>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אתר המרכז הגאה הופל (צילום: צילום מסך האתר של המרכז הגאה)
בשלבי בנייה. אתר המרכז הגאה אחרי ההפלה | צילום: צילום מסך האתר של המרכז הגאה
הדרום הוא שסופג את מטחי הרקטות מאז החל מבצע עמוד ענן, וארגוני הטרור עדיין לא שיגרו רקטות לאיזור המרכז – ונקווה שגם לא יעשו זאת. אולם נראה שהמחבלים הקיברנטיים בכל זאת שמים את תל אביב בקו האש, ודווקא את הקהילה הגאה. אתר האינטרנט של המרכז הגאה בגן מאיר הופל אמש על ידי האקרים המזוהים עם אל-קאעידה. "זוהי אלימות לשמה", אמר מנהל המרכז הגאה, יובל אגרט, ל-mako גאווה.

במרכז הגאה עמלים לנסות ולהפעיל את האתר מחדש בהקדם האפשרי. בינתיים ניתן לקבל מידע ושירותים בעמוד הפייסבוק של המרכז הגאה וכן בטלפון 03-5252896/7 – שלוחה 0.

"השקענו באתר הזה המון", אמר אגרט. "ראינו בשבועות האחרונים נוכחות מאוד מרשימה של גולשים מהקהילה. לפנות ערב גילינו שהאתר נפרץ על ידי פעילים של אל-קאעידה. אין לי מושג אם מדובר במלחמה הומופובית או במתקפה שקשורה למה שקורה בשעות האחרונות בדרום, אבל מבחינתנו מדובר בהחלט באלימות ובכוונה מכוונת לפגוע בפעילות שלנו. אנחנו עושים הכל כדי להחזיר את האתר לפעילות רגילה.

אין תמונה
המרכז הגאה בגן מאיר בתל אביב

"דווקא במקום שבו ניתן שירות לכל הגילאים ולכל המגזרים בחרו לפגוע. אף פעם לא פגענו באיש ולא ניסינו לפגוע. להיפך, אנחנו תמיד נכונים להושיט יד לאחרים – מכל לאום, מוצא או זהות. חבל שזה המקום שבו בחרו לפגוע".

נחושים להעניק שירות לקהילה

אגרט מבקש לשלוח גם מסר של חיבוק וסולידריות לתושבי הדרום. "אנחנו אמנם יושבים בתל אביב, אבל אנחנו מעניקים שירות לקהילה כולה, בכל מקום בישראל. נעשה את כל המאמצים להשקיע ולחזור לפעילות רגילה. זה חלק מהשירות שלנו, ואנחנו לא מתכוונים להיכנע ולהפסיק להעניק אותו".

דניאל מריומה, רכז אדמיניסטרציה במרכז הגאה, מזמין את הקהילה להיעזר בעמוד הפייסבוק ובטלפון.

"חשוב לנו להמשיך ולספק את השירות השוטף, שהוא הייעוד של המרכז הגאה מהיום בו הוקם", אמר. "אנחנו מקווים שהאתר יעלה כבר ביממה הקרובה, ועד אז – השתמשו בערוצי התקשורת הנוספים, הפייסבוק והטלפון. אנחנו תמיד כאן בשבילכם".