בעוד אנו ממתינים לתשובתה של הכנסת לדרישת אגודת הלהט"ב לחוק נישואים גאים לפני שיעתרו לבג"ץ בעוד 40 יום, מתגייסים אישי ציבור למאבק. ביניהם גם אשת שר הפנים, ג'ודי שלום ניר מוזס, שנענתה לפנייתנו וקוראת לאמץ את ההחלטה האמריקאית, למרות שבעלה לא נמנה בין 53 הח"כים שהביעו תמיכה בנישואים חד-מיניים. 

ג'ודי גם לא פספסה הזדמנות להחמיא לנשיא האמריקאי שהוא "חזק מאוד" ועל פעילותו למען הנושא בארה"ב, אולי כקונטרה לאותו ציוץ בו התבדחה ורמזה לחולשתו. "שאפו לברק אובמה, שאני חושבת שהוא נשיא חזק מאוד. אני קוראת מכאן לכל חברי הכנסת לאפשר לכל אדם בלי שום קשר לגזע, לדת ללאום ולמיניות, להתחתן בצורה חוקית ומסודרת. אדם זכאי להתחתן בלי שום קשר לנטיותיו המיניות".

גם השחקנית רבקה מיכאלי מביעה תמיכה בנישואים גאים, בשיחה עם mako גאווה אמרה השחקנית: "חמותי המנוחה גרדה לבוביץ', הייתה בת תשעים כשאמרה לי: 'זה נפלא שהיום בן אדם יכול לחיות כמו שהוא רוצה'. אני חושבת שהגיע הזמן לאפשר לכל אזרחי ישראל להינשא למי שהם רוצים, איך שהם רוצים, מכל דת, גזע ונטייה מינית".

"כל אדם רשאי להתחתן עם מי שהוא רוצה, עם מי שבא לו", אמר אברי גלעד, "בעוד עשרים שנה זה יישמע מגוחך שבכלל היה צריך להגיד את המשפט הזה, אבל אנחנו בדרך".

"אם עשו את זה בארצות הברית, גם אנחנו יכולים", אומרת הזמרת מאיה בוסקילה, "אני בעד נישואים חד מיניים בישראל".

גם ליהיא גרינר הקליטה עבורנו את תמיכתה: "קודם כל שתי אמהות זה גאוני בעיניי, ושני אבות יכולים להעניק הרבה יותר אהבה מזוג שרב כל הזמן. כולם צרירים להיות שווים, ואם ארצות הברית עשתה את זה, אז מי אנחנו?"

מדרום אפריקה ועד ארה"ב - עשרות מדינות אישרו נישואים גאים:

 

"לאמירה של שר ביטחון יש משקל גבוה"

בעקבות הפרסום כי רק 6 מחברי הכנסת של הליכוד (השרים יעלון ורגב, וחברי הכנסת ענת ברקו, יואב קיש, נאוה בוקר ונורית קורן) הביעו תמיכה בנישואים גאים, למרות הנתון הגבוה של 53 ח"כים בסך הכול, הגיב יו"ר "גאווה בליכוד" אמיר אוחנה:  "יש לנו בליכוד הרבה יותר תומכים בשוויון זכויות מלא ממה שהוזכר בכתבה. כבר בשליפה ראשונה אני יכול לציין את השר יעלון שהביע תמיכה ברורה בנישואים גאים, השרה מירי רגב, השרה גילה גמליאל והח"כים נאווה בוקר ויואב קיש שמכהן כראש השדולה הגאה.

הייתי מציע למי שזכויות להט"ב הן נושא חשוב בסדר היום שלו לשאול את השאלה הבאה: איפה ניתן לעשות יותר למען שוויון זכויות להט"בי? במפלגה שהציון הפרו להט"בי שלה הוא נניח 100, ויש לה 5 מנדטים אופוזיציונים, או מפלגה שהציון שלה הוא נניח 70, ואני מדגיש את המילה נניח, אבל יש לה 30 מנדטים קואליציונים. אני חושב שהתשובה ברורה. מפלגה שמצביעה נגד פונדקאות, שהיא היום הדרך העיקרית של זוגות בני אותו המין להקים משפחות, ומפלגה שאינה מצביעה בעד דבר כה פשוט כמו שוויון בנקודות הזיכוי למס, לא יכולות לקבל את הציון 100. לאמירה של שר בטחון יש משקל גבוה יותר מאמירה של כמעט כל פוליטיקאי אחר".

אתה מאמין שביום שהנושא הזה יעלה להצבעה, נשמע אותם תומכים?

"אני לא יכול לנבא מה יהיה, אבל אני יכול להגיד למה אני מקווה ולמה אני פועל. אני אעשה ככל שידי משגת, כדי שיהיה שוויון זכויות מלא כולל נישואים, ובכך אני תומך במסגרת תנועת הליכוד".

משאל הח"כים של "חי בלילה" - הרשימה המלאה

יש עתיד (כולם):

יאיר לפיד, מיקי לוי, יעל גרמן, חיים ילין, יעקב פרי, שי פירון, מאיר כהן, עפר שלח, יואל רזבוזוב, עליזה לביא, קארין אלהרר 

המחנה הציוני:

עמנואל טרכטנברג, סתיו שפיר, אייל בן ראובן, איציק שמולי, אראל מרגלית, עמר בר לב, איתן כבל, קסניה סבטלובה, רויטל סוויד, מיקי רוזנטל, דני עטר, יוסי יונה, חיליק בר, עמיר פרץ, איתן ברושי, אילת נחמיאס ורבין, נחמן שי, מיכל בירן, יואל חסון, שלי יחימוביץ', ציפי לבני, בוז'י הרצוג, מרב מיכאלי

כולנו:

משה כחלון, מירב בן ארי, טלי פלוסקוב, מייקל אורן, רועי פולקמן, אבי גבאי, רחל עזריה, רועי פולקמן 

הליכוד:

משה בוגי יעלון, מירי רגב, ענת ברקו, יואב קיש, נאוה בוקר, אורית קורן

מרצ

אילן גילאון, זהבה גלאון, תמר זנדברג, עיסאוי פריג`, מיכל רוזין  

בסוף השבוע גם הוסיפו מאות גולשי mako גאווה את סיכת "כנסת גאה" לפרופיל הפייסבוק שלהם כאות תמיכה בנישואים חד-מיניים. 

גם אתם תומכים בנישואים גאים? הוסיפו את סיכת ה"כנסת הגאה" לפרופיל הפייסבוק שלכם, והראו לכולם את תמיכתכם - לחצו כאן.

אין תמונה
מאות הצטרפו