הפיכתה של תל אביב לאחד מהיעדים הגאים בעולם, מקבלת דחיפה נוספת ורעננה. ועידת המנהיגות הצעירה הבינלאומית הגאה" הבאה תיערך בעיר.

הוועידה, אותה הגה ארגון נוער גאה, תביא מנהיגות להטב”קית צעירה מרחבי העולם במטרה לקדם זכויות להטב”קים וליצור רשת בינלאומית של פעילות ופעילים שיפעלו יחדיו בנושא. הוועידה נתמכת על ידי משרד החוץ ועירית תל אביב.

הכשרת הדור הבא של המנהיגים הגאים

איגי - ארגון הנוער הגאה (צילום: שני צדיקריו)
איגי - צעירים באחת מהפעילויות | צילום: שני צדיקריו
ברוח המאבק החברתי שפוקד את ישראל והעולם בחודשים האחרונים, נראה טבעי כי גם הקהילה הגאה תתמקד בנושאים אלה. “הסמינר יתמקד במתן כלים שימושיים ליצירה ולהנהגה של שינוי חברתי”, אומר אבנר דפני, מנכ”ל הארגון. “הסמינר יכשיר את הדור הבא של מנהיגים ומנהיגות בקהילת הלהטב”ק הבינלאומית, למען שינוי חברתי”.

בארגון מעוניינים ליצור רשת חזקה של מנהיגות בינלאומית, שתחלוק מטרות משותפות.
ניר צ’רניק, מנהל קשרי החוץ באיגי מוסיף: “אנחנו רוצים לתת ערך מוסף כמו קידום מנהיגות נשית וחשיפת המשתתפים למאבקי זכויות אדם במדינות אחרות - אנחנו רוצים לראות אקטיביסט צעיר מארצות הברית לומד על מצבם של אנשים להטב”קים באוגנדה מאקטיביסטית מקומית, ולא רק באמצעות קריאה ברשת”.

הועידה, שתחל ב-4 בדצמבר למשך שישה ימים, תספק למשתתפים כלים שימושיים לאקטיביזם.
באיגי מקווים כי הדבר יסייע למנהיגים הצעירים לקדם את המטרות בארצות המוצא שלהם. בסמינר מתוכננות סדנאות והרצאות בנושאים שונים כמו עבודה עם התקשורת, יצירת קמפיינים מקוריים ו”דיבייטינג” - אמנות הדיון.

הגשת המועמדות לוועידה תחל השבוע, ובארגון נוער גאה מתכננים לארח כ- 60 אנשים מרחבי העולם, כולל אקטיביסטים מישראל ומהרשות הפלסטינית.

הוועידה מתקיימת למרות מכשולים רבים בדרך, שהבולט שבהם הוא ניסיונן של קבוצות התומכות בחרם תרבותי וכלכלי על ישראל, לגרום לגופים מרכזיים למשוך ידיהם מהוועידה. “אנחנו רואים חשיבות גדולה בלקרב בין אקטיביסטים מישראל ומהרשות, שאין להם הזדמנות אחרת להיפגש, ולמצוא דרכים יצירתיות לשתף פעולה, למרות ההבדלים", אומר דפני. "אנחנו מקבלים בברכה דיון בנושא ה’לוהט’ הזה, במיוחד לאור האווירה הציבורית הלא קלה סביב הנושא", הוסיף. 

פסטיבל הקולנוע הגאה מזמינים אתכם ליצור פסיפס אנושי

איר הוכנר (צילום: קובי קלייטמן)
יאיר הוכנר, יוזם הפסטיבל ומנהלו | צילום: קובי קלייטמן
פסטיבל הקולנוע הגאה, שיתקיים ביוני הקרוב זו השנה השביעית, מכריז על פרוייקט קולנוע ייחודי וראשון מסוגו בארץ.

הפרויקט,Gay in a Day, אשר שאב את השראתו מהפרויקט "Life in a Day" של הבמאי הנודע רידלי סקוט, מבקש ליצור  פסיפס אנושי מרגש של הקולות, האנשים, הפרצופים, הדמויות והסיפורים של חברי הקהילה הגאה בישראל.

יוזמי הפרויקט מבקשים מחברי הקהילה לצלם את עצמם ביום אחד: 11.11.11 במשך חמש דקות בשוט אחד במה שמבטא "מה זה להיות חבר הקהילה הלהט"בית בישראל". המעונינים יכולים להתעדכן בפרטים על הפרויקט הייחודי בעמוד הפייסבוק של הפסטיבל.

התוצאה המוגמרת תוקרן בבכורה עולמית במסגרת הפסטיבל הבינלאומי ה-7 לקולנוע גאה ב 9-16 ביוני 2012. היוצרים שחומריהם יקחו חלק בסרט המוגמר יוזמנו לצפות בו במסגרת הפסטיבל ויקבלו קרדיט צלם.

מנהלי הפרויקט מבטיחים, כי מדובר בהזדמנות נפלאה לקחת חלק בפרויקט ארצי גדול ולתת בו את נקודת המבט האישית על המורכבויות והמשמעויות השונות של זהות לסבית, הומו, טרנסג'נדרית או ביסקסואלית בארץ.

את פסטיבל הקולנוע הגאה הקים לפני שבע שנים יאיר הוכנר, ומאז הוא משמש כמנהלו וכרוח החיה מאחורי הפסטיבל. בכל שנה מושך הפסטיבל אלפי צופים מהארץ ומהעולם. בשנה האחרונה הגיע מספר שיא של צופים - 10,000, אשר באו ליהנות מהסרטים, מהמסיבות ומהאווירה במה שהפך לחגיגה תרבותית גאה גדולה.

דביר בר יערוך את המגזין החדש להומואים בתל אביב

דביר בר, דובר ענני תקשורת, יערוך מגזין חדש לגברים הומואים. בר יערוך את המגזין במקביל לעבודתו בחברת התוכן וההפקות הטלויזיוניות.
 

דביר בר (צילום: נעם וינד)
דביר בר "הניסיון הרחב והכתיבה המדויקת הובילו לבחור בו" | צילום: נעם וינד
מאחורי המגזין החדש שיערוך בר, עומדים שי דויטש, אלי גייגר וסיגל רמתי. בעבר כתב בר (34) ב"מעריב" וכן במגזין "הזמן הורוד", עיתון הקהילה הגאה שנסגר מאז וב-7 השנים החולפות הוא דובר ומנהל יחסי הציבור של ערוצי לייף הסטייל המובילים בישראל ובהם ערוץ האוכל, ערוץ החיים הטובים, ערוץ הבריאות, ערוץ הטיולים וכן ערוצי VIACOM  ובהם MTV, ניקלודיאון ועוד. במקביל, כותב בר טור בנושא פייסבוק במגזין "פירמה" של גלובס.

"הניסיון הרחב והכתיבה המדויקת של דביר הובילו אותנו לבחור בו לתפקיד", אמר אלי גייגר. "אני משוכנע שסגנונו הייחודי יבוא לידי ביטוי במגזין החדש, שיהפוך להיות אבן דרך משמעותית בחיי קהילת ההומואים, בארץ בכלל ובתל אביב בפרט".

שי דויטש הוסיף כי תהליך בחירת העורך של המגזין לא היה קל עבור יוזמיו. "חיפשנו את האדם המתאים ביותר שמצד אחד "ידבר את השפה" של הקהל המקומי ומצד שני יתחבר לתפיסה הבינלאומית והסגנון המאוד ייחודי של המגזין. בסופו של התהליך היה לנו ברור שדביר יידע להפוך את החזון שלנו למגזין שכל הומו תל אביבי ירצה לקרוא".

בר ציין כי המגזין החדש יעמוד בקו אחד עם מגזיני הקהילה הגברית בעולם, לצד תכנים מקומיים שיעניינו את ההומואים בישראל, וישלב תכנים בינלאומיים שטרם פורסמו בעברית במגזין שיוצא בישראל. "כותבים וצלמים מהקהילה ישולבו במגזין החדש בקרוב", הוסיף.

צוות המגזין החדש יחל לפעול בחודש הקרוב מתוך כוונה להוציא את גיליון הבכורה ב 2012. המגזין יחולק חינם במקומות מרכזיים וימומן מפרסומות בלבד.  

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?