בחודש ינואר פנו נציגי פורום הבתים הגאים לכל ראשי המפלגות המתמודדות לכנסת בבחירות הקרובות, והזמינו אותם להשתתף בערב ראיונות מיוחד, שיערך הערב (רביעי, 18:00 בשידור חי ב-mako ובעמודי הפייסבוק של הבתים הגאים) בגני התערוכה בתל אביב. באירוע, הראשון מסוגו, נשוחח עם בכירי הפוליטיקאים על ההבטחות והאסטרטגיות שלהם למען חברות וחברי קהילת הלהט"ב בישראל. 

בזה אחר זה, יעלו על הבמה בני גנץ, ניצן הורוביץ, מרב מיכאלי, אביגדור ליברמן, גדעון סער ויאיר לפיד, ויענו על השאלות החשובות והקשות ביותר הנוגעות לחייהם של להט"ב במדינה. ראוי לציין כי ראשי כל המפלגות קיבלו הזמנה לאירוע, ביניהם גם נפתלי בנט וראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר לא אישרו הגעה ובחרו שלא לפגוש בגלוי את הקהילה, לענות לשאלות ולבקש את תמיכתה. זוהי הזדמנות טובה לקרוא להם להצטרף, מבטיחים לשמור להם כיסא של כבוד. 

לעמוד האירוע בפייסבוק 

האירוע ישודר בשידור חי הערב (רביעי)
הצטרפו לשידור החי החל משעה 18:00 ב-mako
|
על פי מחקר שנערך ב-2016,
13.3 אחוזים מאזרחי מדינת ישראל נמשכים לבני מינם, מה שמשווה את כוחם האלקטורלי לזה של המפלגות החרדיות. היה זה אביהו מיזן, מנהל המרכז הגאה, שאמר כי קהילת הלהט"ב שווה 11-14 מנדטים בכנסת. "מדובר בכוח אלקטורלי משמעותי, שיכול להשפיע בצורה מובהקת על תוצאות הבחירות. חשוב שנפעל לעודד להצביע ולהשפיע, אבל לזכור לתת כוח רק למפלגות המחויבות למאבק לשוויון".

למרות זאת ועל אף השינויים החוקתיים שעשויים לבוא במקרה כזה, קולות המצביעים הלהט"בים לא מתרכזים תחת בית פוליטי אחד ומפוזרים בין (כמעט) כל המפלגות על הקשת הפוליטית. אבל אילו מבין אותן מפלגות רואות את הקהילה הגאה, עובדות למענה, נאבקות עבור צדק לחבריה וראויות לקול הגאה?  

_OBJ

ראשי המפלגות "מרצ", "העבודה", "יש עתיד", "כחול לבן", "ישראל ביתנו" ו-"תקווה חדשה" בחרו להגיע לאירוע הבחירות המרכזי של הקהילה הגאה ולספר על הפעילות שלהם למענה, כדי שכולנו, ביום הבחירות, נוכל לצאת אל הקלפי ולהצביע בלב שלם, כל אחד על פי צו מצפונו. בכך הם פונים לא רק ללהט"בים אלא גם לציבור הרחב, התומך – לפי כל הנתונים והסקרים – ברוב מכריע וחוצה מפלגות, בשוויון זכויות מלא, דרישה בסיסית ביותר בישראל 2021.

עכשיו זה הרגע שלכם - במהלך הערב תוכלו גם אתם, הגולשים, לשאול את ראשי המפלגות כל שאלה שעולה על דעתכם. כדי להשתתף בפעילות, מלאו את הפרטים בטופס הבא ואולי תזכו לשאול את הפוליטיקאים החשובים בישראל את השאלות החשובות והקשות ביותר.