>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

לא חוזר למליאה. וורצמן (צילום: דני מכליס)
"הכל בסדר". אבי וורצמן | צילום: דני מכליס

ח"כ אבי וורצמן מ"הבית היהודי" מגיב לראשונה לסערה שחוללו אמש דבריו: סגן שר החינוך אמר אתמול (שלישי) בכנס לשלום הילד באוני' בן גוריון כי "אנחנו לא הקמנו את ישראל כדי להיות שבדיה אלא כדי להיות מדינת היהודים. משפחה זה אבא, אמא וילד".

הבוקר (רביעי) וורצמן הגיב לראשונה על הדברים בראיון לתוכנית "בוקר טוב דרום" ברדיו דרום עם רונן הירשלר: "הרעיון שלנו הוא בסופו של דבר להגיע למתן זכויות לכל ילד, שלא יהיה ילד שמדינת ישראל תגיד: 'הוא לא מקבל, כי הוא חי במשפחה כזאת או אחרת...'".

עוד הוסיף ואמר "מדינת ישראל הגדירה הגדרה למשפחה, וההגדרה הזאת נשארה ולא שונתה, וזה מה שאמרתי, מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, מדינה שחשוב לה לשמור על הרכיב היהודי והדברים נשמרים והכל בסדר..."

"להדיח את וורצמן מכל תפקיד חינוכי"

כאמור, אתמול במושב מיוחד של חברי כנסת, התלוננה ח"כ עדי קול (יש עתיד) על מקרה שבו הורים חד-מיניים לא קיבלו נקודות זיכוי במס, למרות ההכרה בהם. לדברי קול, זוג ההורים קיבל מכתב מרשות המיסים בה הוצע להם למצוא אישה כדי שהרשות תוכל להעניק להם נקודות זיכוי. ח"כ קול, המכהנת כיו"ר הוועדה לפניות הציבור, דרשה למצוא פיתרון בחקיקה לאפלי. בתגובה על דבריו של וורצמן, אמרה קול: "אתם לא תגדירו מי זו משפחה". ייתכן כי חילופי הדברים הללו מעידים על חידוש העימות בין מפלגת הבית היהודי למפלגת יש עתיד סביב זכויות הקהילה הלהט"בית.

יו"ר הפורום הגאה במרצ, דרור מזרחי, הביע מחאה על דבריו של סגן שר החינוך וורצמן: "ממשלת ישראל צריכה להוקיע את דבריו של וורצמן ולהדיחו מכל תפקיד בעל זיקה חינוכית. ורצמן אינו היחיד במפלגתו המחזיק בדעות חשוכות מן הסוג הזה, הרואות את התא המשפחתי בראייה ארכאית ומיושנת. אם משרד החינוך רוצה באמת להנחיל לדורות הבאים למידה משמעותית, עליו לגנות ולהוקיע את דברי סגן השר, ולהנחיל שיעורי סובלנות בראש ובראשונה לאנשי המשרד".

גם הבוקר, לאחר פרסום ההבהרה של ח"כ וורצמן, הרוחות עדיין סוערות. בעמוד הפייסבוק של התא הגאה בליכוד נכתב: "עצוב ומכעיס לשמוע נבחרי ציבור מתבטאים באופן חשוך והומופובי, נגד חירותם של זוגות בני אותו המין להקים משפחה. זה עצוב פי כמה כאשר מדובר בסגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן מסיעת "הבית היהודי", אשר לדעתו "משפחה זה אבא, אמא וילד". חמורה אף יותר העובדה שזה נאמר בכנס הדן בשלום הילד".

 

האגודה למען הלהט"ב בישראל פרסמה מחדש סטטוס שעלה ביום המשפחה לפני כשבועיים, ובו הקדשה אישית לוורצמן:

 

וגם ארגון הנוער הגאה איגי, הקדיש הבוקר לוורצמן תמונה בפיייסבוק: