>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

פורשת מהפוליטיקה: "תודה על האמון" (צילום: ורדי כהנא)
מצרה על הסירוב לתמוך בהצעת החוק. ח"כ עדי קול | צילום: ורדי כהנא
הצעת החוק שיזמה חברת הכנסת עדי קול (יש עתיד)  להשוואת נקודות הזיכוי במס לזוגות בני אותו מין נפלה היום (א') בוועדת השרים. ההצעה ביקשה לתקן את פקודת מס הכנסה ולהעניק לזוגות בני אותו מין נקודות זיכוי בעבור ילדיהם, בדומה לזוגות הטרוסקסואליים, ולשים קץ לאפליה הנהוגה בעניין במשך שנים.

"ועדת השרים טעתה"

שרת המשפטים ציפי לבני (התנועה) ושרת הבריאות יעל גרמן (יש עתיד) תמכו בהצעה, שרי ישראל ביתנו התנגדו להצבעה, כמו גם שרי הבית היהודי שטענו כי מדובר בניסיון להכניס את נושא הנישואים החד מיניים לספר החוקים של ישראל. שרי הליכוד נעדרו מההצבעה עקב השתתפות בהלוויתו של איש העסקים דב לאוטמן. שר האוצר יאיר לפיד הודיע כי בכוונתו להגיש ערר על החלטת הועדה._OBJ

חברת הכנסת עדי קול, יוזמת הצעת החוק, מסרה בתגובה ל-mako גאווה: "צר לי ששרי הממשלה בחרו שלא לתמוך בהצעה שמטרתה לשים סוף לאפליה של שנים לזוגות בני אותו מין. מצער שבשנת 2013 ממשלת ישראל מסרבת לראות בהורים בני אותו מין תא משפחתי לגיטימי".

דובר האגודה למען הלהט"ב וחבר הוועד המנהל, גיל קול, מסר כי "ועדת השרים לענייני חקיקה טעתה בכך שלא תמכה בהצעת החוק הנחוצה שנועדה להשוות את נקודות הזיכוי שניתנות להורים להט"בים לאלו שניתנות להורים הטרוסקסואלים. אנו מודים לשרות ציפי לבני מ'התנועה' והשרה יעל גרמן מ'יש עתיד', שבכוונתן להגיש ערר על ההחלטה האומללה הזו שמנציחה את האפליה בין הורה להורה ובין ילד לילד. אנו מקווים ומצפים שבניגוד להצבעה הנוכחית, בהצבעה הבאה לא ייעדרו מי שנחשבים ידידי הקהילה מבין שרי הליכוד, ולא יותירו את הבמה לתפישות החשוכות של שרי הבית היהודי וישראל ביתנו".