הערות סקסיסטיות, מגדריות והומופוביות בטון יידישאי מתנשא לא שמענו מאז ימי ה"מיידעלה" של נשיא המדינה המנוח עזר ויצמן.

ההערה האחרונה בסגנון מגיעה כפי הנראה דווקא מכיוונו של מי שנחשב ידיד הקהילה, אהוד אולמרט, שלו אף בת לסבית מוצהרת, כשהוא מנסה להתמודד עם טענות שהעלה נגדו בנה של שולה זקן, נדב.

אולמרט בבית המשפט, ארכיון
אולמרט | צילום: גיל יוחנן

במהלך דיון שנערך בבית המשפט בעניינו של אולמרט, ביקש עו"ד אורי קורב להפסיק את הדיון, בטענה כי העדה שולה זקן נסערת מהידיעה על מותו של איש העסקים בני תבין, מקורבם של זקן ואולמרט.

"הכרתי אותו, בין היתר, דרך אהוד", מסרה זקן לאחר שאולמרט הכחיש כל קשר עם תבין, כך פורסם ב"גלובס". בהמשך חקירתה הנגדית אמרה זקן: "למה הוא אמר שהוא לא מכיר את בני תבין? הוא מכיר אותו, הוא חבר שלו, אנחנו ביקרנו אותו ביחד בכלא ניצן".

נדב זקן, בנה של שולה שנכח באולם, התערב בדיון וחיזק את העובדה שאולמרט מכיר את תבין, כשקם ושאל: "אתה יודע מה הוא עשה במסעדת 'התרנגול הכחול'?".

כשנשאל אולמרט לפשר הדברים בצאתו מן האולם, הוא אישר כי ביקר את תבין בכלא, אך לא בנוכחותה של זקן. וכשנשאל בקשר ל "מה שאמר נדב על 'התרנגול הכחול'?", השיב אולמרט בזלזול: "מי? הפייגלע?", כך פורסם בגלובס.

שולה זקן - עם הבן נדב
שולה עם הבן נדב | צילום: ארנון בוסני

התבטאות של ראש הממשלה לשעבר, אם אכן הושמעה, שלו אף בת לסבית מוצהרת, קורא לבן של שולה זקן פייגלע פוגעת בקבוצה שלמה באוכלוסייה. עיקר האכזבה היא מכך שאדם שהיה ראש ממשלה בישראל, בכל זאת בחר להעליב את נדב זקן באמצעות אמירה אומללה, ומחזירה אותנו לימים חשוכים יותר.

דנה אולמרט בחרה שלא להגיב. בסביבתו של אולמרט מסרו בתגובה: "במהלך כל המשפט שולה זקן ואנשיה מנסים לייצר פרובוקציות וכותרות על גבו של אולמרט, ואין לנו כוונה לשתף עם זה פעולה".