"יום של גאווה" (צילום: יחסי ציבור,  יח"צ)
כריכת הספר | צילום: יחסי ציבור, יח"צ

לקראת חודש הגאווה יוצא לאור ספר הילדים הראשון בעברית העוסק במצעד הגאווה. "יום של גאווה" מזמין את הילדים לצאת למסע צבעוני ועליז, ביום מיוחד בו לכולם יש מקום. זהו ספרו הראשון של רועי יולדוס-רייס, אותו כתב מתוך החוויה האישית שלו כאב גאה, ונוכח פריחתן של אלפי משפחות מסוגים שונים בעשור האחרון. הספר מתפרסם בשנה בה מציינת הקהילה יובל שנים למצעד הגאווה הראשון שהתקיים בעיר ניו יורק, והצית את המאבק הלהט"בי מסביב לעולם.

במובנים רבים מהווה הספר כמעין גשר בין-דורי, המאפשר לילדים חלון הצצה אל עולמם של הוריהם ומאבקם למען שוויון זכויות וקבלה. הספר מלווה באיוריו המרהיבים של יוסי מדר, בהם תוכלו למצוא את אתריה האהובים של תל אביב.

רועי יולדוס-רייס ומשפחתו
רועי (מימין), אור, אליה ולירי במצעד הגאווה 2018. "מטרת הספר היא לעודד שיח בגובה העיניים" | צילום:

"הספר נכתב זמן קצר אחרי שצעדתי לראשונה במצעד הגאווה עם בנותיי", מסביר יולדוס-רייס, "הופתעתי לגלות, כי למרות אלפי הילדים שנולדו למשפחות גאות בשנים האחרונות בישראל, אין ספרי ילדים בעברית סביב נושא הגאווה".

"מטרת הספר היא לעודד שיח בגובה העיניים סביב נושאי השוויון, הגאווה, הסובלנות וקבלת האחר", הוא מוסיף, "דווקא בשנה בה מצעד הגאווה המסורתי נדחה, זוהי הזדמנות נהדרת להכניס את חגיגות הגאווה אל תוך ארון הספרים הביתי".

>> "אם אני חוזר לכפר, יורים לי כדור ברגליים"

>> לפני שהפך לגיבור תרבות הוא התפרנס כנער ליווי

את "יום של גאווה" כתב רועי יולדוס-רייס, נשוי לאור ואב גאה לתאומות. בשנת 2011 יזם והקים את ערוץ הגאווה באתר mako, וב-6 השנים האחרונות הוא משמש כסמנכ"ל השיווק של חברת תמוז פונדקאות. רועי מתנדב פעיל בקהילה הגאה, ומפרסם טורים אישיים וכתבות ברשתות החברתיות ובאתרים מובילים. זהו ספר הביכורים שלו.

_OBJ

מחיר השקה לחודש הגאווה: 55 ₪ (במקום 64 ₪) לרכישה לחצו כאן