>> אירועי הגאווה 2012 – כל העדכונים

"מלחמה על החרדים", השר יעלון באולפן (צילום: חדשות 2)
מצטרף לתומכים. בוגי יעלון | צילום: חדשות 2
נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ככל הנראה מצליח להשפיע גם על הצמרת הפוליטית כאן בישראל: המשנה לראש הממשלה, משה בוגי יעלון, הביע הבוקר (ב') תמיכה בהכרה בנישואים בין בני אותו מין בישראל. "המדינה צריכה לאפשר חופש בחירה", אמר יעלון בראיון לתוכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי בגלי צה"ל.

בכך הפך יעלון לאישיות הבכירה ביותר בתולדות ישראל המביעה תמיכה במתן אפשרות להומואים ולסביות להינשא בארץ. 

ברביעי: ההצבעה בכנסת על נישואים גאים

הרמטכ"ל לשעבר יעלון ציין בדבריו כי בצה"ל היה בעבר מקרה שבו בן זוגו של גבר הוכר כידוע בציבור. יעלון ככל הנראה התכוון לאדיר שטיינר, בן זוגו של אלוף-משנה דורון מייזל, שנפטר מסרטן העור בעת שירותו.

גם שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, שנפגש בשבוע שעבר עם חברי התא הגאה בליכוד, הביע תמיכה מסויגת בנישואים בין בני אותו מין, אם כי אמר כי אינו חושב שהדבר ריאלי בזמן הקרוב.

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) קרא בתגובה ליעלון ולשטייניץ להביע תמיכה בהצעת החוק שהגיש, לחופש בחירה בנישואים. "בינתיים אלה דיבורים בלבד, המבחן הממשי יהיה השבוע", אמר. "אם יתחמקו – זאת תהיה עדות לכך שאלה דיבורים ריקים".

הורוביץ הוסיף: "לא ייתכן כי מדינה דמוקרטית מונעת מאזרחיה זכות בסיסית כמו הזכות להתחתן ולהקים משפחה. זאת אפליה בלתי נסבלת ובלתי מתקבלת על הדעת, שיש לשים לה סוף".

>> אובמה תומך בניושאים גאים - בקרוב אצל פרס?

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> אירועי הגאווה בפריפריה: מי צריך את זה?