דגל הגאווה הגדול ביותר במזרח התיכון נפרס הבוקר (ד') בבאר שבע על ידי 15 פעילים ופעילות תושבי העיר, בתמיכת האגודה למען הלהט"ב, במטרה לבטא את כוחה של קהילת הלהט"ב בפריפריה. הדגל, באורך 30 מטרים וברוחב תשעה מטרים, נפרס בכניסה לבאר שבע ונתפר בסטודיו של המעצב המקומי אסף פרן. 

"הקהילה הגאה בישראל היא חזקה, פעילה ועוצמתית", אמר יוזם הפרויקט יואב מאיר. "בשנים האחרונות, הערים בישראל קוראות לשוויון ורוצות להיות מרחב בטוח גם עבור הקהילה הגאה. לעיתים מצטיירת תמונה תקשורתית שהקהילה הגאה מרוכזת כולה בתל אביב והסביבה, אבל אנחנו כאן ובכל מקום". 

מאיר מספר כמה חשוב לו שצעירים וצעירות בפריפריה ידעו שהם לא לבד. "הדגל מסמל עבורי את היכולת של גוונים שונים באוכלוסייה לחיות יחד בהרמוניה, אהבה וקבלה", הסביר. "כולנו בני אדם ולכולנו מגיע זכויות שוות, נמשיך להיאבק עד שגם המדינה תכיר בכך". 

מחר (ה') ייערך מצעד הגאווה בבאר שבע, שהפיק הבית הגאה בעיר ויתקיים בסימן "זה של כולנו", במטרה לקיים שיתוף פעולה ואחדות בין כל מי שמאמין בשוויון זכויות. בשעה 17 יחל כינוס הרחבת יעלים ומשם יצא המצעד דרך רחוב המשחררים לרחבת העירייה, שם תתקיים העצרת המרכזית. באירוע יופיעו אגם בוחבוט ונציגת ישראל באירוויזיון עדן אלנה. 

הפעילים לצד דגל הגאווה (צילום: ניק סמירוב, האגודה למען הלהט"ב)
הפעילים עם דגל הגאווה הענק | צילום: ניק סמירוב, האגודה למען הלהט"ב

"בשנה האחרונה הקהילה הגאה בעיר הגיעה לכמה וכמה שיאים והדגל הוא סימן נוסף לכך שהקהילה בבאר שבע על המפה הארצית אם לא הבינלאומית", אמר גיל אליאס, יו"ר בית גאה בבאר שבע ובדרום. "הבית הגאה מברך ומחזק את פרויקט הדגל ומזמין את כולם למצעד הגאווה בבאר שבע". 

"הקהילה הגאה נמצאת בכל הארץ ודגל הגאווה העצום הוא עדות לכוח והעוצמה שלנו בכל מקום", מסרה נורית שיין, יו"ר האגודה למען הלהט"ב. "בשנה האחרונה אנחנו רואים ורואות מהפכה מקומית גאה ברחבי הארץ ואנחנו נמשיך לקדם מרחב בטוח ללהט"ב בעשרות רשויות מקומיות ולהבטיח שנוכל להיות מי שאנחנו בגאווה, איפה שאנחנו".