>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

צפו בסיפורים המעניינים של 13.5 לאורך השנים (צילום: חדשות 2)
תומך בשוויון לכולם. נשיא המדינה, שמעון פרס | צילום: חדשות 2

הקהילה הגאה זוכה לתמיכה מהאזרח מספר אחת: בתום שבועיים סוערים, בהן הותקפו להט"בים על ידי שרים וח"כים מהבית היהודי, שגרמה לדחיית ההצבעה על הצעת החוק להעניק שוויון זכויות במס לזוגות מאותו המין, מביע הנשיא שמעון פרס את תמיכתו החד משמעית בשוויון זכויות בנישואים גאים.

בעמוד הפייסבוק הרשמי של נשיא המדינה, עלה אמש (א') הפוסט הבא בהדגשה, בעברית ובאנגלית: "אני תומך בזכות של כל אדם לנישואים ובכלל זה נישואים חד מיניים. לכל אדם הזכות לנשום אויר, לצרוך מזון ולהתאהב במי שהוא רוצה. בהתאם למסורת שלנו כולנו שווים".

אין תמונה
תומך בנישואים גאים. הפוסט של הנשיא שמעון פרס

הפוסט זכה לאלפי לייקים ושיתופים ברשת החברתית, ולתגובות חיוביות מצד רבים שהביעו הערכתם לדברי הנשיא. "אין עליך שמעון", "כל הכבוד, כבוד הנשיא", גאה בנשיא שלנו" ו"אדם בן תשעים אבל יותר מתקדם מהרבה אנשים שיכולים להיות הנינים שלו", הן רק חלק מהתגובות.

יחד עם זאת, תגובות הומופוביות לא אחרו לבוא: "האיסור על משכב זכר הוא העתק של האיסור על חילול שבת - מות יומת", כתב גולש אחד. "אסור משכב זכר - בושה וחרפה", כתב אחר.

נדגיש, כי התבטאותו של הנשיא פרס בעד נישואים גאים הנה יוצאת דופן, שכן נשיאים קודמים וראשי ממשלה מעולם לא הביעו תמיכה גלויה בשוויון זכויות בנישואים. זאת על אף שיותר ויותר מנהיגים כבר הביעו תמיכתם בשווין זכויות, בהם הנשיא האמריקני ברק אובמה, נשיא צרפת פרנסואה הולנד, ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון ואחרים.

>> הבית היהודי, עד הילדים שלנו