הודעה מטרידה ומאיימת נשלחה במהלך הלילה לאלפי הומואים ברחבי ישראל, בצירוף קריאה לחזור בתשובה. "אתה להט"ב ולכן אתה מושמד. מגיע לך עונש חמור, מוות וגירוש מהארץ", נכתב בהודעה, עם הפנייה ליצירת קשר. "תבוא לישיבת אור אלחנן כדי לחזור בתשובה. נשמח שתעבור גיור לאמונה". 

בהמשך ההודעה המטרידה צורף מספר טלפון ושם ליצירת קשר באפליקציית טלגרם. על ההודעה כולה היה חתום לכאורה הרב חיים אריה חדש, אשר מכחיש את הדברים. "הישיבה מכחישה בתוקף את ההודעה שהופצה בשם ראש הישיבה הגשנו תלונה במשטרה כדי לברר את זהות מפיץ ההודעה הכוזבת", נמסר מהנהלת הישיבה בשיחה עם mako.

"כרגע יצאתי מתחנת המשטרה במגרש הרוסים והגשתי תלונה", אמר הרב בשיחה עם mako וסיפר כי גילה על המקרה מעיתונאים "אני מאוד עצוב שהפיצו בשמי דבר כזה בשביל להרבות שנאה בעם ישראל. מי שמכיר אותי ואת הישיבה לא מעלה בדעתו שזה נכון. אנחנו לא עוסקים בנושא הזה והוא מעולם לא היה אצלנו נושא לשיחה". 

האגודה למען הלהט״ב פנתה למשטרת ישראל בדרישה לפתוח בחקירה פלילית על הודעות הנאצה שנשלחו ללהט״ב: ״הודעות הנאצה והאיומים שקיבלו אלפי להט״ב בארון ומחוצה לו הן לא רק הסתה מסוכנת אלא גם פגיעה מכוונת בנפש של חברי וחברות הקהילה הגאה", מסר רן שלהבי, יו"ר האגודה. "אנחנו קוראים וקוראות למשטרה לפתוח בחקירה פלילית בנושא ומבקשים לדווח למרכז הדיווח של האגודה במידה וקיבלתם את ההודעה". 

בעקבות האיומים על חייהם של חברי הקהילה הגאה, פנה חה"כ יוראי להב הרצנו (יש עתיד) ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית כנגד השולחים. אמש נשלחו סמסים מטרידים לרבים מהקהילה הגאה", כתב חבר הכנסת בטוויטר. "לאלו שקמו הבוקר להודעת השנאה הזו, אני מבקש למסור - אתם מהממים בדיוק כמו שאתם". 

"עוד אירוע חמור בו מסיתים כנגד הקהילה שלנו, שמטרתה לשמש כלי נשק במלחמות בין גופים בציבור הדתי, כשהלהט"בפובי ביותר מקבל הכי הרבה קרדיט", אמר ל-mako נתנאל שלר, מנכ"ל "חברותא - הומואים דתיים. "אנחנו, ארגוני הקהילה, הגשנו תלונה במשטרה כנגד כותבי ההודעה, בתקווה שימוצה עימם הדין. אנו מזמינים את כל מי שנפגע לפנות אלינו למערך הקשב והתמיכה של חברותא".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "במשטרת ישראל התקבלו מספר תלונות, זאת לאחר שנשלח הלילה מסרון הסתה חתום לכאורה בשמו של רב ישיבה, לאנשים מקהילת הלהט"ב ברחבי הארץ. בעקבות כך, נפתחה במשטרה חקירה שנמצאת בראשיתה. משטרת ישראל תפעל לביצוע כל פעולות החקירה הנדרשות במטרה לחשוף ולאתר את המעורבים במעשה. הרב הגיש ג"כ תלונה בגין חשד להתחזות".

במידה ואתם.ן מרגישים צורך לדבר, קו הקשב של האגודה כאן בשבילכם ופעיל בשעות 19:30-22:30 במספר 2982*.