פחות מחודש ימים לבחירות, ומפלגת זהות בראשותו של משה פייגלין, שבתחילת הבחירות כנראה לא שמעתם עליה (ולא עברה אפילו את אחוז החסימה), עשויה להפוך להפתעה הגדולה ביותר. לפי חלק מהסקרים המפלגה עוברת את אחוז החסימה, לא מעט בזכות מפלגת עלה ירוק שלא מתמודדת במערכת הנוכחית. אבל זה לא הכל, בימים האחרונים צצים ברשת יותר ויותר פוסטים שטוענים דבר מאוד ברור - המפלגה לא באמת תומכת בנישואים חד-מיניים - למרות שהיא מציגה עצמה כליברלית וחילונית.

בשיחת צ׳אט שפורסמה עם נציג מטעם מפלגת זהות, נכתב הדבר הבא: ״בנוגע ללהט״ב, זהות מתנגדת להכרה ממלכתית כי זה סותר אתר זהותה היהודית של המדינה. אנחנו בהחלט נתנגד לחוקים שיביעו עזרה או תמיכה בלהט״ב. אנחנו פשוט חושבים שהמדינה לא צריכה להתעסק עם זה״.

והנה ציטוט ממצע המפלגה: ״'זהות' מאמינה שעל המוסדות הממלכתיים של המדינה להיות מחויבים להלכה ולמסורת ישראל כביטוי לזהותה היהודית של המדינה". מה זה אומר? מדינה ששומרת על ההלכה היהודית - מה שאומר שללהט"בים עדיין אסור להקים משפחה.

וזה לא הכל. פייגלין גם הצהיר בעבר שהוא הומופוב גאה, ואפילו כתב על זה מאמר שמישהו הוציא מארכיון ורץ ברשת כבר כמה ימים. כותרת המשנה של המאמר היא כזאת: ״ההומוסקסואליות כבר אינה סטייה מינית, נחלתם של אינדיבידואלים. מדובר בקעקוע המוני של התא המשפחתי, אבן היסוד של כל חברה לאומית״.

חיפוש קצר בפייסבוק הציג לנו משהו נוסף - משה פייגלין התנגד למצעד הגאווה בירושלים לפני 6 שנים. בפוסט שפרסם בשבוע הגאווה בשנת 2013, הוא כתב בין היתר כך: ״אחזור על מה שאמרתי בביקורי במועדון הבר-נוער. אני מתנגד למצעד הגאווה בירושלים ובוודאי שאני מתנגד לתליית הדגלים הללו באופן רשמי ברחובותיה של עיר הקודש״.

אז פנינו למפלגת זהות ושאלנו אותם שוב - מה דעתם על נישואים חד מיניים, והומואים, לסביות וטרנסג׳דרים? זו התשובה שקיבלנו: "למפלגת זהות מצע ברור ביותר, המדבר על מקסימום חופש לאזרח ומינימום התערבות ומעורבות של המדינה בחייו, בכל תחום שהוא. במסגרת זו, זהות מאמינה שכל אדם זכאי לעשות מה שהוא רוצה בחייו הפרטיים, ובכלל זה החופש לבחור עם מי הוא רוצה לחיות. אין זה מעניינו של אף אחד להתערב בכך".

>> טסתי לארה"ב בלי בן הזוג – וזה מה שקרה שם

>> מוכחשים: הכוכבים שלא יצאו מהארון מעולם

>> הצצה ראשונה: כך נראה המלון הגאה הראשון בישראל

"זהות גם מאמינה שיש להפריט את הרבנות הראשית וכי אין זה מתפקידה של המדינה להתערב בנישואין ובגירושין. אין ספק כי החלת המצע הליברלי של זהות, ייטיב גם עם חברי הקהילה הגאה", הם מוסיפים, "במפלגת זהות מוצאים את ביתם אנשים הבאים מתפיסות עולם ומהשקפות שונות, ביניהם גם חברי הקהילה הגאה - כמה מהפעילים הבולטים והמסורים של המפלגה. אנחנו שמחים על המגוון האנושי שמרכיב את מפלגת זהות. בזהות יש לכל אחד מקום".