סרטון שהעלה ג'ורג' עמירה בן ה-11, תלמיד בית הספר עירוני ז' בתל-אביב-יפו, הצליח לרגש רבים. בסרטון נטול מילים ג'ורג' מרים שלטים החושפים את היחס הקשה לו הוא זוכה בבית הספר: "הומו", "קוקסינל", "מעודדת", "לא שייך לקבוצת הבנים", "קול של בת", ועוד שלל כינויים מבזים רק בגלל איך שהוא מדבר או מתנהג.

בשיחה עם mako גאווה מספרת אמו, מירה עמירה, כי היא מאוד גאה בתושיית בנה שהצליח לגייס את האינטרנט כדי לשנות את היחס אליו. "הייתי בשוק כשראיתי את כל התגובות, לא ציפינו לזה", אומרת מירה.

"אנחנו מיפו-תל אביב, משפחה עם ארבעה ילדים, וככה הילדים האחרים בבית הספר מתנהגים לג'ורג' וקוראים לו 'יא הומו', 'קוקסינל', אני לא יודעת למה. הם יודעים שהוא מצטיין בכיתה, ותמיד מגיע הביתה עם תעודות הצטיינות, אז אולי הם מקנאים בו".

אמש העלה ג'ורג' את הסרטון וזה צבר תאוצה וזכה למאות שיתופים. "הוא עשה את זה מרוב כעס על המצב, הוא אפילו לא אומר את המילים בסרטון. הוא לא הומו, אלו קללות של הילדים של בימינו, הוא כזה עדין, אבל הם משתמשים במילה הומו כמילת גנאי".

האמא מודה שניסתה לשוחח עם הסגל בבית הספר, אך הדבר לא שינה את היחס כלפי לבנה. ואילו דווקא איפה שהמורים נכשלו, הטכנולוגיה הצליחה. "בעקבות הסרט שעלה אתמול אני כבר רואה שמתייחסים אליו אחרת, וילדים רבים הצטערו על ההתנהגות שלהם. אפילו מחנכת הכיתה עשתה הבוקר שיחה עם התלמידים והם ביקשו ממנו סליחה. מה שאי אפשר היה לעשות גם אם היינו לוקחים כל ילד לשיחה בנפרד, הצליח לעשות הסרטון הוא ילד חכם. נקווה לטוב".