>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
"דבריי הוצאו מהקשרם", אילנית
"מעולם לא התבטאתי נגד טרנסג'נדרים – הדברים שלי סולפו לחלוטין, ואני ממש נסערת וזועמת" – כך אומרת הבוקר (א') הזמרת אילנית בשיחה עם mako גאווה, בתגובה לפרסום הראיון עמה במגזין סופשבוע של מעריב. "חיברו כאן שני משפטים שלא קשורים האחד לשני. כל בן אדם הוא בן אדם, ואני בחיים לא אדבר ככה. אני אוהבת את הקהילה הגאה".

בראיון שפורסם במגזין, צוטטה אילנית כאילו היא שמחה שלא נולד לה בן טרנסג'נדר. "אני שמחה שגידלתי ילדים פה, באווירה נורמלית", כך לשון הציטוט. "והם לא הלכו לאיבוד, לא נכנסו לבעיות של סמים ולא החליפו את מינם כמו הבת של שר שהפכה לגבר. זה היה מאוד חשוב לי".

הדברים עוררו, כצפוי, תגובות קשות בקהילת הלהט"ב, בכלל ובקהילה הטרנסג'נדרית, בפרט. כך למשל, בעמוד הפייסבוק של אתר הבנ"ה פורסמה הודעה בזו הלשון: "חבל לדעת שהזמרת ה'גיי פרנדלי', שגם הופיעה בוויגסטוק 1999 לצד בנות פסיה, נגועה בטרנספוביה". אחד החברים בקבוצת הפייסבוק "די לטרנספוביה בתקשורת" סיפר כי פנה אל אילנית והביע את אכזבתו.

"אני קוראת לכל ההורים לתמוך בילדיהם ולהבין שזאת לא בחירה"

בשיחה עם mako גאווה התרעמה אילנית על פרסום הדברים כפי שהם, שלטענתה עושים לה נזק גדול. "ישבתי שעות עם הכתב, וכנראה בעריכה הוצאו דברים מהקשרם", אמרה. "אמרתי במשפט אחד שאני שמחה שאף אחד מהילדים שלי לא הידרדר לסמים. במשפט אחר דיברנו על 'רוקדים עם כוכבים', וסיפרתי שם על הבת של שר ששינתה את מינה, ומשתתפת בגרסה האמריקנית".

הבן של שר לא "שינה את מינו", הוא גבר שנולד בגוף הלא נכון.
"אני מבינה את זה, ולא רציתי לפגוע באף אחד. זה נאמר בתום לב, לא התכוונתי להגיד שהוא לא גבר אמיתי. אני תמיד פונה אל כל אדם כפי שהוא היה מעדיף, כי יש לי כבוד לכל אדם. לדנה אינטרנשיונל אני תמיד פונה במגדר שלה".

ואם אחד הילדים שלך, עוד בנערותו, היה אומר לך: "אמא, אני נערה שכלואה בגוף הלא נכון, ומבקשת לעבור תהליך שינוי ביולוגי".
"הייתי תומכת והולכת איתה לאורך כל הדרך, בלי להיניד עפעף, ואני קוראת לכל ההורים לעשות כן. הילדים שלנו הם ברכה, בדיוק כפי שהם – וצריך לפרגן להם ולהבין שזאת לא בחירה. "חשוב לי שתציין ותדגיש: אני אדם שכולו נתינה ואהבה, ואני שופטת אנשים רק על פי טוב לבם ולא לפי איך שהם נולדו".

"התרגשתי מהמחזמר של 'הכוכבים של איגי' המבוסס על שיריי"

אילנית ביקשה להדגיש את אהבתה ותמיכתה בקהילת הלהט"ב, וציינה כמה התרגשה כאשר לפני כחמש שנים העלתה להקת "הכוכבים של איגי" של ארגון הנוער הגאה את המחזמר "שיר לשניים", המבוסס על שיריה. המחזמר, בבימויו של טליק ניניו, עסק בבעיות של בני נוער להט"בים.

"אני הייתי מלאה התרגשות וגאווה כשסיפרו לי על הכוונה לעשות מחזמר על פי שירי, וגם עליתי על הבמה ושרתי איתם", היא מספרת. "בעיקר התרגשתי ממה שעשו מהשיר 'אהבתה של טרזה די-מון' – שני נערים ששרו האחד לשני: 'מול חלונך וגם מול חלוני', ועשו את זה בסגנון טנגו".

אילנית הוסיפה כי אחד הדברים שריגשו אותה יותר מכל כשצפתה במחזמר הוא את ההורים של חניכי איגי מגיעים ומפרגנים לילדיהם.

ממעריב נמסר בתגובה: "הציטוטים של אילנית בכתבה מדויקים, ובכללם גם הציטוט נשוא פנייתכם"

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה