45 שנים עברו מאז הוקמה האגודה למען הלהט"ב בישראל, הפועלת במרץ ובנחישות למען שמירת וקידום זכויות האזרח של ההומואים, הלסביות, הביסקסואלים והטרנסג'נדרים במדינת ישראל. בימים האחרונים רבים שולחים את הברכות החמות שלהם לכבוד ציון המאורע, כולל נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שסיפר בברכה מרגשת במיוחד על השינוי שהוא בעצמו עבר במהלך השנים. 

"יקיריי ויקירותיי, אני שמח לברך אתכם במלאות 45 שנה לאגודה למען הלהט"ב", אמר כבוד הנשיא בפתח דבריו. "אני מוכרח להודות שגם אני בעצמי עברתי כברת דרך לא קטנה בכל מה שקשור לקבלה והבנה של חברות וחברי הקהילה הגאה, אבל כשפגשתי לפני הרבה שנים את האנשים ושמעתי את הסיפורים, נפתח ליבי לאלו הנאבקים על הזכות להיות מי שהם ולחיות על פי צו ליבם". 

"הדברים הללו, מחזקים את הצורך בגוף כשלכם, בהסברה שאתם עושים במישור הציבורי ובתמיכה שאתם מספקים לכל מי שנפגע או נפגעת על רקע העדפתו המינית או זהות מגדרית שונה", המשיך. "בישראל של שנת 2020, אנחנו כבר יכולים לראות את ההישגים יוצאי הדופן של המאבק שלכם. אנחנו רואים אותם בתרבות, בפוליטיקה, אפילו בבית המחוקקים, בספר החוקים, במשפט שלנו, ברחוב או בשיח הציבורי". 

"אני יודע שעוד לא תמה הדרך, אבל אני גם יודע כמה נחושים אתם", חתם הנשיא את ברכתו. "הקהילה הגאה היום נמצאת בכל מקום. בקרב צוותי הרפואה שנאבקים בנגיף, צוותי ההוראה שמחנכים את ילדינו, במסדרונות הכנסת והממשלה, בצה"ל וסביב שולחן השבת של כל כך הרבה משפחות בישראל. אני מברך אתכם בציון חשוב זה ומאחל לכם שנות עשייה רבות למען קידום ערכים של סובלנות, של הקשבה, של הנכונות לקבל צורות חיים אחרות ולהשכיל לחיות אלה לצד אלה, בכבוד, באחווה ובשלום. ובעצם למה לא? שהרי חביב אדם שנברא בצלם, כל אדם. היו ברוכים".