>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
אוריאל יקותיאל ואליעד כהן בקליפ לשירו של עומר אדם

בשבוע הבא יפתחו אירועי הגאווה הססגוניים של תל אביב, והעיר מתחילה להצבע בצבעי הגאווה: אחרי שדיווחנו על פנסי המזרקה שלמרגלות בניין העירייה שיודלקו בצבעי הגאווה ועל השלט המרכזי בכיכר רבין, משיק היום הזמר עומר אדם את הקליפ הרשמי לרגל החגיגות עם השיר המצוין "תל אביב".

"תל אביב יא חביבי תל אביב, תסתכל כמה לירדים מסביב" שר אדם במחווה לעיר הוורודה הראשונה, כשברקע נוף ימה הסקסי של העיר. את השיר לעיר הגאה בעולם ואחת הערים הלוהטות לגייז, כתב דורון מדלי ואת הקליפ ביים עומר טובי מליין האריסה. בשיר מוצג סיפור אהבה בין שני גברים, בהשתתפות אוריאל יקותיאל, אליעד כהן, נתנאל אטיאס, רקדנים אקזוטיים וגם גמל.

"המנון לאריסה"

"צוות האריסה פנה אלי עם התכנית הסודית למצעד הגאווה של תל אביב 2013, כשבשיא המצעד, האריסה תקיים מסיבה מזרחית ענקית על החוף", מספר מדלי על החיבור עם אדם לקראת אירועי הגאווה. "האריסה בעיניי זו המסיבה הטובה ביותר בעיר, מסיבה פורצת דרך בחיי הלילה והבילויים של הקהילה הלהט"בית בישראל. המיתוג שלהם מדבק, ומזמן כבר ידוע ומוכר בכל רחבי העולם. כבר שנה שלמה אנחנו מדברים על לעשות המנון לאריסה, והנה הגיעה ההזדמנות".

מדלי אומר, כי כשיותם פפו ועומר טובי, מנהלי האריסה, פנו אליו עם הרעיון, הוא לא היסס לרגע. "כתבתי את השיר באותו שבוע, ומיד צולם הקליפ. כשחיפשתי זמר, החלטתי ללכת על כל הקופה ולפנות לעומר אדם האחד והיחיד. כל כך הרבה להיטים משותפים יש לנו ביחד, ואנחנו תמיד מחפשים את הדבר הבא. האמת, באתי לפגישה איתו קצת בחששות שהוא יסלק אותי מהבית ושיגיד שירדתי מהפסים סופית. אבל ברגע שהשמעתי לו את השיר, הוא כל כך נדלק שאמר בלי להתבלבל 'ברור שעושים את זה! זה ענק!'. גייסנו את הנרי המפיק המוסיקלי האחד והיחיד למשימה, ואפילו אבי סינגולדה הענק שמע את השיר, ולא יכול היה שלא לקחת את הגיטרה ולהפציץ מרב התלהבות.

"וברצינות- רגע של וידוי והצהרה לאומה: אני מעריץ את עומר אדם. נקודה. סימן קריאה. מעריץ אותו על התרומה הענקית שלו לקהילה הלהטב"ית בישראל, ולקידום מצעד הגאווה של תל אביב. ללכת עד הסוף עם הרעיון המופרע הזה, בלי רגע אחד של התלבטות או חרטה, זו תכונה השמורה לאדם ענק שמבין את כוח ההשפעה שיש לו במעשה כזה. זו מצווה לשמח אנשים ואנחנו עושים את זה ביחד בגאווה גדולה כבר 4 שנים. נתראה בחוף הים במצעד במסיבה הכי טובה בעיר". 

אדם יופיע על הבמה המרכזית בחוף גורדון ביחד עם זמרים נוספים, בהם מיכל אמדורסקי, מאיה סימן טוב וניקה. בנוסף, יתקלטו הדיג'יים של הליינים המובילים בקהילה: FFF, דרעק, אריסה,3SOME, Forever, אוויטה ופופרינג. כמדי שנה, אלפי תיירים יגיעו במיוחד על מנת להשתתף במצעד הגאווה.

יניב ויצמן, חבר מועצת עיריית תל אביב ויועץ רה"ע לענייני הקהילה הגאה, אמר כי למצעד הגאווה התל אביבי תפקיד חשוב בעיצוב פניה של החברה הישראלית. "אני קורא לכל חברי וחברותי בקהילה ומחוצה לה להצטרף ויחד להעביר מסר ברור ועוצמתי למען השגת שוויון זכויות מלא לקהילה הגאה ולמאבק בלי פשרות כנגד כל גילוי הומופביה ואלימות כלפי האחר והשונה.  השנה גם נצעד למען אנשים ונשים יקרים שתרמו רבות להיסטוריה הקהילתית ובזכותם אנחנו כאן ולמען אלה שבידם להשפיע בעיצוב העתיד של כולנו.