>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

דגל הגאווה ירושלים (צילום: דני זאק)
"סקס זה דבר נפלא, אבל בבקשה לעשות את זה בצורה בטוחה" | צילום: דני זאק
קהילת הלהט"ב הירושלמית מחליטה להיכנס אל הצד האפל של הקהילה: בפרויקט חדש וייחודי של הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות, "מאירים את הגן", יעברו בלילות צוותים שייבחרו בקפידה ויעברו הכשרה ענפה לגנים הציבוריים, כיכרות ופינות חשוכות בעיר – על מנת להאיר לבנות ובני הנוער את הדרך. הצוותים ינסו לקדם מסרים של מין בטוח וזהירות במהלך תרבות הסקס בגנים.

את הפרויקט החדשני יזם רכז המרפאה הפתוחה, צחי וקנין חסדאי, שאומר ל-mako גאווה כי הפרויקט נולד כתוצאה מסיור לילי שהוא ערך יחד עם מנכ"לית הבית הפתוח, אלינור סידי.

"נחרדנו מהעובדה שאנשים מזלזלים בצורך לשמור על עצמם", אמר וקנין חסדאי. "אני רוצה לעודד את הצעירים לשמור על הגאווה העצמית, האהבה העצמית. 'אני אוהב את עצמי', אז אני אדאג לעצמי'".

לא נגד סקס – רק לעשות את זה בצורה בטוחה

במסגרת הפרויקט, הצוותים יסיירו בגן העצמאות וגנים נוספים בירושלים, וידברו בגובה העיניים וינהלו שיח פתוח על סקס, סמים, אלכוהול, מיניות ומין בטוח. "מרבית הארגונים שמטפלים בתופעה מטפלים לאחר מקרה", אומר וקנין חסדאי. "אנחנו מנסים להיכנס לפני ובמהלך.

"אנחנו גם באים בגישה של סקס פוזיטיב. אנחנו לא נגד סקס, נהפוך הוא. סקס זה דבר נפלא וטוב – אבל בבקשה לעשות את זה בצורה בטוחה. סקס בלי קונדום הוא לא הבעיה היחידה, הוא רק חלק מהבעיה. כשאני מדבר על התנהגות שהיא התנהגות לא מתוקנת – בין היתר גם על מצבים של אונס ומצבים של סקס ספק בהסכמה ספק לא בהסכמה".

וקנין חסדאי אומר כי המטרה היא יותר מטיפול נקודתי, אלא להיכנס לעובי הקורה. "אנחנו לא מדברים על עשייה של לשים פלסטר על הדברים", הוא אומר. "אנו רוצים להיכנס למקור של התופעה – יותר ויותר, בעיקר התחום שלי, תחום הרפואה: סקס לא מוגן שנעשה תחת השפעה של תופעות כמו אלכוהול וסמים.

"כל השירותים מכוונים לכולם באופן כללי, אבל אנחנו יודעים גם לזהות שהפעילות היא בעיקר פעילות של הומואים. אם ניתקל בבחור סטרייט, כמובן שנסייע גם לו".

אם אתן ואתם מעל גיל 24 (גם חריגים וחריגות ישקלו) בעלי\ות אופי דינאמי, חברותי, ותקשורתי, אחראי, ועם רצון להשפיע באמצעות עשייה קהילתית מהותית – בואו להתנדב ולהאיר את גני ירושלים. לפרטים נוספים והגשת מועמדות ניתן לשלוח קורות חיים לצחי וקנין  חסדאי ולאחראית הפרויקט, לדֶבֹ. לפרטים נוספים ניתן לבקר בעמוד הפרויקט באתר הבית הפתוח.