>> הצטרפתם כבר לקבוצה שלנו בפייסבוק?

מזה זמן רב, אנחנו עדים למתקפה חסרת תקדים על מדינתנו על ידי גופים "ליברלים" ברחבי העולם. כאשר גופים ישראלים מצטרפים למלחמה זו על זכותנו להתקיים, אנחנו מתרעמים. כאשר גופים אלה יוצאים מתוך המערכת הפוליטית שלנו, ונציגיהם יושבים בבית הנבחרים שלנו, הזעם גובר.

עומרי ואוון (צילום: תומר ושחר צלמים)
"קהילת הלהט"ב אינה שונה באהדה למדינה מהרוב המוחלט של האזרחים הסטרייטים", ד"ר אוון כהן | צילום: תומר ושחר צלמים

הבמה הפרלמנטרית של שונאינו הייתה, עד לא מזמן, נחלתם של מפלגות ה"שמאל" הרדיקלי, הלא-ציוניות, המכונות בפי אחדים המפלגות שהן "שמאלה ממר"צ". 

כאשר הקריאה להחרמת מדינת ישראל יוצאת מגרונו של צעיר יוצא פורום גאות של מר"צ, פעיל בארגונים של הקהילה, נדמה שגם מר"צ היא כבר "שמאלה ממר"צ". כשמוקד קריאתו של הפעיל הוא החרמת הארגונים הלהט"בים בארץ, קשה לחשוב על תגובה הולמת מלבד להקיא אותו מקרבנו.

מה עם הקול של מר"צ?

הבחור הולך לסמינר בחו"ל כדי להשניא את מדינת ישראל על שומעיו, ולא רק שיקרא להחרמתה של המדינה ולהחרמת הארגונים הלהט"בים שבה, הוא אף מביע צער שבכנס שבו הוא משתתף ישתתפו גם, רחמנא ליצלן, נציגים של ארגונים להט"ביים ציונים. הישיבה לצד ציונים קשה לו, כנראה.

נכון שלמרות השתייכותו (בעבר?) לפורום גאות במר"צ, הוא מייצג, לדבריו, רק את עצמו, אבל בעוד שהתאים הגאים במפלגות הציוניות והארגונים השונים בקהילה יצאו נגד דבריו, ממקור אחד לא נשמעה תגובה - ממר"צ, אותה מר"צ שמתיימרת לייצג את קהילת הלהט"ב בארץ.

רק שבמר"צ שוכחים דבר אחד - קהילת הלהט"ב אינה שונה באהדה למדינה מהרוב המוחלט של האזרחים הסטרייטים. ולכן, כקהילה וכפרטים, הגיע הזמן להפסיק להתנצל בפני אויבנו מבית ומחוץ, להצהיר בגאווה – תרתי משמע – על תמיכתנו במדינתנו, על היותנו ציונים ולהיאבק על שוויון לקהילת הלהט"ב כציונים;  ובוודאי שהדבר נכון כפליים כשזה נוגע לטענות ה-Pinkwashing שמעלים שונאינו אכולי השנאה העצמית.

מאחורי האיוולת של  מחאת ה-Pinkwashing  מסתתרת  עובדה מאוד בעייתית עבור אנשים כמו אותו בחור. כיצד יכול "השטן הקטן" להיות אי של שפיות, יציבות ופתיחות במזרח התיכון? ההסבר שלהם פשוט – היא אינה כזאת, אלא "מנצלת" את קהילת הלהט"ב שבה כדי להצטייר כליברלית. אבל בניגוד לדבריו ההזויים, מדינת ישראל אינה "משווקת את עצמה כמדינה ליברלית ומתקדמת" סתם כך. היא אכן ליברלית ומתקדמת.

ישראל אינה זקוקה לשטיפת מוח ורודה

זהבה גלאון (צילום: דור גרבש)
"מייצגים אובדן דרך מוחלט". זהבה גלאון ומר"צ | צילום: דור גרבש
למעשה, בשני העשורים האחרונים, רואים שונאינו את השקר שלהם, השקר שמתאר את מדינתנו כמפלה, חשוכה ונוראית, קורס לנגד עיניהם, כשגם קהילת הלהט"ב זוכה ליותר ויותר שוויון, ובוודאי שהיא זוכה לחופש, ללא חשש ממאסר, ענישה פיזית ואף הוצאה להורג כמו אצל שכנינו.

אבל האמת היא שישראל אינה זקוקה לשום Pinkwashing, בשום נושא. כיוון שהמדינה ה"נוראית" הזאת, מדינת ישראל, היא היחידה במרחב הגאופוליטי שלה שבה חופש הדת הוא לכולם, המדינה היחידה שבה הקהילה הנוצרית גדלה מדי שנה וחבריה לא בורחים מחשש לחייהם, היחידה שבה העיתונות היא חופשית, לנשים מלוא הזכויות בחוק וגם בפועל, וזכויות המיעוט הלהט"בי, על אף שהדרך לשוויון עוד רחוקה, הן מהשוויוניות בעולם.

כואב לי עד מאוד לראות כיצד בחור שגדל במפלגה שהתיימרה להיות ציונית (ואולי אף הייתה כזו בעבר) יוצא בהתקפה משולחת רסן על המדינה היחידה במזה"ת שבה הוא יכול לחיות כהומו ללא חשש לחייו, ואף קורא להחרימה.

עברה של מר"צ בכל הנוגע לזכויות להט"ב הוא עבר מפואר – ללא מירכאות, ללא ציניות. ואולם, לא נותר בה זכר לעברה הציוני. אין דרך אחרת לפרש את תשובת ראש המפלגה זהבה גלאון כשנשאלה לגבי  ציונותה: "אני ציונית, ומר"צ מפלגה ציונית. אנחנו לא חד"ש. אצלנו  לא תומכים באסד – אדם שטובח בבני עמו". מה שמבחין בין הציונים לאויביהם היא מידת התמיכה שלהם באסד, מסתבר. אכן, הגדרה יפה לציונות.

בפועל מה שמייצגים אותו מחרים ישראל יוצא פורום גאות של מר"צ ומנהיגת מר"צ זהבה גלאון הוא אובדן דרך מוחלט, שבצדו אובדן האלקטורט של המיני-מפלגה שזקנתה מביישת את נעוריה.

זו גם הסיבה שהקהילה הגאה מתחילה להפנים שאין אפשרות להפריד בין שמירה וקידום זכויות להט"בים ישראלים, לבין שמירה על ישראל חפצת החיים מפני אויביה החשוכים המקדשים את המוות, רודפים את הלהט"ב, מפלים נשים, ועוסקים בטיהור אתני של מיעוטים.

בוחרי מר"צ לשעבר הם ציוניים שרוצים בטובתה של ישראל והם מתחילים להבין שקידום זכויותיהם במסגרת מפלגות ציוניות אמיתיות הוא הדרך היחידה לוודא שגורלם לא יהיה כגורל הלהט"בים במצרים, ערב הסעודית, לבנון, עזה ואיראן.

הם גם יודעים שהתפקדות, השפעה והצבעה למפלגות ציוניות כמו הליכוד או העבודה, שמקבלות בזרועות פתוחות את בנות ובני הקהילה, תבטיח טוב יותר את זכויותיהם, מאשר הלחימה הבלתי מתפשרת של מר"צ על "זכויות" החמאסניקים בעזה או הפתח ביהודה ושומרון.

 אחרי הכל, כמו כל ישראלי גאה, הם לא אוהבים את מי שקורא להחרמתם.

הכותב הוא יו"ר "גאווה בליכוד"

>> אנשי הלילה של תל אביב מברכים את הקהילה הגאה