בטקס שהתקיים אתמול (שני), בהפסקת המחצית של המשחק בין קבוצת הבוגרים של הפועל קטמון ירושלים לבין הפועל רמת-גן בליגה הלאומית, עלו לדשא כל שחקניות קבוצת הנערות כשהן לבושות בחולצות הנושאות את שם הקבוצה החדש. בטקס נכחו גם הוריה ואחיה של שירה בנקי ז"ל, וכן חברים מבית הספר בו למדה.

צפו בפוסט בעמוד הרשמי של הקבוצה:

מחצית בטדי, העיניים ביציע דומעות מהתרגשות למראה עשרות בנות הפועל קטמון ירושלים בטקס שינוי שם קבוצת הנערות ל"הפועל שירה ק...

Posted by ‎Hapoel Katamon Jerusalem הפועל קטמון ירושלים‎ on Monday, November 23, 2015

"התכנסנו להנציח נערה נפלאה שנרצחה בקיץ האחרון בעיר שלנו רק משום שביקשה חופש ושוויון זכויות", אמר איתן שרוני, חבר הוועד המנהל של הפועל קטמון, "לזכרה של שירה בנקי ועל-שמה, קבוצת הכדורגל שלנו תמשיך ותסמל את המאבק לשוויון, את הרצון לחברה טוב יותר. זה המעט שיכלנו לעשות בשבילה, יהי זכרה ברוך".

"הפועל קטמון ירושלים היא קבוצה ששייכת לאוהדים, והאוהדים שלנו מכתיבים סדר יום חברתי, הכולל גם מניעת אלימות, התנגדות לגזענות, ועידוד הדו-קיום בירושלים", אמר ירון דוויק, יו"ר מועדון הפועל קטמון ל-MAKO גאווה, "יש לנו פעילות נערות ענפה, הכוללת קרוב ל-220 ילדות שמשחקות כדורגל, וחשבנו שזו תהיה דרך נכונה לציין את זכרה של שירה. לתפיסתנו, הסיפור של שירה הוא לא רק הסיפור של הקהילה הגאה, אלא סיפור של התנגדות לאלימות באשר היא".

הפועל קטמון ירושלים ידועה בקשר שלה עם הקהילה הגאה. בחודש פברואר השנה הניפו שחקני הקבוצה דגל גאווה עליו מודפס הסמל של מועדון הפועל, לאחר שהשאילו אותו מאחד האוהדים, ובחודש מאי קיים המועדון טורניר כדורגל עם הקהילה הגאה. גם אוהדי הקבוצה, השותפים לערכי הקבוצה, מגיעים אל המשחקים עם דגלי גאווה וסטיקרים נגד אלימות, גזענות והומופוביה, ובמצעד בו נרצחה שירה אף צעדו עם חולצות המועדון.