יש זכויות יתר?!".

כאשר נשאל בעל הדירה האם לדעתו זה לגיטימי להפלות אדם רק בגלל נטייתו המינית, הגיב בעל הדירה: "אני אעשה בעיניי כטוב בעיניי. תפסיקו לזיין את המוח – וזהו זה". בשלב זה, ניתק בעל הדירה את השיחה.

>> לפני 4 חודשים: בעל דירה בת"א מסרב להשכיר להומואים

>> ישראל היפה: לבעלי דירות ברחבי הארץ אין בעיה עם הומואים

>> אירועי הגאווה 2012 – כל העדכונים