פרקליטות מחוז ת"א הגישה בתחילת השבוע לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד עבריין מוכר מיפו, בגין עבירות של סחיטה באיומים וסחיטה בכח, וביקשה להשאיר אותו במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. על פי החשד, העבריין שימש כבורר בסכסוך בין שתי קבוצות גברים שנפגשו לאורגיה שהשתבשה, ולאחר מכן סחט את המתלונן בבוררות בעשרות אלפי שקלים. 

ר' (המתלונן), תושב מרכז הארץ, נהג לארגן באופן קבוע אורגיות דרך אפליקציית "גריינדר", ומעת לעת גם היה שוכר חדר במלונית לצורך אותם מפגשים אינטימיים. אלא שהמסיבה נגמרה לפני שלושה שבועות, אז הזמין ר' ארבעה מחבריו לאורגיה במלונית. במהלך הלילה, הזמינה החבורה חמישה גברים נוספים, המספקים שירותי מין בתשלום. עם הגברים הנוספים סיכם ר' שאת חציו הראשון יקבלו בתחילת המפגש ואת חציו השני בסופו. כשהגיעו כולם למקום, שילמו ר' וחבריו לגברים שהזמינו 4,000 שקלים, אלא שלאחר מכן פרץ ויכוח קשה בין הקבוצות סביב אופי המפגש והתשלום, מה שהוביל את הגברים שהוזמנו לקחת את הכסף אותו קיבלו ולעזוב את המקום. 

ר' וחבריו נותרו בהלם מהמצב אליו נקלעו, אבל לא התכוונו לוותר על הכסף, לכן פנה אחד מחבריו של ר' לעבריין מוכר מיפו וביקש ממנו שישמש כבורר בסכסוך. ר' וחבריו טענו כי הגברים חייבים להחזיר להם את הכסף, בעוד הקבוצה השנייה טענה שהם היו צריכים לקבל סכום גבוה יותר ממה שלקחו. בסופו של דבר, החליט הבורר שהכסף לא יוחזר ל-ר', אבל דרש ממנו להציג בפני חבריו שאכן קיבל את הכסף בחזרה. 

אילוסטרציה (צילום: Motortion Films, Shutterstock)
צילום: Motortion Films, Shutterstock

מתוך רצון להרגיע את הרוחות, פנה ר' למחרת הבוררות לאחד המעורבים בפרשה ורכש ממנו סמים בסכום של 1,900 שקלים. כשנודע לבורר על כך, כך נכתב בכתבה האישום, גמלה בליבו ההחלטה לסחוט כספים מהמתלונן. השניים נפגשו במלונית, שם הבורר הציע ל-ר' לעשן סמים וסטר לו מספר פעמים, וזה הסכים מחשש שהבורר יפגע בו. "הייתי משותק לגמרי", העיד ר' במשטרה, "הוא הניח על השולחן סכינים. הייתי מפוחד לגמרי". במפגש דרש הבורר מ-ר' לשלם קנס על הפרת פסק הבוררות בגובה 80 אלף שקלים. 

בתחילה סירב ר' לדרישתו של הבורר, ובתגובה איים כי ישלח "צוותים" לחבריו "שיקבלו מכות עד שיאבדו את ההכרה, שמכוניות יעופו באוויר ואז תביא אותם לפה אלונקה", כך לפי כתב האישום. לבסוף, נכנע ר' לאיומים והעביר לבורר 80 אלף שקלים על הפרת פסק הבוררות. כמה ימים לאחר מכן, אזר ר' אומץ והגיש תלונה במשטרה נגד הבורר. הוא הציג בפני החוקרים הודעות ומסמכים בנקאיים המעידים על הכספים ששילם לבורר שסחט אותו, לטענתו. הבורר נעצר, נחקר והתעמת עם ר', ולמרות שבתחילה טען שהוא לא מכיר אותו, בהמשך הודה שאכן שימש כבורר בסכסוך, אבל לא שסחט ממנו כסף.