יציאה מהארון בפני ההורים היא לעיתים קרובות אירוע מורכב ורגיש, לא רק עבור הילדים אלא גם עבור ההורים עצמם. חני פרנקל, מרצה ומנטורית, גילתה ברגע אחד כי שני בניה, בני 18 ו-25, נמשכים לגברים.

"זה היה יום שישי, הם נתנו לי לנוח בשעת צהריים, ואחר הצהריים הם נכנסו לחדר ואמרו לי - 'אמא, אנחנו צריכים לדבר איתך על משהו רציני'", תיארה פרנקל ב"פאולה וליאון", "הם התיישבו ואמרו לי, 'אמא, יש לנו נטייה מינית לגברים. אנחנו הומואים'".

לדברי פרנקל, ברגעים הראשונים חשבה כי מדובר במתיחה. "אמרתי לעצמי, רגע, היום זה אחד באפריל?", סיפרה, "הייתי בטוחה שהם סתם עובדים עליי כדי לראות מה תהיה התגובה שלי. שיחזרתי ואמרתי, לא, היום לא אחד באפריל, זה אמיתי".

איך הגבת באותו הרגע?
"אמרתי להם שאני אוהבת אותם, חיבקתי אותם ומאוד התרגשתי. אמרתי - משמח אותי שסיפרתם לי, אני שמחה שלא שמרתם את זה בפנים. עצם שמירת הסוד גורמת לנו להיות מאוד חסרי ביטחון. ההסתרה גורמת לנו להיות מאוד מכווצים בכוחות שלנו".

הופתעת מזה?
"חשבתי, איך לא שמתי לב? אבל לא היו סימנים מקדימים, לא בסגנון שלהם ולא בפן החברתי. היו חברות שבאו הביתה וישנו ולא היה משהו בתנועות או בסגנון לבוש שרמז על כך".

איך הם גילו אחד על השני?
"הצעיר בא לספר לגדול ואז הגדול אמר לו, 'גם אני הומו, בוא נלך לספר להורים'. שימח אותי ששניהם היו יכולים להתייעץ ולהיעזר אחד בשני".

חמש שנים חלפו מאז אותו יום וחני גאה בדרך שבניה עברו: "יש להם בני זוג ויש מלא צחוקים בבית. הם מדברים אחד עם השני בסגנון 'נו, איך את מרגישה, מה קורה לך?'. הם לגמרי משוחררים ומרגישים טוב עם עצמם".

עם זאת, בני המשפחה בצד של האבא עדיין מחוץ לתמונה: "לבעלי היה יותר קשה. המשפחה שלו חרדית, וללכת לספר למשפחה חרדית על זה - עד היום זה לא קרה עדיין. אולי בעקבות החשיפה הזאת זה יקרה".

מה המסר שלך להורים לילדים להט"בים?
"אם קורה מצב שהילדים שלכם מגיעים אליכם ומספרים לכם כל דבר, כל בעיה, כל קושי, תראו להם כמה אתם איתם, כמה אתם אוהבים אותם וכמה אתם מקשיבים להם. צריך אומץ כדי לבוא ולספר להורים".