אין תמונה
מנהיגת הטרנסג'נדרים בארץ, תעניק הרצאה. נורה גרינברג
הזדמנות לקהילת הלהט"ב להתעמת עם הגישה השמרנית כלפי טרנסג'נדרים: משרד הרווחה יקיים מחר (יום שלישי) יום עיון בנושא: "אנשים טרנסג'נדרים בישראל – צרכים, תהליכים ואתגרים". יום העיון יתקיים בין השעות 8:30 ל-15:30 בסינמטק תל אביב.

בקהילה הטרנסג'נדרית מזמינים את קהילת הלהט"ב ותומכיה להירשם לכנס ולהגיע, כדי לשאול שאלות ענייניות וביקורתיות מתוך הקהל. המטרה: להתעמת עם גישות שמרניות ולא עדכניות, שעלולות להיות מושמעות מהבמה וגם כדי לחזק את הדוברות והדוברים בכנס שיש להם גישה אוהדת ועדכנית לנושא.

בכנס צפויים לשאת דברים מנהלת השירותים למתבגרים, צעירות וצעירים, ציפי נחשון גליק, מנכ"ל משרד הרווחה, נחום איצקוביץ', יו"ר אגודת הלהט"ב, שי דויטש, סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו, מיטל להבי, ראש מינהל שירותי הבריאות במשרד הבריאות, ד"ר חזי לוי, סמנכ"לית האגף לשירותי תיקון, נוער וצעירים, רחל שרביט ומנהלת השירות לרווחת הפרט והמשפחה, יעל הרמל.

המופע "יצאה גבר" ופאנל בנושא טרנסג'נדרים במצבי סיכון

אין תמונה
תרצה על זהויות טרנסג'נדריות
ד"ר אילנה ברגר מהמרכז למיניות וזהות מינית תרצה על התופעה של דה-פתולוגיזציה של זהויות טרנסג'נדריות: עקרונות התערבות עדכניים של ארגון הבריאות העולמי לבריאות טרנסג'נדרים. מנהיגת הטרנסג'נדרים בישראל, נורה גרינברג, תעניק הרצאה בנושא "במצרף השונות: אנשים טרנסג'נדרים בחברה".

כמו כן, מנהל המרפאה לבריאות הנפש בבית החולים רמב"ם בחיפה, ד"ר דוד רבינוביץ', ירצה על היבטים קלינים באשר לטרנסג'נדרים. ד"ר דליה גלבוע, פסיכולוגית קלינית ורפואית בכירה בוועדה לאישור ניתוחים לשינוי מין, תסביר על עבודת הוועדה, הנתונה לביקורת קשה מצדה של קהילת הלהט"ב, וזכתה לסיסמה הרווחת: "ועדה לא תקבע אם אני גבר או אישה".

במהלך הכנס יוצג המופע "יצאה גבר" מאת עדי רונן. לאחר מכן יתקיים פאנל בנושא טרנסג'נדרים במצבי סיכון, אותו תנחה רחל אבידן, מפקחת ארצית במשרד הרווחה. בפאנל ישתתפו מנהלת "סלעית" – התוכנית לטיפול בנשים וצעירות במעגל הזנות בעיריית תל אביב-יפו, נעמה ריבלין, העובדת הסוציאלית של בית דרור, מעיין ליכטנשטיין קפלן, רעות גיא מעמותת עלם לנוער בסיכון והפעיל הטרנסג'נדר, עו"ס יונתן מרטון ממרפאת לווינסקי.

ההשתתפות בחינם – וכרוכה בהרשמה מראש

פאנל נוסף יעסוק במדיניות ומיצוי זכויות טרנסג'נדרים, ותנחה אותו אורית מוסל, מנהלת תחום ילד, נוער ומשפחה, בעיריית תל אביב-יפו.

נציג ממשרד הפנים יסביר על סוגיית רישום טרנסג'נדרים במינהל האוכלוסין, וד"ר גל וגנר קולסלו מהמרכז הגאה יסביר על טיפול רפואי במרכז. מנהל סניף הביטוח הלאומי בתל אביב, עופר כהן, יסביר על חוק הביטוח הלאומי וטרנסג'נדרים.

כמו כן, בפאנל ישתתף מנהל השירות הפסיכו-סוציאלי מאגודת הלהט"ב, שיסביר על פעילות האגודה.
נורה גרינברג תסביר על רישום טרנסג'נדרים בישראל ובעולם הרחב. כמו כן תשתתף דנה גרייף, העוסקת בליווי וייעוץ למתבגר ומשפחתו.

יום העיון הינו תוצר של שותפות בין משרד הרווחה, משרד הבריאות, עיריית תל אביב, אגודת הלהט"ב וחברי הוועדה לנושא טרנסג'נדרים.

ההשתתפות בכנס אינה כרוכה בתשלום, אך מותנית בהרשמה מראש,  אצל מזכירת "שירות מתבגרים צעירות וצעירים" במשרד הרווחה יפה שמעון בדואר אלקטרוני: yaffash@molsa.gov.il. יש לציין במייל שם, שם משפחה, כתובת דוא"ל ומספר טלפון. אם מדובר בנציג של ארגון, אפשר לציין את שם הארגון והתפקיד של הנציג.

בסוף השבוע הבא ערוץ הגאווה יסקור בהרחבה את אירועי יום הזיכרון לטרנסג'נדרים וכן את הצעדה השנתית וטקס הזיכרון.

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?