>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
קראו לראש הממשלה לצאת מהארון ולתמוך בלהט"ב
המאבק הגאה עולה מדרגה: במהלך מתואם קראו היום ח"כים מעל דוכן הכנסת לראש הממשלה "לצאת מהארון" - ולהביע עמדה ברורה בנוגע לזכויות הקהילה הגאה בארץ. במקביל, התקיימה אל מול משכן הכנסת הפגנה במהלכה חבשו פעילים ופעילות מסכות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושל יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, וערכו מפגן נשיקות בין השניים על רקע הכנסת המושלגת.

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, פתח את מרתון הנאומים וקרא לראש הממשלה לנקוט עמדה ברורה ולתמוך בשווויון בחקיקה לקהילה הגאה. אחריו עלו 13 ח"כים שונים שדרשו אותו הדבר, ביניהם: מהעבודה - שלי יחימוביץ, מירב מיכאלי, סתיו שפיר, מיכל בירן, אראל מרגלית, מיקי רוזנטל עמר בר-לב, נחמן שי ומשה מזרחי. ממרצ - זהבה גלאון, ניצן הורוביץ, אילן גילאון ותמר זנדברג. מחד"ש - דב חנין.

אין תמונה
"ההומופוביה מתחילה במסדרונות הממשלה"

כולם קראו לראש הממשלה לומר בעברית, באופן ברור וגלוי, אם הוא תומך או מתנגד למאבק הקהילה הגאה.

לממשלה יש ראש, והראש שותק"

במקביל כ-60 פעילות ופעילים הפגינו מחוץ למשכן הכנסת בקריאות "ההומופוביה מתחילה במסדרונות הממשלה", "זכויות אדם - זה לכולם", "ביבי צא מהארון! הקהילה רוצה שוויון" ו"העם דורש צדק חברתי להומו, ללסבית, לטראנס וגם ל-בי".

המפגינים דרשו מרה"מ למלא את חובתו כלפי אזרחי ישראל ולנקוט סוף-סוף עמדה ברורה: האם הוא בעד או נגד המאבק של קהילת הלהט"ב לשוויון אזרחי מלא? "נתניהו גאה בקהילה הגאה רק באנגלית ורק בחו"ל", נמסר מהמארגנים. "הוא לא יכול לומר בכל מקום שישראל שונה מאיראן רק כי פה יש זכויות לקהילה, ואז לאפשר לשרים שלו למנוע מאיתנו את הזכויות הבסיסיות ביותר. הגיע הזמן שיחליט - הוא איתנו או נגדנו"?

אין תמונה
מסכות של בנימין נתניהו ונפתלי בנט
"נתניהו לא יכול לומר בכל מקום - מול הקונגרס, מול איפא"ק, מול ועידת הארגונים היהודיים - שישראל שונה מאיראן רק כי פה יש זכויות לקהילה, ואז לאפשר לשרים שלו למנוע מאיתנו את הזכויות הבסיסיות ביותר. הגיע הזמן שיחליט: הוא איתנו או נגדנו?", אמרה נועה גולני, ממארגנות ההפגנה.

שמרי סגל, ממארגני ההפגנה הוסיף: "לממשלה הזאת יש ראש, והראש הזה שותק. המפלגות בקואליצייה משחקות ב'מי יותר חזק' על גב זכויות של מאות אלפי אזרחים ואזרחיות בישראל. הגיע הזמן שראש הממשלה שמתגאה בזכויות הקהילה בנאומים שלו בחו"ל, יפעל לקידום חקיקה ושוויון מהותי בארץ".

>> מחאה. קום: המאבק הגאה גם בפייסבוק