הרחפן של Thirdeye Systems (צילום: יחסי ציבור)
הרחפן של Thirdeye Systems | צילום: יחסי ציבור
חודש הגאווה נחגג בישראל עם עשרות אירועים גאים ברחבי הארץ, אבל לצד המצעדים הצבעוניים הוא מצויין גם בפעילויות רבות אחרות ומבורכות להגברת המודעות למאבק הקהילה הגאה ולעידוד שיח שוויוני מאחד. 

בשנים האחרונות תפס הנושא במה מרכזית בחברות וארגונים רבים הדוגלים בשוויון הזדמנויות ודואגים לשלב אנשים מכל צבעי הקשת במצבת העובדים שלהם. בנוסף, חברות רבות חוגגות את חודש הגאווה עם אירועים ופעילויות שונות, איתן הן מתגאות בעובדים השייכים לקהילה הגאה. 

כך למשל חברת ריסקיפייד, העוסקת במתן פתרונות תשלומים ומניעת הונאות אשראי באתרי מסחר אלקטרוני, מביאה לעובדים הרצאה מרתקת של ג'ואן ווסטנברג העוסקת בנושא "איך לבטא את עצמך במקום העבודה". ווסטנברג היא טרנסקסואלית, מנהלת יחסי ציבור אוסטרלית עטורת שבחים והישגים, סופרת ומשקיעה בחברות סטארט-אפ. 

יחד עם ההרצאה, העובדים ייהנו ממופע דראג והאפי אוור שמוקדש כולו לחודש הגאווה. בנוסף, החברה מפנה את הזרקור לעובדים הלהט"בים שלה וצילמה סרטון בכיכובם. "חשוב לנו שכל עובד ירגיש שייך ומקובל ללא קשר לרקע, לנטייה המינית או לדעה שלו", אמרה מנהלת מערך האחריות התאגידית בחברה רבקה באום. "השנה החלטנו לשים דגש על העובדים שלנו השייכים לקהילה ולתת להם לספר את הסיפור שלהם ואת תחושותיהם". 

גם חברת ThirdEye Systems לא התכוונה לפספס את החגיגה ועיצבה מחדש את המשרדים עם דגלים ואבזרים שיכניסו את העובדים לאווירה. החברה גם בחרה השנה להטיס רחפן עם דגל גאווה לתמיכה בקהילה הגאה בשטח לא בנוי בנתניה, בסמוך למצעד הגאווה, שיערך מחר (שישי ה-18 ביוני). 

"חשוב לנו לייצר סביבת עבודה בה העובדים ירגישו גאווה גדולה להיות מי שהם", סיפרה ורד חסון, מנהלת HR בחברה. "לכולם אפשרויות שוות בחברה ללא קשר למגדר או להעדפות המיניות שלהם. אנחנו מביעים תמיכה וסולידריות גם בזירת הרשתות החברתיות עיצבנו את לוגו החברה בצבעי הגאווה בכל הערוצים הדיגיטליים והחברת".

חברת אינקרדיבילד, העוסקת בתחום התוכנה, מפיקה פעילויות לאורך כל חודש הגאווה. יחד עם אירועים שהם פאן טהור כמו האפי אוור לעובדים, הקימה החברה מערך התרמה שיאסוף בגדים עבור עמותת "הגג הורוד", אשר מספקת בית חם עבור בני נוער להט"ב שנזרקו מהבית. בנוסף, אמו של הזמר הראל סקעת, אהובה, תגיע להרצות בפני העובדים על ההתמודדות, החששות, ההבנה והקבלה של המשפחה עם יציאתם מהארון של שניה בניה - הראל ודניאל. 

"מקום עבודה שהוא להט"ב פרנדלי נמדד לא רק בהצהרות אלא במעשים", אומר עידן אלדר, מנהל מיתוג מעסיק ותקשורת פנים ארגונית בחברה. "היה לנו חשוב לעשות מגוון פעילויות שגם חוגגות את ההישגים של הקהילה וגם שמות זרקור על האנשים שעוד נלחמים עבור שוויון".

טלולה בונט וציונה פטריוט במסיבת הגאווה של נטורל איטליג'נס  (צילום: ויקטור לוי, יחסי ציבור)
טלולה בונט וציונה פטריוט במסיבת הגאווה של נטורל איטליג'נס | צילום: ויקטור לוי, יחסי ציבור

חברת הטכנולוגיה "נטורל אינטליג'נס", מובילה עולמית בתחום ההשוואות, פתחה את אירועי שבוע הגאווה במסיבת בריכה בבית ברל בהשתתפות 350 עובדי החברה, שנהנו מהופעות של מלכות הדראג טלולה בונט וציונה פטריוט כשעל המסיבה ניצח די.ג'י תומר מייזנר. האירוע הגאה כלל מתחם ספא מפנק, דוכני אוכל, בר אלכוהול פתוח ועוד הפתעות שבעיקר גורמות לנו לקנא. 

אבל מסיבה מפנקת הייתה הדבר הכי פחות משמעותי שעשתה החברה, הפועלת רבות לקידום זכויות להט"ב. היא הפכה לחברה הראשונה בישראל המעניקה מימון בגובה 50 אלף שקלים לכל עובד ועובדת להט"ב שהחלו בהליך פונדקאות בחו"ל ומדי שנה היא תורמת עשרות אלפי שקלים לעמותות וארגוני קהילה. היא גם הייתה בין הארגונים הראשונים בארץ שחתמו על הסכם עקרונות לתמיכה בעובדים להט"בים ושוויון זכויות במגזר ההיי-טק עם ארגון LGBTech.

לוגו קווליטסט בחודש הגאווה
לוגו קווליטסט בחודש הגאווה

קווליטסט, חברת בדיקות התוכנה הגדולה בעולם, פתחה החודש פורום גאה של עובדי החברה מרחבי העולם, במטרה לתמוך בעובדיה הלהט"בים, לקדם מודעות ולחזק סביבהת עבודה מגוונת ומכילה. "החודש האחרון הראה לנו את כוחם הנורא של השנאה והשיסוי החברתי במדינה", הסביר שי ליברמן, מנכ"ל החברה בישראל ומזרח אירופה. "כל מובילי המשק חייבים לקחת חלק פעיל במלחמה על קבלת השונה, על קידום הסובלנות וההכלה כלפי כל חלקי האוכלוסייה". 

עוד חברות שבחרו לציין את אירועי הגאווה עם קישוטים ופעילויות מפנקות לעובדים היו חברת הפינטק Coinmama וחברת Jeeng. חברת הפינטק Capitolis תחגוג את יום מצעד הגאווה בתל אביב עם מסיבה, יחד עם הרצאה גלובלית לכל העובדים בארץ ובחו"ל. "זו הזדמנות נפלאה לתת מקום לערכים בהם אנחנו מאמינים לאורך כל השנה בקפיטוליס - גיוון וכוללנות", אמרה שלי ניסים, מנהלת משאבי אנוש בחברה. "ההרצאה גלובלית מספרת סיפור אישי על להיות גאה במי שאתה, על חשיפה והכרת ההיסטוריה של הקהילה הגאה ועל החיבור של כל זה לכל אחת ואחד מאיתנו בחיי היום יום".