אמש, ולמרות ביקורת מצד גורמים חרדים בעיר, התקיים מירוץ העקבים בירושלים שנחשף ב-mako גאווה. מאות חברי הקהילה הגאה ותומכיה הגיעו לרחוב שושן בעיר כדי לצפות ב-35 המשתתפים רצים 50 מ' על עקבים במירוץ "שושן Drag Run".

בין המשתתפים היו גם פעילי הפורום הגאה במרצ שהגיעו לתמוך באירוע הדראג, והתעמתו עם עשרות פעילי ארגון להב״ה שבאו למחות כנגדו. ח״כ תמר זנדברג, שגם הזניקה את מירוץ הדראג, אמרה: ״האירוע הזה חשוב פעמיים - פעם אחת כי הוא נותן ביטוי לקהילה שלמה שחיה בעיר, ופעם שנייה כי הוא קורה על אפם ועל חמתם של גורמים הומופוביים שניסו לסכל אותו ושבאו להפגין כנגדו".

יו״ר הפורום הגאה במרצ, דרור מזרחי, הוסיף: ״האירוע הזה הוא ניצחון גדול על פעילי ארגון להב״ה שמנסים להשליט אימה בעיר, ולהחשיך בה כל פינה מוארת״.

מירוץ עקבים, שושן drag run (צילום: תומר שמש)
צילום: תומר שמש

אירוע "שושן Drag Run" הוא פרי יוזמה של התא הגאה הירושלמי, שנפתח השנה ומרכז תחתיו סטודנטים להט"בים מכלל המוסדות בירושלים. "רצינו ליצור אירוע ייחודי לקהילה בירושלים, כמו שהמצעד מזוהה עם ת"א", מסבירים לשם ברוש ותום שפירא, ממקימי התא הגאה הירושלמי וממארגני האירוע, "אירוע שיגביר את נראות הקהילה בעיר, שיהיה יותר כיפי ופחות הפגנתי ופוליטי, אבל שגם יהיה בעל אמירה חברתית".

"נתקלתי לראשונה במרוץ עקבים בארה"ב וזה נראה לי מאוד מגניב", מוסיף תום, "תכננו לעשות את זה יותר בקטן, אבל אז הצלחנו לסדר פגישה עם נציג העירייה, בה העלנו את הרעיון והם ישר קיבלו אותו".

מירוץ עקבים, שושן drag run (צילום: התא הגאה הירושלמי)
מירוץ עקבים, שושן drag run | צילום: התא הגאה הירושלמי

האירוע עורר תגובות זועמות של המגזר החרדי. תחת הכותרות הזועקות "פרובוקציה" ו"תועבה" התייחסו באתר 'בחדרי חרדים', אתר האינטרנט המוביל של הקהילה החרדית, לידיעה שפורסמה ב-mako גאווה בנוגע למירוץ הדראג. 'עליית מדרגה', ו'מצעד תועבה שאין כאן הבמה לפרט את מאפייניו', הם מקצת המילים והביטויים בהם השתמש בשעתו הכתב על מנת לתאר את האירוע ההיתולי, המתקיים זה שנים בכל רחבי העולם והגיע השנה גם לירושלים.

מירוץ עקבים, שושן drag run (צילום: תומר שמש)
צילום: תומר שמש
מירוץ עקבים, שושן drag run (צילום: ראובן רמז)
מירוץ עקבים, שושן drag run | צילום: ראובן רמז
מירוץ עקבים, שושן drag run (צילום: תומר שמש)
צילום: תומר שמש