לפני שבועות ספורים מצא את עצמו טל, בחור צעיר בן 23 בסיוט מתמשך, כאשר לטענתו בחור חטף אותו מלב ת"א אליו לדירה, שם אנס אותו.

"יצאנו חבורה להופעה אשר בסופה סיימנו באחד מבתי-הקפה במרכז תל אביב. את האנס אני מכיר מעט, זו הייתה הפעם השנייה בה אנו מתראים בחברת אנשים", טוען טל. "בדרך להופעה ובדרך מן ההופעה לבית-הקפה התקיים מגע חד-צדדי ביני לבין האנס. לא ייחסתי לכך חשיבות, ולא העליתי בדעתי כי אלקח בכוח אליו לדירה משדרות רוטשילד לעיניהם של שלושה עדים באופן מפתיע. לאורך הלילה נכפה עליי בדירתו מין בצורה כוחנית. התנגדתי אליו מן ההתחלה. בבוקר כשהייתי מעט ערני לאחר לילה שכמעט הסתיים בחדירה לא-מוגנת, שב להשלים את זממו: הוא אנס אותי תוך מאבק בעודי מורם בכפייה על המפרקת".

כעבור יומיים פנה לטענתו טל למשטרה כדי להגיש תלונה. "הגשתי תלונה, וכעבור שבוע התקיים במסגרת החקירה עימות בין שני הצדדים. בעימות שמעתי לראשונה את טיעוניו המבזים כלפיי. מאז העימות עברו להם שבועיים וקצת, והחקירה הגישה את התיק לעיון בפרקליטות".

טל (צילום: צילום ביתי)
"מאז המקרה לא עבדתי יום אחד" | צילום: צילום ביתי

לאחר שהגיש לדבריו תלונה, החליט טל להיחשף ולספר את סיפורו, על מנת להעלות לתודעה את העובדה שגם גברים נאנסים, כאשר בקשתו היחידה של טל היא לשנות את הגדרת החוק כך שאונס יוגדר לא רק כמין וגינאלי שמבוצע בכוח בנשים על ידי גברים, למרות קיומו של סעיף דומה למעשה סדום.

"הייתי רוצה שהכנסת תתקן את לשון החוק. לא רק חדירה וגינאלית בין גבר לאישה היא אונס! אני סבור שרובם של חברי הכנסת לא יתכחשו לעובדה שאונס כולל גם מין אנאלי בכפייה וגם מין אוראלי בכפייה. כקרבן לאונס השרוי עוד בסערה פנימית, אשר צפוי לעבור דרך מאוד ארוכה, אני מרגיש שכל עוד החוק הזה בצורתו הלא-שוויוני, צדק אמיתי לא יוכל להתממש".

זהו נתון שהמשטרה טרחה לציין בפניך כמשהו שמשפיע על ההליך נגד הנאשם לכאורה?

"המשטרה לא מקיימת איפה ואיפה בגלל לשון החוק המפלה. והם עושים הכול על מנת להגיע לחקר האמת. אבל במידה והתיק יגיע לידי דיון בבית המשפט, בסופו של דבר הוא יקבל עונש פחות לעומת אם הוא היה אונס אישה. וזה בעצם פוגע בשוויון ומקטין את הסבל שלי ושל כל גבר אחר שנאנס".

טל (צילום: צילום ביתי)
"הייתי רוצה שהכנסת תתקן את לשון החוק" | צילום: צילום ביתי

אתה חושב שזה פוגע בהרתעה?

"אני לא חושב שכל אנס מכיר את לשון החוק ואת האפליה בחוק בין מין וגינאלי לבין מין אוראלי ומין אנאלי, אבל ישנה תדמית להומואים אשר מכשירה בדעת הסביבה את האונס. אונס הוא מעשה לא-מוסכם בין אדם אחד לאדם שני, ולא קורה בגלל מתירנות מינית, אחרת אונס לא היה קורה באף חברה שמרנית, ואנחנו כמובן יודעים את האמת".

סעיף 347 לחוק העונשין קובע כי מעשה סדום דינו כדין אונס. האם זה לא סותר את טענותיך ומייתר את המאבק שלך לשינוי החוק?

"לא. על פי לשון החוק אונס הוא אך ורק מעשה בין גבר לאישה הנעשה בחדירה בכפייה לאיבר המין הנשי. ההתייחסות היא שונה, וכך גם בפועל תתבצע השפיטה. אין מקום לכונן אפליה, כי אונס הוא אונס, ואני לא מוכן לוותר לתפיסת עולם אותה אני מזהה כאפליה".

אין לך חששות להיחשף עם הסיפור?

"זה לא קל להיחשף כקרבן לאונס. אני מרגיש פחות בזוי, לעומת הכפשותיו של האנס בהן הוא משתמש כנגדי כדי להוכיח את חפותו. אני מנסה לתקן את המצב בכך שישמע הקול שלי, מאחר שהוא לא נשמע לאורך החטיפה והאונס".

בימים אלו ממתין לדבריו טל להחלטת הפרקליטות האם יוגש כתב אישום נגד מי שלכאורה תקף אותו. בינתיים הוא מנסה לחזור לשגרה. "האונס עדיין טרי, אני נמצא בבלבול גדול. מאז המקרה לא עבדתי יום אחד. אני לא יודע מה לעשות עם עצמי. אני מצוי בסתירה פנימית בין הרגשות לחוויה שנוצרה בי פנימה לבין המציאות החיצונית שלי, ואני חווה תסכול מאוד גדול. אני תולה הרבה תקוות במהלך שעשיתי, ומאוד מקווה שהקריאה שלי תשנה את לשון החוק המפלה, הרי גם אני קורבן לאונס".

החשוד בתקיפה שלל את הטענות בשיחה עם mako גאווה ואמר כי השניים מעולם לא שכבו ומדובר במסע הכפשה נגדו.