אתמול (רביעי) שיתף חה"כ עמיחי שיקלי ממפלגת "ימינה" בחשבון הטוויטר שלו ציוץ של הפעילה האמריקאית השמרנית קנדיס אוונס, בו נכתב: "כל מבוגר שמעודד טרנסג'נדריות בילדים הוא מתעלל בילדים, ללא יוצא מן הכלל". 

בכך למעשה השוותה אוונס בין הורים התומכים בילדיהם היוצאים מהארון למתעללים. הציוץ המדובר הוא האחרון בסדרה ארוכה של ציוצים טרנספובים מצד אוונס, בהן טענה כי התנועה לשוויון זכויות לקהילה הטרנסית היא "מרושעת", "יציר השטן" ואף "אחד הדברים הכי מסוכנים שקורים כיום". 

בניגוד לשאר חברי סיעתו, שיקלי תומך בהצעות החוק של האופוזיציה מאז קום הממשלה. על פי פרסומים שונים, בשנת 2016, כשהיה מנהל המכינה הקדם-צבאית תבור, השתתף בקמפיין של פעיל הימין הקיצוני שי גליק נגד חתונתה של מנכ"לית "שוברים שתיקה", יולי נובק, עם בת זוגה. במהלך הקמפיין השמיע שיקלי הערות משפילות המתייחסות למיניות של נובק, עליהן התנצל באופן פרטי מולה. שיקלי כתב אז פוסט בו הסביר כי "אין לי דבר וחצי דבר נגד קהילת הלהט"ב", אך מחק אותו זה קצר לאחר מכן.

ראוי לציין בשלב זה, כי כל התערבות רפואית שנעשית לילדים ונוער טרנס היא הפיכה. במחקר הגדול ביותר על צעירים וצעירות על הקשת הטרנסית שפורסם החודש ב- Journal of Adolescent Health, עם מדגם של למעלה מ-9,000 נשאלים, נמצא שאנשים על הקשת הטרנסית מתחת לגיל 18 שחיפשו וקיבלו טיפול הורמונלי היו בסבירות נמוכה בכמעט 40% לדווח על דיכאון ועל ניסיון התאבדות, מאשר אלה שרצו טיפול הורמונלי אך לא יכלו לקבלו.

"ישנו קונסנזוס בקהילה המדעית שטיפולים מאשררי מגדר הם חיוניים לילדים טרנסים ומגוונים מגדרית", אמר ל-mako מנכ"ל "מעברים לקשת הטרנסית" אלישע אלכסנדר. "מצער שחה"כ שיקלי ממשיך להפיץ פייק כאילו ילדים עוברים הליכים רפואיים בלתי הפיכים כמו ניתוחים, כאשר בפועל מדובר בתהליכים הפיכים לחלוטין".

חה"כ שיקלי מסר בתגובה: "הציוץ מדבר בעד עצמו, ולא עוסק בטרנסג׳נדרים באופן כללי, אלא בעידוד ניתוחים לשינוי מין בקרב ילדים. בנוגע לקמפיין של שי גליק - היה מדובר בתגובה צינית בפייסבוק ומעולם לא השתתפתי בקמפיין, או תכננתי להגיע להפגנה שלא התקיימה בסופו של דבר".