שנאת חינם בזום: קבוצת האקרים הומופובים השתלטו ביום שלישי האחרון על מפגש זום של חברת "תמוז פונדקאות", בו השתתפו עשרות הורים לעתיד, רובם להט"בים, ששיתפו חוויות על התהליך המלחיץ והמרגש. ההורים ההמומים נאלצו להתמודד עם מתקפה גזענית להט"בופובית בוטה, שנמשכה קרוב לחצי שעה. 

עם תחילת המפגש, החלו מספר גולשים לא מזוהים לקרוא קריאות גנאי, נאצות ואיומים כלפי הנוכחים, תוך כדי שהם ממלאים את המסך עם מסרים הומופוביים בוטים ואף צלבי קרס. "משכב זכר זה טומאה", "צריכים להרוג את כל ההומואים", "טמאים", "רוצחים", "סוטים" וגם "לעולם לא נסכים שיהיו לכם ילדים", היו רק חלק מהקללות שספגו המשתתפים. 

מתוך פגישת הזום
מתוך פגישת הזום

ברגעים הראשונים להשתלטות התפשט לחץ ומתח בין המשתתפים, אבל כעבור מספר דקות של אי ודאות והלם, כולם התעשתו והפכו את החוויה המתסכלת לעוצמתית ומרגשת. "זה היה מטריד מאוד ומאיים מצד אחד, אבל המלחמה שלנו מבטאת באופן סימבולי את הלהט"בופוביה איתה אנחנו מתמודדים ואת הקושי לזכות בשוויון בימים אלה", אמר ל-mako רועי רוזנבלט-ניר, מנכ"ל תמוז.  

המפגש, שכלל את סיפורן של מספר משפחות חד מיניות שחזרו לאחרונה ממסע פונדקאות מוצלח בארה"ב, הופרע במשך דקות ארוכות. המארגנים בחרו שלא לתת למפריעים להשיג את מבוקשם והמשיכו בהרצאה. לבסוף, הם גם הצליחו להוציא את התוקפים מהמפגש הדיגיטלי. 

מתוך פגישת הזום
מתוך פגישת הזום

"בימים אלו ההומופוביה נכנסת אף לבית המחוקקים, לכן אין פלא כי ביטויים מכוערים כאלה באים לידי ביטוי גם במציאות היומיומית שלנו", אומר רוזנבלט-ניר. "העשבים השוטים מתרבים בקצב מסחרר ושואבים השראה מאישי ציבור וחברי כנסת גזענים וחשוכים. אני יכול להבטיח להם שאין לנו שום כוונה להיכנע לטרור ואיומים. נמשיך בגאווה גדולה להקים משפחות בכל צבעי הקשת". 

תמוז היא אחת מחברות הפונדקאות המובילות בעולם וביצעה אלפי הליכים מוצלחים בישראל ובעולם. החברה מעניקה שירות כולל ומקיף לכל אורך הליך הפונדקאות, ומלווה את ההורים המיועדים במסלולים בטוחים עד הלידה בארצות הברית, קולומביה ואוקראינה. היא הוקמה ב-2008 ע"י  דורון ממט-מגד וחוללה "בייבי-בום" בקרב הקהילה הגאה. לאורך השנים הובילה משפחת תמוז את המאבק הציבורי, התקשורתי והמשפטי למען שוויון בפונדקאות לכולם - יחידים, זוגות גאים, הטרוסקסואלים ויחידניות.